ایران 3 - 1 ایتالیا، سومین برد متوالی شاگردان آلکنو

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، تیم ملی والیبال ایران در رقابت های لیگ ملت های والیبال در دور پنجم مقابل ایتالیا قرار گرفت و با پیروزی 3 بر یک مقابل تیم میزبان به سومین برد متوالی خود در این رقابتها رسید.

ایران 3 - 1 ایتالیا، سومین برد متوالی شاگردان آلکنو

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی والیبال مردان ایران در پنجمین دور از رقابت های لیگ ملت ها، جمعه 14 خرداد از ساعت 19 به مصاف ایتالیا رفت که در نهایت پیروز شد سه بر یک برنده شود.

ملی پوشان والیبال ایران در بازی های اول و دوم مقابل ژاپن و روسیه شکست خوردند. بلندقامتان ایران در بازی سوم مقابل هلند و در بازی چهارم مقابل کانادا به پیروزی رسیدند تا موتور پیروزی های ایران در این رقابت ها روشن شود.

ایتالیایی ها که میزبان این رقابت ها هستند بدون بازیکنان اصلی پا به میدان این مسابقات گذاشتند. فدراسیون والیبال ایتالیا اعلام کرده بود که بازیکنان به دو گروه مستقل برای مسابقات لیگ ملت ها و المپیک تقسیم بندی شده اند.

ملی پوشان ایتالیایی در بازی اول مقابل لهستان، در بازی دوم مقابل اسلوونی و در بازی سوم مقابل صربستان شکست را پذیرا شدند. جوانان والیبال ایتالیا در بازی چهارم مقابل بلغارستان اولین برد خود را در این رقابت ها کسب کردند.

فدراسیون جهانی والیبال با تحسین تیم جوان ایتالیایی نوشت: ایتالیا با ترکیبی از ستاره های جوان همراه با بازیکنان باتجربه در لیگ ملت های والیبال برای نمایش آینده قدرتمند خود به میدان خواهد رفت.

ایتالیا که برنامه بلند مدت خود را شروع کرده در این رقابت ها به جوانان خود میدان داده تا تجربیات آنها افزایش یابد؛ کاری که آلکنو در دستور کار خود برای تیم ملی ایران قرار داده است.

ملی پوشان والیبال ایران در این مسابقه با ترکیب صابرکاظمی، سعید معروف، علی اصغر مجرد، میلاد عبادی پور، مسعود غلامی، امیرحسین اسفندیار در این مسابقه حضور پیدا کردند.

ست اول: ایران 26 - 24 ایتالیا

ملی پوشان ایران که با لباس قرمز در این بازی به میدان رفتند، درحالی مقابل ایتالیا با لباس سفید قرار گرفتند که کار را در ست اول خوب شروع کردند به طوری که نتیجه 5 بر 3 به سود ایران شد.

در امتیاز 10 به سود ایران سعید معروف با پاس سرعتی مجرد را صاحب توپ کرد که این امتیاز به سود ایران شد.

ملی پوشان والیبال ایران در اوایل ست اول عملکرد خوبی در حمله و دفاع داشته و توانستند نتیجه را 12 بر 7 به سود خود کنند؛ در این زمان سرمربی ایتالیا تصمیم گرفت برای عدم افزایش اختلاف امتیاز وقت استراحت بگیرد.

ملی پوشان ایتالیا در ادامه این ست نا امید نشده و دوباره به بازی برگشتند به طوری که در امتیاز 13 بر 11 به سود ایران، آلکنو تصمیم گرفت که وقت استراحت بگیرد.

والیبالیست های ایران در ست اول روی ضربات سرویس دقت لازم را نداشتند و این موضوع سکوت آلکنو را به همراه داشت.

دریافت های ناقص در زمین ایران در اواسط بازی باعث شد آلکنو کمی عصبانی شود چرا که توپ ها به خوبی به پاسور تیم ملی نمی رسید و ایران در زمان های حساس امتیاز را از دست می داد.

ایتالیا عملکرد بهتری نسبت به ایران داشت و توانست اختلاف امتیاز را به یک برساند تا امتیاز ها 19 بر 18 به سود ایران شود اما جوانان ایتالیایی در ضربات سرویس بی دقت بوده و امتیازات را به ایران تقدیم می کردند.

در پایان این ست دو تیم پایاپای پیش رفته اما ایران توانست این ست را با امتیاز 26- 24 به نام خود کند.

ست دوم : ایران 29- 27 ایتالیا

در شروع ست اول آلکنو سعی داشت نکات فنی را به بازیکنان گوشزد کند. سرویس های ایتالیا در ابتدای این رقابت بسیار خوب زده می شد به طوری که دریافت ایران دچار مشکل شده بود.

سرویس های زیبای صابر کاظمی در اوایل این ست باعث شد ایران با نتیجه 5 بر 3 از حریف جلو بیفتد که تشویق آلکنو را به همراه داشت.

ایتالیا در این ست عقب نشینی نکرد و عملکرد خوبی را از خود نشان داد تا دو تیم در امتیاز 6 برابر شوند.

علی اصغر مجرد در امتیاز 9 به سود ایران تک دفاع زیبایی را انجام داد که با تشویق آلکنو همراه شد.

در امتیاز 12 به سود ایران، سعید معروف دریافت تک دست خوبی را انجام داد که در آخر این توپ برای ملی پوشان ایران به امتیاز تبدیل شد تا امتیازات 12 بر 10 به سود ایران شود اما طولی نکشید که ایتالیا به امتیاز ایران رسید و دو تیم در پوئن 12 برابر شدند.

ملی پوشان جوان ایتالیا نا امید نشده و توانستد به بازی برگردند به طوری که ایتالیا با نتیجه 17 بر 15 از ایران پیش افتاد.

علی اصغر مجرد و صابر کاظمی در امتیاز 17 به سود ایران دفاع خوبی انجام داده به طوری که آلکنو از آنها تشکر کرد، با این دفاع دو تیم در امتیاز 17 برابر شدند.

در امتیاز 20-22 به سود ایتالیا داور اشتباها خطای تور را به نفع ایتالیا اعلام می کند که آلکنو ویدئو چک می گیرد. بررسی ویدئو چک ایران بسیار طول کشید به طوری که بازیکنان سرد شدند اما آخر داور امتیاز را به سود ایران اعلام می کند.

ایران درحالی که دو امتیاز از ایتالیا عقب بود، به بازی برگشت و توانست نتیجه را 24-23 به سود خود کند.

ایران در انتهای این ست عملکرد خوبی از خود نشان داد و توانست در ست دوم به پیروزی 29 بر 27 برسد.

ست سوم: ایران 21 - 25 ایتالیا

ایتالیا درحالی این ست را شروع کرد که تنها به فکر برد بود چرا که در صورت باخت این بازی را از دست می داد. ملی پوشان ایتالیا بازی را خوب شروع کردند و توانستند با نتیجه 4 بر 1 از ایران پیش بیفتند.

در امتیاز 5 به سود ایران، سرمربی ایتالیا ویدئو چک گرفت که باز هم مدت زمان بازبینی طولانی شد. پس از بررسی تعیین شد که داور به درستی امتیاز را به ایران داده است.

سرویس های ایتالیا در این ست، دریافت ایران را با مشکل روبرو کرده بود به طوری که امتیازات در ابتدای این ست 10 بر 7 به سود ایتالیا شد.

در اواسط بازی، ایتالیا تیم برتر میدان بود و میزبان این رقابت ها در دریافت و سرویس عملکرد بهتری نسبت به ایران داشت. ایتالیا در اواسط این ست با امتیاز 16 بر 13 از ایران جلو افتاده بود.

ایتالیا در این ست عملکرد درخشانی داشت و توانست 6 امتیاز اختلاف ایجاد کند. ملی پوشان ایتالیا پیروز شدند با نتیجه 21 بر 15 از ایران جلو بیفتند.

در انتهای این ست، ایران عمل خوبی نداشت و نتیجه را 25 بر 21 به حریف واگذار کرد.

ست چهارم: ایران 25 - 22 ایتالیا

ایران، ست چهارم را خوب شروع کرد و توانست با نتیجه 5 بر 2 از حریف پیش بیفتد. در ابتدای این ست میلاد عبادی پور توانست امتیاز مستقیم از سرویس را به دست بیاورد که سرمربی تیم ملی ایتالیا وقت استراحت گرفت؛ پس از وقت استراحت عبادی پور سرویس ساده را زد که با امتیاز ایتالیا همراه بود.

در ادامه کار، بلند قامتان ایران پیروز شدند اختلاف 3 امتیاز را حفظ کنند به طوری که ایران با نتیجه 9 بر 6 از حریف پیش افتاد.

در اواسط این ست (14-10 به سود ایران) ملی پوشان ایران برتر از ملی پوشان ایتالیا بودند و پیروز شدند اختلاف خود را با این تیم به عدد 4 برسانند.

در ادامه کار، ایتالیا حرفی برای گفتن نداشت و بلند قامتان ایران با امتیاز 16 بر 11 از میزبان این رقابت ها جلو افتادند.

در امتیاز 17 بر 15 به سود ایران، جوانان ایتالیا اختلاف را کم کردند اما پاس سرعتی سعید معروف به مجرد باعث شد این توپ به نام ایران ثبت شود و اختلاف به 3 برسد.

در اواخر بازی، درحالی که ایران 22 بر 20 جلو بود، بازیکنان ایران اشتباهات زیادی را داشتند و برای همین آلکنو وقت استراحت گرفت که این وقت استراحت به سود ایران بود چرا که امتیاز 23 برای ملی پوشان ثبت شد.

در انتهای این ست ایران تیم برتر میدان بود و توانست ایتالیا را 25 بر 22 شکست دهد.

با این تفاصیل ملی پوشان والیبال ایران توانستند با نتیجه 3 بر یک مقابل میزبان لیگ ملت های والیبال 2021 به پیروزی برسند و سومین پیروزی متوالی خود را ثبت کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 تیر 1400 بروزرسانی: 3 تیر 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1924

به "ایران 3 - 1 ایتالیا، سومین برد متوالی شاگردان آلکنو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران 3 - 1 ایتالیا، سومین برد متوالی شاگردان آلکنو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید