طوفان لکیما 13 نفر را در چین قربانی کرد

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، طوفان سهمگین لکیما با سرعت 187 کیلومتر بر ساعت، به کشته شدن دستکم 13 نفر و ناپدید شدن 16 نفر دیگر و همچنین لغو صدها پرواز در چین منجر شد.

طوفان لکیما 13 نفر را در چین قربانی کرد

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سومین طوفان بزرگ در چین تحت عنوان لکیما، شرق این کشور را درنوردید که در پی آن دستکم 13 نفر جان خود را از دست دادند و 16 نفر دیگر همچنان ناپدید هستند.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، شدت طوفان به اندازه ای بالا بود که صدها پرواز در چین لغو شده است و میلیون ها نفر دیگر نیز، خانه های خود را تخلیه نموده اند.

تلویزیون مرکزی چین (CCTV) امروز (شنبه) گزارش کرد، طوفان لکیما اوایل صبح شنبه به همراه بادهایی با سرعت 187 کیلومتر بر ساعت، به بارش شدید باران در استان ژیجیانگ واقع در شرق چین منجر شد که البته هم اکنون از شدت این توفان کاسته شده است.

خبرگزاری چینی شینهوا گزارش کرد، شدت اولیه طوفان لکیما به اندازه ای بود که کارشناسان هواشناسی، آن را بعنوان ابرتوفان نامگذاری نموده بودند.

طبق گزارش رویترز، اداره هواشناسی چین امروز، هشدار نارنجی، دومین هشدار از نظر شرایط نامساعد جوی، صادر کرد. روز آدینه هفته گذشته شرایط جوی به اندازه ای نامساعد بود که اداره هواشناسی چین، هشدار قرمز صادر نموده بود که نمایانگر بدترین شرایط جوی است و در پی آن پروازها در تایوان لغو و فروشگاهها و مغازه ها نیز تعطیل شد.

شینهوا به نقل از اداره هواشناسی چین گزارش کرد که توفان با سرعت 15 کیلومتر بر ساعت به سمت شمال در حال حرکت است و شدت آن به صورت تدریجی در حال کاهش است.

شبکه سی سی تی وی به نقل از اداره هوانوردی ملی چین گزارش کرد که 62 پرواز در پکن، شانگهای، گوانگجو، شنجن و چنگدو لغو شده است و علاوه بر آن، چندین سفر ریلی که ژیجیانگ را به شمال و مرکز چین متصل می نماید نیز در نتیجه شرایط نامساعد جوی، لغو شده است.

بنا به گزارش رویترز، بیش از 250 هزار ساکن شانگهای و 800 هزار نفر از ساکنان استان ژیجیانگ نیز به واسطه توفان لکیما تخلیه شدند و 2.72 میلیون خانوار در ژیجیانگ نیز در نتیجه وزش بادهای سهمگین و بارش باران و در پی آن، قطع خطوط انتقال برق، با مشکل قطعی برق روبرو شدند.

پیش بینی های هواشناسی حاکی از آن است که توفان لکیما در ساعات اولیه روز یکشنبه به استان جیانگسو می رسد و سپس به سمت دریای زرد تغییر جهت می دهد و بعد از آن نیز به سمت شمال چین حرکت می نماید و منجر به بارش هایی در استان شاندونگ می گردد.

طبق گزارش رویترز، کسب و کارهای ساحلی در ژیجیانگ تعطیل شده است و وزارت مدیریت اضطراری در چین در مورد خطر احتمالی آتش سوزی، انفجار و نشت گازهای سمی در پارک های شیمیایی و پالایشگاههای نفت هشدار داده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 شهریور 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 532

به "طوفان لکیما 13 نفر را در چین قربانی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طوفان لکیما 13 نفر را در چین قربانی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید