ثبت پررونق ترین چهارشنبه سال در بورس

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، خبرنگاران : امروز ارزش معاملات خرد به رقم 4 هزار و 499 میلیارد تومان رسید که بالاترین رقم ارزش معاملات خرد سهام در میان چهارشنبه های سال 1400 است.

ثبت پررونق ترین چهارشنبه سال در بورس

به گزارش خبرنگاران ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با صعود 8 هزار و 190 واحدی به رقم یک میلیون و 148 هزار و 665 واحد رسید.

شاخص هم وزن نیز 660 واحد رشد کرد و در سطح 381 هزار و 369 واحدی ایستاد. بعلاوه شاخص کل فرابوس 15 واحد رشد کرد و به رقم 17 هزار و 693 واحد رسید.

سهم های تاثیرگذار

امروز فولاد، شپنا و فارس نمادهای عظیم بازار بودند که بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل داشتند.

در جدول پرتراکنش ترین نمادهای بورس غکورش صدرنشین است و غزر و شپنا در رتبه های بعدی هستند. در فرابورس نیز فگستر، چخزر و غگیلا پرتراکنش ترین نمادها هستند.

کاهش خروج پول حقیقی

روز چهارشنبه شاهد تداوم خروج پول حقیقی از بورس بودیم اما این فرایند برای دومین روز پیاپی نزول شد و رقم خروج پول حقیقی به 92 میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی به سهام بنو (بیمه تجارت نو) تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی آن 97 میلیارد تومان بود. پس از بنو، وپاسار (بانک پاسارگاد) و بپاس (بیمه پاسارگاد) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

رشد ارزش معاملات

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 7 هزار و 15 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز سه شنبه 2 درصد افزایش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با رشد 48 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 4 هزار و 499 میلیارد تومان رسید. این رقم بیشترین ارزش معاملات خرد سهام در میان چهارشنبه های سال 1400 است.

کاهش ارزش صف های سرانجامی بازار

در سرانجام معاملات امروز ارزش صف های خرید نسبت به سرانجام روز سه شنبه 19 درصد کاهش یافت و در رقم 3701 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف های فروش نیز 3 درصد کاهش یافت و 2 هزار و 544 میلیارد تومان شد که پائین ترین رقم در 44 روز کاری گذشته از 14 فروردین تا به امروز است.

همانند روزهای گذشته شرکت صنایع غذایی کورش (با نماد معاملاتی غکورش) با صف خرید 147 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار نهاده شد.

پس از غکورش، برکت (داروسازی برکت) و فگستر (توسعه صنایع روی ایرانیان) بیشترین صف خرید را داشت.

بیشترین صف فروش نیز به سمگا (سرمایه گذاری میراث فرهنگی) تعلق داشت که در سرانجام معاملات صف فروش 104 میلیارد تومانی داشت. پس از سمگا، بنو (بیمه تجارت نو) و خزر (فنرسازی زر) و بیشترین صف فروش را داشتند.

نقشه بورس بر مبنای ارزش معاملات

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1959

به "ثبت پررونق ترین چهارشنبه سال در بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت پررونق ترین چهارشنبه سال در بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید