راه های رسیدن به موفقیت با ترک عادات غلط

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، عادت های بدتان را بشناسید!

اگر شما هم بدنبال راهی برای موفقیت خود هستید، بهتر است قبل از هر چیز از خودتان آغاز کنید. با ترک عادت های بد خود بهره وری خود را به حداکثر برسانید. این عادت های بد وقت و انرژی شما را به حداقل می رساند و شما را از راستا پیشرفتتان دور می نماید. برای شناخت بیشتر از این عادات با خبرنگاران همراه باشید.

راه های رسیدن به موفقیت با ترک عادات غلط

اما ترک کردن این عادات بد مثل سیگار کشیدن، ورزش نکردن و … راه و روش ها و سختی های خودش را می طلبد. موفقیت در این راه به نیروی اراده ، برنامه ریزی مستمر و پشتوانه ای همانند حمایت اطرافیان بر می گردد. البته همینطور که می دانید ایجاد عادات تازه در زندگی یک شب محقق نمی گردد. طی تحقیقاتی که انجام شده است 2 تا 8 ماه زمان احتیاج است تا بتوانید این عادات را جایگزین کنید.پس با کشیدن نقشه راه خود و عمل درست به برترین نتیجه برسید.

1- به تعویق انداختن را متوقف کنید

20 درصد مردم به طور مزمن کارهای خود را به تعویق می اندازند. آن ها این کار را انجام می دهند، زیرا با کنترل شخصی خود مشکل دارند و نمی توانند به درستی آینده خود را پیش بینی نمایند. آن ها فکر می نمایند بعدا شرایط مناسب تری برای انجام دادن کارهایشان فراهم می گردد. شما می توانید کنار گذاشتن عادات بد خود را از فردا یا هفته دیگر شروع کنید یا اینکه تمام بهانه ها را کنار بگذارید و از همین لحظه این کار را شروع کنید.

2- کار را پیچیده نکنید

کوشش نکنید که در آن واحد بیش از یک عادت را ترک کنید. از اندازه کم و عادت هایی که ترک کردن آن ها ساده تر است شروع کنید. صرف نظر از اینکه چه هدف بزرگی دارید، یک فهرست از اهداف کوچک تر و آسان تر برای خود تهیه کنید و هر دفعه سراغ یکی از موارد فهرست بروید. بعد از اینکه یکی از عادات فهرست را به طور کامل ترک کردید، سراغ مورد بعدی بروید. بعد از مدتی مشاهده خواهید کرد که دیگر هیچ موردی در فهرست شما باقی نمانده است.

3- از حمایت دیگران بهره مند شوید

هر زمان که تصمیم به ترک عادتی گرفتید، با آدم هایی که در زندگی تان حضور دارند در خصوص آن صحبت کنید. اخبار خوب خود را به وسیله شبکه های اجتماعی یا هر راهی که می شناسید با دیگران به اشتراک بگذارید. زیرا این کار شما را مسئولیت پذیرتر و موفقیت شما را بیشتر می نماید. شما خود را نسبت به اهدافتان متعهد می دانید و می توانید در روزهای سخت از حمایت دوستانتان بهره مند شوید. مهم نیست عادت شما چقدر کوچک باشد؛ حمایت جمعی یک ابزار کلیدی برای از بین بردن عادات بد است. دریافت کردن حمایت از افراد دیگر به شما احساس ارزشمند بودن می دهد و به موفقیت شما یاری می نماید.

4- یادآوری نماینده های روزانه تنظیم کنید

گاهی اوقات فراموشی باعث می گردد تمام زحمات شما از بین برود. یک رفتار، زمانی تبدیل به عادت می گردد که در حافظه ناخودآگاه شما قرار بگیرد و تبدیل به رفتار روزانه گردد. درواقع ما 50 درصد کارهای روزانه خود را بر اساس عادت انجام می دهیم. در منزل خود یادداشت های کوچک بگذارید. روی موبایل خود از ابزارهای یادآور بهره ببرید یا از اپلیکیشن هایی بهره ببرید که شما را در جهت درست قرار می دهند و هدف از کوشش هایتان را به شما یادآوری می نمایند.

5- محرک های خود را بشناسید

برای اینکه بتوانید یک عادت را بشکنید، باید ببینید چه چیزی شما را به سمت آن سوق می دهد. برای اینکه به موفقیت برسید، در مرحله اول باید با خودتان روراست باشید و سپس محرک ها را از زندگی خود بیرون ببرید. گاهی اوقات از بین بردن محرک ها ممکن نیست. به عنوان مثال زمانی که بخواهید جویدن ناخن را متوقف کنید، نمی توانید به طور کلی ناخن های خود را از بین ببرید؛ اما می توانید دستکش دستتان کنید یا در عوض آدامس بجوید. برترین راه برای ترک و خاتمه دادن به یک عادت بد این است که آن را با یک کار خوب جایگزین کنید.

6- تجسم کنید

خودتان را در حال اجرا دادن عادت بد مجسم کنید و سپس تصور کنید که به این عادت بد خاتمه داده اید. نسخه پیشرفت نموده خودتان را تصور کنید، نسخه ای که هیچ عادت تضعیف نماینده ای ندارد. تصور کنید که رها شدن از یک احساس تا چه حد می تواند به شما احساس آزادی دهد. تصور کردن موفقیت مانند این است که به خودتان نشان دهید تمام این کارها ممکن است.

منبع: الی گشت
انتشار: 7 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1401 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2283

به "راه های رسیدن به موفقیت با ترک عادات غلط" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه های رسیدن به موفقیت با ترک عادات غلط"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید