سیستم تشخیص چهره جای گذرنامه را می گیرد

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، مقامات فرودگاه دالس، در یک طرح آزمایشی، به جای آنالیز گذرنامه، از سیستم تشخیص چهره استفاده کردند.

سیستم تشخیص چهره جای گذرنامه را می گیرد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از دیفنس وان، ماموران فرودگاه بین المللی دالس(Dulles International Airport) واشنگتن برای افزایش ایمنی و کاهش زمان سوار شدن بر هواپیما، از سیستم تشخیص چهره استفاده کردند.

مسافرانی که در صف آنالیز گذرنامه فرودگاه واشنگتن حضور داشتند، با سیستم جدیدی روبرو شدند که هم جالب بود و هم سرعت عمل بیشتری داشت.

این سیستم جدید که با همکاری مقامات فرودگاه واشنگتن و اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا (CBP) ابداع گردیده، چهره مسافران را اسکن می نماید و سپس، تصویر اسکن گردیده را با مجموعه ای از تصاویر تطبیق می دهد. این فرآیند، احتیاج به کارمندانی که وظیفه تطبیق چهره و گذرنامه را بر عهده دارند، از بین می برد.

جان مک آلینان(John McAleenan)، فرمانده اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا گفت: میزان دقت این سیستم در طول آزمایش، 99 درصد بود.

وی اضافه کرد: در طول آزمایش، اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا تصاویر را تا 14 روز نگه می دارد و پس از اتمام آزمایش و آغاز به روزرسانی، تصاویر را پاک می نماید.

به گفته مقامات فرودگاه، این سیستم علاوه بر صرفه جویی در زمان، ایمنی بیشتری نیز برای مسافران به همراه دارد زیرا با این روش، مسافران دیگر احتیاجی به نشان دادن گذرنامه نخواهند داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 126

به "سیستم تشخیص چهره جای گذرنامه را می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیستم تشخیص چهره جای گذرنامه را می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید