خبرنگاران عربستان مدعی سرنگونی یک فروند پهپاد یمن شد

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، تهران- خبرنگاران- ائتلاف سعودی مدعی رهگیری و سرنگونی یک فروند هواپیمای بدون سرنشین ارتش و کمیته های مردمی یمن در جنوب عربستان شد.

خبرنگاران عربستان مدعی سرنگونی یک فروند پهپاد یمن شد

به گزارش رسانه های خبری، ائتلاف عربی تحت فرماندهی عربستان یکشنبه شب در بیانیه ای اعلام کرد که پدافند هوایی نیروهای ائتلاف یک فرود پهپاد بمب گذاری شده را که به سمت منطقه جنوب به پرواز درآمده بود، سرنگون کرد.

ائتلاف سعودی ادعا کرده که هدف این پهپاد، غیرنظامیان بوده، ادعایی که بارها از سوی مقام های صنعا رد شده است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن پیش از این بارها اعلام کرده حملات پهپادی و موشکی ارتش یمن به متجاوزان تا زمانی که حملات آنها به یمن متوقف نشود، ادامه خواهد داشت.

حملات بازدارنده یمن در حالی صورت می گیرد که مقام های یمنی بارها به متجاوزان هشدار داده اند که ارتش و کمیته های مردمی در اقدام تلافی جویانه و در پاسخ به حملات ائتلاف عربی به این کشور، به هدف قرار دادن مراکز، تأسیسات و فرودگاه های نظامی عربستان ادامه می دهند.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، جنگ تمام عکمک را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد که بهانه آن بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت بوده است.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی سابقه است، روبه رو هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1908

به "خبرنگاران عربستان مدعی سرنگونی یک فروند پهپاد یمن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عربستان مدعی سرنگونی یک فروند پهپاد یمن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید