ایجاد کانون صادراتی جدید در نزدیک ترین مرز ایران با قطر

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه از اتصال بندر شیوء در استان هرمزگان به شبکه یکپارچه اتوماسیون اداری بنادر کشور با هدف ارتقای سطح خدمات رسانی به فعالان اقتصادی و استقرار دولت الکترونیک اطلاع داد.

ایجاد کانون صادراتی جدید در نزدیک ترین مرز ایران با قطر

به گزارش خبرنگاران، قاسم عسکری نسب با بیان این مطلب که توسعه زیرساخت های بندری و حمل و نقل دریایی علاوه بر اشتغال زایی و توسعه اقتصادی و اجتماعی منطقه، تاثیر قابل توجهی در بهبود معیشت و زندگی مرزنشینان خواهد داشت، گفت: با فراهم شدن زیرساخت های لازم در بندر شیوء و با توجه به نزدیکی آن به کشورهای حاشیه نشین خلیج فارس از جمله قطر، این بندر می تواند به عنوان به کانون فعال صادراتی و پایانه های موادمعدنی در غرب استان هرمزگان تبدیل گردد.

وی اضافه کرد: تجهیز، توسعه و ایجاد زیرساخت های لازم در این بندر، زمینه ساز تحولی چشمگیر در بحث رونق صادرات غیرنفتی و تجارت دریایی با کشورهای منطقه خلیج فارس خواهد شد.

عسکری نسب با اشاره به برنامه های دولت در زمینه ایجاد اقتصاد دیجیتالی و جامعه اطلاعاتی در کشور، اضافه کرد: در همین راستا، بندر شیوء از طریق سرور مرکزی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه به شبکه یکپارچه اطلاعاتی بنادر کشور متصل گردیده است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه اطلاع رسانی سریع، برچیدن تشریفات وقت گیر اداری و تسریع در انجام فرآیند مکاتبات را از جمله نتایج اتصال بندر شیوء به شبکه یکپارچه اداری بنادر کشور بیان نمود و گفت: راه اندازی این سامانه و همچنین فعال شدن نماد مالی در این بندر، منجر به ساده سازی فرایند های مختلف اداری و بهینه شدن زمان و هزینه های مشتریان گردیده و افزایش رضایت عمومی مردم منطقه را در پی خواهد داشت.

این مقام مسئول به کارگیری فناوری اطلاعات در بخش های مختلف دستگاه های اجرایی در راستای افزایش بهره وری، ارتقای سطح خدمات رسانی به فعالان اقتصادی و استقرار دولت الکترونیک را از دیگر اهداف اجرای این طرح برشمرد.

به گزارش خبرنگاران، بندر شیوء از توابع شهرستان پارسیان در گلوگاه اقتصادی سه استان مرزی هرمزگان، بوشهر و فارس و در فاصله 210 کیلومتری بندرلنگه واقع گردیده که با فاصله 110مایل دریایی (هر مایل دریایی معادل 1.8 کیلومتر)، نزدیکترین مرز خشکی ایران با بندر الرویس قطر محسوب می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 دی 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 127

به "ایجاد کانون صادراتی جدید در نزدیک ترین مرز ایران با قطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد کانون صادراتی جدید در نزدیک ترین مرز ایران با قطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید