ایران با کسب 24 مدال قهرمان شد

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، خبرنگاران: در خاتمه مسابقات کاراته قهرمانی نوجوانان، جوانان و زیر 21 سال آسیا که در مالزی برگزار گردید، تیم ایران با کسب 13 مدال طلا، 5 نقره و 6 برنز بر سکوی نخست قهرمانی ایستاد.

ایران با کسب 24 مدال قهرمان شد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون کاراته در سومین و آخرین روز این مسابقات در گروه سنی زیر 21 سال و در بخش پسران، علی گلشنی در وزن به اضافه 78 کیلوگرم با پیروزی بر تمامی حریفان به نشان طلا دست یافت.

در همین رده سنی و در بخش دختران هر 3 نماینده ایران با درخشش راهی دیدار فینال شدند. در وزن منهای 53 کیلوگرم زهره برزگر با نمایشی چشمگیر و رجحان بر کلیه حریفان پیروز به تصاحب نشان طلا شد. در به اضافه 60 کیلوگرم بهنوش نجفی با غلبه بر همه رقبا یک نشان طلای دیگر برای کشورمان به ارمغان آورد و در وزن منهای 60 کیلو نیز مهتاب اسماعیلی به نشان نقره دست یافت.

امروز همچنین در رقابت های کاتای زیر 21 سال ابوالفضل شهرجردی به راحتی راهی دیدار سرانجامی شد و در این مسابقه با غلبه بر حریف ژاپنی نشان طلا را بر گردن آویخت. در بخش دختران هم زکیه رحمانی مدال نقره را بخود اختصاص داد.

ضمن اینکه در کاتای تیمی گروه سنی نوجوانان و جوانان تیم کشورمان در بخش دختران به نشان طلا دست یافت و در بخش پسران برنز گرفت.

به این ترتیب در سرانجام این مسابقات تیم کاراته ایران با 13 مدال طلا، 5 نقره و 6 برنز بر سکوی نخست قهرمانی آسیا ایستاد. پس از ایران، ژاپن با 9 طلا، 9 نقره و 5 برنز نایب قهرمان شد و قزاقستان با 2 طلا، 3 نقره و 9 برنز در صندلی سوم نهاده شد.

همچنین مالزی میزبان با 2 طلا، 3 نقره و 8 برنز عنوان چهارم را کسب کرد و اردن با 2 طلا، یک نقره و یک برنز در رده پنجم جای گرفت.

دیروز (شنبه) در دومین روز این پیکارها در بخش جوانان،در وزن منهای 48 کیلوگرم دختران فائزه چیذری و در اوزان منهای 55، منهای 76 و به اضافه 76 کیلوی پسران، بترتیب امیر رضا میرزایی، علی بهبودو صالح اباذری طلا گرفتند. در وزن منهای 59 کیلوگرم دختران آویشن باقری به نشان نقره رسید و ملیکا احدی در به اضافه 59 برنز گرفت. ضمن اینکه میلاد افشانی و مهدی قراری زاده نیز به ترتیب در اوزان منهای 61 کیلو منهای 68 کیلوگرم پسران پیروز به کسب نشان برنز شدند.

روز آدینه، در نخستین روز این مسابقات نیز در گروه سنی نوجوانان، سارا بهمن یار و شقایق واحدی به ترتیب در وزنهای منهای 47 و منهای 54 کیلوی دختران به نشان طلا دست یافتند و امین ساکت و حمیدرضا نجاتی نیز به ترتیب در اوزان منهای 70 و مثبت 70 کیلوگرم پیروز به کسب 2 مدال طلا دیگر شدند. میثم جمالی پور در وزن منهای 75 کیلوگرم پسران نشان نقره را بر گردن آویخت و مینا یوسفی صاحب گردن آویز برنز وزن به اضافه 54 کیلو دختران شد. همچنین در کاتای انفرادی دختران جوان آرزو نعمتی پور نقره گرفت و در گروه نوجوانان فاطمه صادقی بر سکوی سوم ایستاد.

منبع: تسنیم
انتشار: 2 دی 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 861

به "ایران با کسب 24 مدال قهرمان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران با کسب 24 مدال قهرمان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید