صندوق و احیا در جهت مشارکت با شرکت ژاپنی جایکا

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، صندوق و احیا در راستای احیای بناهای تاریخی ایران با آژانس همکاریهای بین المللی ژاپن جایکا به توافق دو جانبه رسید.

صندوق و احیا در جهت مشارکت با شرکت ژاپنی جایکا

در دیدار نمایندگان آژانس همکاریهای بین المللی ژاپن جایکا با محمدرضا پوینده مدیرعامل و رئیس هیات مدیره این صندوق به نتایجی در راستای همکاری این شرکت با صندوق و احیا رسیدند.

از آن جایی که تأسیس دفاتر منطقه ای در کشورهای مختلف، به دلیل اقدامات و ارتباطات خوبی که ایجاد شده وموفقیت آمیز بودن دوره های آموزشی شرکت کنندگان سازمان میراث در این آژانس، این اقدامات جهت همکاری صورت گرفت.

این هیات همچنین از عمارت تاریخی مسعودیه نیز دیدن کرد. مدیرعامل صندوق احیا، با بیان اینکه در ایران به دلیل قدمت چندین هزار ساله سرزمینی، بناهای تاریخی فراوانی وجود دارد، ادامه داد:

به دلیل تعدداین بناها و مسائل مربوط به بازسازی و نگهداری از آنها، دولت و مجلس ایران اقدام به ایجاد صندوق احیای بناهای تاریخی کرده اند تا ساز و کاری مناسب برای احیا، بازسازی و بهره برداری از بناهای تاریخی کشور از طریق مردم و بخش خصوصی ایجاد شود.

وی اضافه کرد:

امروز ما در کاروانسرای شاه عباسی کرج یکی از بناهای تاریخی با قدمت چند صد ساله، میزبان هیات اعزامی از جایکا خواهیم بود که این بنا از طریق صندوق احیا واگذار شده و پس از طی مراحل بازسازی اکنون در حال بهره برداری و خدمات رسانی به عموم علاقه مندان از طریق بخش خصوصی است.

از آنجاییکه بناهای تاریخی ایرانی زمینه ای مساعد برای سرمایه گذاری های دارای توجیه اقتصادی بالا دارند و جایکا به عنوان یک آژانس بین المللی می تواند در جذب سرمایه گذاری به صندوق احیا کمک کند.

در ادامه این دیدار، یوشیهیتو اورانو معاون خاورمیانه جایکا، با اشاره به تاریخ و فرهنگ غنی ایران، گفت:

توریست های ژاپنی با آگاهی از ویژگی های تاریخی و میراث غنی ایران علاقه مند به حضور بیشتر در ایران هستند و جایکا در این زمینه همکاری های مشترکی را با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و توریستی انجام می دهد وی اضافه کرد یکی از اهدافی که جایکا دنبال می کند توسعه توریستی با تأکید برمیراث فرهنگی است.در سفر به کشور ایران مذاکرات مطلوبی برای توسعه و تعمیق همکاری ها با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و توریستی اجرا شده و امیدواریم بتوانیم در زمینه هایی نظیر احیای بناهای تاریخی نیز در آینده نزدیک همکاری های خوبی را با ایران داشته باشیم.

منبع: کجارو / ایرنا
انتشار: 16 بهمن 1400 بروزرسانی: 16 بهمن 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2207

به "صندوق و احیا در جهت مشارکت با شرکت ژاپنی جایکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صندوق و احیا در جهت مشارکت با شرکت ژاپنی جایکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید