ثبت 3700 شکایت از خدمات ارتباطی در یکماه، بیشترین شکایت از اینترنت

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، به گزارش خبرنگاران، اداره کل حفاظت از حقوق مصرف کنندگان معاونت امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، گزارش ماهانه سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات مشترکان خدمات ارتباطی (سامانه 195) را منتشر کرد.

ثبت 3700 شکایت از خدمات ارتباطی در یکماه، بیشترین شکایت از اینترنت

این گزارش بر اساس تعداد تیکت های ثبت شده در سامانه سپاس و در 7 حوزه کاری ارائه شده است. به این معنی که مشترکان می توانند در زمینه حوزه های کاری اینترنت، تلفن همراه، تلفن ثابت، خدمات پستی، تشعشعات، خدمات ارزش افزوده و دفاتر پیشخوان دولت، اقدام به شکایت در این سامانه کنند.

بررسی ها نشان می دهد که در فروردین ماه امسال، 3 هزار و 702 شکایت در این 7 حوزه کاری به ثبت رسیده، که بیشترین شکایت مشترکان در حوزه اینترنت بوده است و کمترین شکایت انجام شده نیز به حوزه پست مربوط می گردد. رگولاتوری تاکید کرده که تعداد کم شکایت های ثبت شده در حوزه پست به دلیل عدم شناخت سامانه 195 به عنوان مرکز ثبت و رسیدگی شکایت در دفاتر پستی است.

از میان تعداد شکایت های ثبت شده، 3011 شکایت از طریق سایت و 691 شکایت نیز از طریق مرکز تماس 195 به ثبت رسیده است. از این تعداد 1811 شکایت مربوط به اینترنت، 1234 شکایت مربوط به تلفن همراه، 545 شکایت مربوط به تلفن ثابت و 49 شکایت از تشعشعات است.

این آمار نشان می دهد که در حوزه اینترنت، بیشترین شکایت کاربران از شرکت های مرتبط، مربوط به قرارداد مشترکان در زمینه عدم جمع آوری سرویس و کیفیت سرعت، بسته های اینترنتی و عدم اطلاع مشترکان از فعال سازی، سرعت پایین ارسال و دریافت دیتا و نیز کم فروشی بسته های اینترنتی است.

بیشترین میزان شکایت در حوزه تلفن همراه از 3 اپراتور نیز به عدم آنتن دهی شبکه 3G و 4G، قبض و صورتحساب و پاسخگویی نامطلوب مرکز تماس عنوان شده است. در همین حال موضوع شکایت مشترکان از خدمات تلفن ثابت نیز به عدم پاسخگویی مطلوب به مشترکان باز می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 تیر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 466

به "ثبت 3700 شکایت از خدمات ارتباطی در یکماه، بیشترین شکایت از اینترنت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت 3700 شکایت از خدمات ارتباطی در یکماه، بیشترین شکایت از اینترنت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید