با داشتن رابطه جنسی چه اتفاقاتی برای بدن شما می افتد؟

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، هنگام داشتن رابطه جنسی ناخواسته از مزایای چرخه پاسخ جنسی خود بهره مند می شوید. حتی اگر احتمالاً به این موارد فکر نمی کنید اما در واقع جریان خون را افزایش دادید، زیرا خون بیشتری می تواند به واژن هجوم آورد، این نوع فرایند بخشی از آنچه در هنگام داشتن رابطه جنسی اتفاق می افتد است تا احساس خوبی برای شما ایجاد کند.

با داشتن رابطه جنسی چه اتفاقاتی برای بدن شما می افتد؟

اساساً، هنگامی که شما رابطه جنسی برقرار می کنید، بدن و مغز شما مانند یک ماشین می شوند و با تغییرات فیزیولوژیکی زیادی روبرو می شوند تا داشتن رابطه جنسی را تا حد امکان لذت بخش کنند. این فرایند به عنوان چرخه پاسخ جنسی شناخته می گردد. جمیل عبدالرحمن پزشک و رئیس بخش زنان و زایمان در مرکز پزشکی Vista East در ایلینوی می گوید: این یک سمفونی فعالیت است.

متخصصان معمولاً چرخه پاسخ جنسی را در چهار مرحله از مرحله دوم تحریک شدن (از نظر ذهنی یا جسمی) تا اوج لذت جنسی دسته بندی می کنند. اندیشه های مختلف از طریق چرخه پاسخ جنسی به طرق کمی متفاوت پیش می فرایند با این حال، به طور کلی، در اینجا اتفاقاتی می افتد که در حین رابطه جنسی ایجاد می گردد تا احساس خوبی نسبت به آن پیدا گردد:

مرحله 1: تمایل (شما واقعاً خواستار رابطه جنسی هستید)

کلینیک کلیولند، میل و یا احساسی را که می خواهید رابطه داشته باشید، به عنوان آغاز رسمی چرخه پاسخ جنسی ذکر می کند و دلیل آن هم کاملاً جدی است: این می تواند قسمت بزرگی از آمادگی روحی و جسمی برای داشتن رابطه جنسی برای بعضی از افراد باشد. اما این یک زمینه بسیار بزرگ مورد علاقه علوم جنسی است زیرا تفاوتی در مردان و افراد دارای آلت تناسلی مردانه در مقابل زنان و واژن وجود دارد.

ایان کرنر پزشک و نویسنده می گوید: در ابتدای رابطه، بسکمک از زنان آرزوی خود را به تصویر می کشند، همانطور که در رسانه ها به تصویر کشیده می گردد، به این شکل که زوجین لباس های یکدیگر را پس از یک نگاه به یکدیگر از تن جدا می کنند. اما تحقیقات نشان داده است که برای بسکمک از زنان، میل پاسخگو است، به این معنی که به چیزی که پیش از آن قرار گرفته است، پاسخ می دهند (مانند تحریک جسمی).

بنابراین، برای بعضی از زنان (به ویژه هنگامی که در یک رابطه جدید هستند و یا هنگامی که با یک شریک زندگی جدید زندگی هیجان انگیزی را آغاز کرده اند)، تمایل ممکن است یک اثر دومینوی جنسی ایجاد کند. اما برای دیگران، تمایل ممکن است تا زمانی که چیزهای جنسی آغاز نشده باشد (البته با توافق) آغاز نشوذ. کرنر می گویدک اگرچه ممکن است با تصاویر معمول میل و رابطه جنسی همخوانی نداشته باشد اما کاملاً طبیعی است.

آنچه در صورت تمایل به عنوان اولین قسمت از چرخه پاسخ جنسی، از طریق گفته های کلینیک کلیولند، ممکن است اتفاق بیفتد. همه افراد در مرحله تمایل همه اینها را تجربه نخواهند کرد، اما این یک نمای کلی و عموم رایج است:

1. ضربان قلب شما بالا می رود.

2. نفس کشیدن شما نیز همین طور است.

3. ممکن است آغاز به برافروختگی پوست خود در مناطقی مانند سینه و پشت خود کنید. (این امر به نوعی فلاش جنسی نامیده می گردد.)

4. دکتر عبد الرحمن می گوید: بدن شما اکسید نیتریک بیشتری آزاد می کند. وی توضیح می دهد که این باعث ایجاد اثراتی مانند افزایش خونرسانی به قسمت های مختلف بدن از جمله واژن و دهانه رحم می گردد که به نوبه خود منجر به بسکمک از موارد دیگر می گردد.

5. اول: پدیده ای که گاهی چادر زدن نامیده می گردد، این زمانی است که واژن شما گشاد می گردد. دکتر عبد الرحمن، با توجه به هدف زیست شناسی بشر برای ادامه گونه، می گوید: هدف از این اتساع آسان ساختن ورود آلت تناسلی مرد در آن است. نکته خوب این است که این امر باعث می گردد مواردی مانند انگشتان دست و اسباب بازی های جنسی نیز درون شما جا بیفتد. همچنین یک نظریه وجود دارد که [چادر زدن] نوعی عمل مکش ایجاد می کند که به هدایت اسپرم به سمت دهانه رحم کمک می کند، دکتر عبدالرحمن این را می گوید، هرچند که هنوز جای بحث دارد.

6. از همان نوع بافت نعوظ آلت تناسلی مرد ساخته شده است، هنگامی که آغاز به دریافت جریان اضافی خون می کند ، clitoris توانایی قائم شدن دارد. این می تواند حساسیت بیشتری به تحریک داشته باشد.

7. لب های مینور (لب های داخلی واژن) نیز با خون اضافی متورم می شوند.

8. همانطور که دیواره های واژن شما نیز اینطور می گردد. (اینجا الگویی را حس می کنید؟)

9. این جریان خون اضافی همچنین به افزایش روان شدن واژن کمک می کند که باعث می گردد جاسازی راحت تر انجام گردد و احساس بهتری ایجاد گردد.

10. همچنین به دلیل جریان خون اضافی، ممکن است نوک سینه شما راست گردد و احساس حساسیت بیشتری کند. در واقع، ممکن است در تمام مناطق پستان شما بیشتر احساس حساسیت کنید، بنابراین شریک زندگی خود را به کاوش تشویق کنید. بعضی موارد هم وجود دارد که بعضی ممکن است احساس ناراحتی کنند. کرنر می گوید: در اوایل رابطه جنسی، احساساتی مانند خارش، قلقلک یا درد، ممکن است واقعاً احساس خوب یا بدی داشته باشد و در هرکس متفاوت است

11. عضلات شما در اثر تجمع آغاز به تشدید شدن می کنند تا در نهایت ارگاسم و ترشح فیزیکی حاصل گردد.

مرحله 2: برانگیختگی (تحریک جنسی حتی بهتر احساس می گردد.)

این مرحله در داشتن رابطه جنسی قول می دهیم که گاهی اوقات به عنوان مرحله اوج شناخته گردد. هر آنچه که قبلاً اتفاق می افتاد به طور کلی ادامه می یابد و چند تحول جدید نیز به این مرحله کمک می کنند.

12. همانطور که دکتر عبدالرحمن توضیح می دهد، فعالیت عصبی در بعضی از قسمت های مغز که با لذت جنسی مرتبط هستند افزایش یافته است. اگرچه در این منطقه به نظر می رسد قسمت هایی از مغز شما مانند آمیگدالا (که به شما در پردازش احساسات کمک می کند) دخیل است.

13. کرنر می گوید: این مرحله معمولاً به اندازه کافی خوب عمل می کند که عوامل استرس زای روزمره در پس زمینه محو می شوند که اغلب یکی از مهمترین موارد ایجاد راه برای ارگاسم است.

14. واژن شما دچار تغییرات جدی باورنکردنی ای شده است، مانند دیواره های واژن که به رنگ بنفش عمیق درآمده اند. دیدن این احتمالاً سخت است (و توقف فقط برای بررسی آن ممکن است در دستور کار شما نباشد) اما واقعیت ساده این که اتفاق می افتد بسیار جالب است.

15. ماهیچه های شما حتی بیشتر دچار تنش می شوند …

16. و این انقباضات عضلانی ممکن است منجر به اسپاسم مستقیم در قسمت های مختلف بدن مانند دست ها، پاها و صورت گردد.

17. حساسیت کلیتوریس شما حتی بیشتر از قبل شده است. با دانستن اینکه چه چیزی برای آن مفید است، زیر کلاهک کلیتوریس شما جمع می گردد تا بیش از حد تحریک نگردد.

مرحله 3: ارگاسم (همه چیز خوب است.)

حتی اگر ارگاسم نشوید، رابطه جنسی هنوز هم می تواند عالی باشد. اگر ارگاسم نشوید، ممکن است ناامیدکننده باشد. حتی گاهی می تواند برای هر دو اینطور باشد. اگر اوج بگیرید، اساساً همه چیز از نظر فیزیولوژیکی به بهترین شکل ممکن از ریل خارج می گردد.

18. ضربان قلب، تنفس و فشار خون به اوج می رسد. هر کدام به نوعی به اوج خود می رسند که در نقطه دیگری در حین رابطه جنسی وجود ندارد.

19. دکتر عبدالرحمن می گوید: در تولید اکسی توسین افزایش زیادی وجود دارد. اکسی توسین یک انتقال دهنده عصبی است برای افزایش احساس لذت.

20. عضلات شما به سختی اسپاسم می شوند. از رحم گرفته تا واژن تا پاها، وقتی صحبت از این اسپاسم ها می گردد، عضلات سراسر بدن شما کاملاً درگیر می شوند.

21. بسته به نحوه کار بدن شما، ممکن است ترشح داشته باشید، اگرچه در صورت بروز، همیشه همراه با ارگاسم این اتفاق نمی افتد.

22. آزاد شدن ناگهانی و شدید تنش یک ویژگی اصلی ارگاسم است اما لازم به ذکر است که ارگاسم برای افراد مختلف (و حتی برای همان افراد در تجارب مختلف جنسی) متفاوت است. گاهی اوقات ممکن است آن رهایی آنقدر قوی باشد که تقریباً شما را کبود کند و گاهی اوقات ممکن است بروز نرم تری داشته باشد این فقط به شما بستگی دارد.

مرحله 4: وضوح (شما دست و پا می زنید، به خواب می روید یا دوباره رابطه برقرار می کنید.)

کار عالی تیمی تمام شده است! در اینجا آنچه در مرحله سقوط جنسی رخ می دهد، آمده است.

23. خیلی ساده است، واقعاً: با گذشت مدتی، اساساً همه چیز از ضربان قلب گرفته تا سینه تا لب شما به رنگ، اندازه و حالت معمول خود برمی گردد.

در حالی که این مرحله تفکیک شده است و معمولاً برای مردان به دوره مقاومتی منجر می گردد (مانند زمانی که از نظر جسمی نمی توانند رابطه جنسی برقرار کنند)، اما لزوماً در زنان اینگونه نیست. کلینیک کلیولند توضیح می دهد که ممکن است بتوانید دوباره به سرعت به ارگاسم بعدی برسید.

منبع:

self

منبع: هفت گنج
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1634

به "با داشتن رابطه جنسی چه اتفاقاتی برای بدن شما می افتد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با داشتن رابطه جنسی چه اتفاقاتی برای بدن شما می افتد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید