افزایش وام مقاوم سازی مسکن تا 100 میلیون تومان

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: تسهیلات پرداختی برای مقاوم سازی مساکن روستایی از 40 میلیون تومان در سال جاری به 100 میلیون تومان افزایش یافته است.

افزایش وام مقاوم سازی مسکن تا 100 میلیون تومان

به گزارش خبرنگاران، علیرضا تابش اظهار کرد: با همکاری بانک مرکزی و ابلاغ این دستورالعمل به بانک های عامل قرار است در جلسه هفته آینده این موضوع نهایی شود تا برای بازسازی و مقاوم سازی هر واحد روستایی 100 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شود.

وی شرح داد: روستاییانی که توان مقاوم سازی واحدهای مسکونی را نداشته باشند، تا سقف 20 میلیون تومان از تسهیلات بلاعوض هم برخوردار شده و بنیاد مسکن کمک و پشتیبانی های لازم را در این زمینه انجام خواهد داد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه با همکاری بنیاد مستضعفان ساخت 20 هزار واحد مسکن در منطقه ها روستایی شروع شده است، گفت: قرار است این واحدها تحویل محرومان و نیازمندان شود.

تابش اضافه کرد: بنیاد مسکن با ستاد اجرایی حضرت امام، کمیته امداد و بهزیستی هم تفاهم نامه همکاری در ساخت بیش از 20 هزار واحد به امضا رسانده تا با استفاده از ظرفیت خیرین و نهادهای انقلابی بتواند مسکن ارزان قیمت تولید و در اختیار گروه های آسیب پذیر روستایی قرار دهد.

نیمی از واحدهای مسکونی روستایی کشور مقاوم سازی شده است

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به مقاوم سازی دو میلیون و 500 هزار واحد مسکن روستایی در سطح کشور اشاره کرد و ادامه داد: از پنج میلیون واحد مسکن کم دوام روستایی بیش از نیمی از این واحدها تا به امروز مقاوم سازی شده و همین فرایند با سرعت و قوت ادامه دارد.

وی استان اردبیل را استانی پیشرو در بحث مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی گفت و گفت: در استان اردبیل سهمیه پنج هزار واحدی پیش بینی شده بود که با تلاش مسئولان استان و بانک های عامل عقد قرارداد برای چهار هزار واحد مسکن روستایی اجرا شده تا با استفاده از منابع پرداختی بانک به روش سفته زنجیره ای امکان مقاوم سازی و بهسازی این واحدهای مسکونی فراهم آید.

تابش در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در بحث مسکن روستایی اولویت با منطقه ها حادثه خیز به ویژه شهرهای با رخداد زلزله، سیل و رانش است که استان اردبیل هم در ردیف این استان ها واقع شده است که حتی بالاتر از میانگین کشوری مقاوم سازی مسکن روستایی در استان اردبیل به انجام رسیده است.

بازنگری 10 هزار طرح هادی در روستاهای کشور

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به تهیه طرح هادی و بازنگری در این زمینه اشاره کرد و اضافه کرد: 95 درصد روستاهای کشور صاحب طرح هادی هستند که ما بازنگری را در این طرح ها شروع کردیم.

وی با بیان اینکه 38 هزار روستای کشور دارای طرح هادی مصوب هستند، اضافه کرد: با توجه به اتمام دوره اجرای این طرح ها، بازنگری طرح هادی در 10 هزار روستا شروع شده و امسال هم در چهار هزار روستا این بازنگری به سرانجام خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1999

به "افزایش وام مقاوم سازی مسکن تا 100 میلیون تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش وام مقاوم سازی مسکن تا 100 میلیون تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید