مطب سیار به دنبال کارتن خواب ها

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، معاون بهزیستی هرمزگان گفت: طرح موبایل ون(مطب سیار) در هرمزگان در راستای پیشگیری از ویروس کرونا خدمات ویژه تری به معتادان بی خانمان و کارتن خواب ها ارائه می دهد.

مطب سیار به دنبال کارتن خواب ها

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، سامیه جهانشاهی گفت: در راستای مراقبت و حمایت از گروه های آسیب پذیر و پرخطر یکی از برنامه های پیشگیرانه سازمان بهزیستی با عنوان موبایل ون و با هدف مقابله با ویروس کرونا خدمات خود را ارتقا داده است.

جهانشاهی خاطرنشان کرد: به دنبال شیوع بیماری کووید 19 از اواخر سال گذشته در استان، بهزیستی هرمزگان نیز همراه با مدافعان سلامت و دیگر اقشار جامعه طرح هایی پیشگیرانه را اجرایی می نماید.

وی ادامه داد: در طرح موبایل ون (مطب سیار) به وسیله خودروی ون و با همراهی پرستار و مددیار (از افراد بهبود یافته) در مناطق پر خطر، آسیب خیز و پاتوق ها، لوازم اولیه بهداشتی ازجمله سرنگ یک بار مصرف به همراه یک وعده غذا در اختیار معتادان قرار می گیرد.

به گفته معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی هرمزگان، خدمت رسانی به معتادان متجاهر، بی خانمان ها و کارتن خواب ها که آسیب پذیرترین قشر در مقابل این ویروس کشنده هستند از جمله خدمات این طرح است.

جهانشاهی، توزیع بسته های بهداشتی و ضدعفونی پاتوق ها را از دیگر خدمات این طرح بیان کرد و اضافه نمود: در راستای پیشگیری از ویروس کرونا ماسک های بهداشتی، ژل ضدعفونی نماینده دست، موادشوینده و دستکش لاتکس توزیع و پاتوق ها ضدعفونی شدند.

وی ابرازداشت: هم چنین به منظور کاهش شیوع و پیشگیری از این ویروس، زنان آسیب پذیر سرپناه شبانه نیز با توزیع بسته های کاهش آسیب و آموزش های لازم در برابر کرونا مصون می شوند.

این مسؤول، توزیع البسه نو و سرکشی به پاتوق زنان درگیر اعتیاد و گندزدایی و ضدعفونی کردن فضای داخلی مرکز بخشی از اقدامات تأثیرگذار مرکز سرپناه شبانه زنان آسیب پذیر شهرستان بندرعباس است.

به گفته جهانشاهی، در حال حاضر 2 مرکزسرپناه شبانه (یک مرکز سرپناه شبانه زنان و یک مرکز سرپناه شبانه ویژه مردان) با هدف کاهش آسیب های اجتماعی در بندرعباس فعالیت می نمایند.

معاون پیشگیری بهزیستی هرمزگان گفت: در این مرکزها معتادان بی خانمان و کارتن خواب پذیرش و از خدمات آن شامل یک وعده شام و صبحانه و امکانات برای استحمام استفاده می نمایند.

وی، برگزاری کلاس های آموزشی در زمینه کاهش آسیب و کنترل رفتارهای پرخطر، معرفی به سیستم های درمانی و حمایتی و در صورت امکان مذاکره با خانواده برای بازگشت فرد به شرایط بهتر از دیگر خدمات مرکزهای سرپناه شبانه نام برد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1185

به "مطب سیار به دنبال کارتن خواب ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مطب سیار به دنبال کارتن خواب ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید