احداث هتل های نو با درجه های کیفی مختلف در منطقه آزاد ارس

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، هفت هتل با 656 اتاق در نقاط مختلف شهری محدوده جلفای احداث می گردد.

احداث هتل های نو با درجه های کیفی مختلف در منطقه آزاد ارس

محسن نریمان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از احداث هفت هتل با درجه های کیفی مختلف در نقاط مختلف شهری محدوده جلفای این منطقه آزاد اطلاع داد.

محسن نریمان با اعلام این خبر و در مورد درجه های کیفی هتل ها اضافه نمود که سه هتل سه ستاره، دو هتل چهار ستاره، دو هتل پنج ستاره در محدوده جلفا و در محدوده نوردوز منطقه آزاد ارس یک متل و یک مجتمع رفاهی خدماتی در حال احداث است.

هتل پنج ستاره کاراکال با 115 اتاق و 42 درصد پیشرفت فیزیکی و هتل پنج ستاره شهر با 65 اتاق و 78 درصد پیشرفت فیزیکی در حال تکمیل مراحل احداث هستند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس درباره پیشرفت فیزیکی دیگر هتل ها اضافه نمود:

هتل سه ستاره دنیز با 90 اتاق و 52 درصد پیشرفت فیزیکی و هتل چهار ستاره هایپر اسکار با 120 اتاق و 65 درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث هستند.

هتل تاج با 40 اتاق و هتل نارنجستان با 30 اتاق هردو با 80 درصد پیشرفت فیزیکی در درجه کیفی سه ستاره در حال احداث بوده و هتل شروین نیز در مرحله اسکلت بندی است.

نریمان در مورد تعداد اتاق های اضافه شده به مراکز اقامتی در محدوده جلفا را 606 اتاق و تعداد اتاق های در حال احداث در محدوده نوردوز را 50 اتاق بیان کرد و گفت:

در محدوده نوردوز و مرز ایران و ارمنستان مجتمع رفاهی خدماتی بین راهی ملااسدی با 30 اتاق و 42 درصد پیشرفت فیزیکی و متل اریکه با 20 اتاق و 82 درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است.

ایشان با بیان اینکه در سایت توریسم، دهکده سلامت، ویلایی و تفرجگاهی دور سد گلفرج، دهکده ورزش و سایت ویلایی و اقامتگاهی خداآفرین با وسعت یک هزار و 942 هکتار در حوزه توریستی سرمایه گذاری انجام می گردد، گفت:

تا به امروز در 740 هکتار از سایت توریسم 283 هزار و 36 مترمربع زمین برای احداث 54 پروژه توریستی واگذار شده است.

وی از برنامه های مهم منطقه ارس در سال 1397 توسعه توریستی و ایجاد ارزش اضافه نموده بیشتر در این حوزه را برشمرد و گفت که امکان توسعه صنعت توریسم و رونق بیش از پیش فعالیت های مالی در منطقه با استفاده از پتانسیل های فراوان و بالقوه این منطقه در حوزه توریستی را می توان فراهم کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس درباره تبلیغات و اطلاع رسانی برای جذب توریست و سرمایه گذار اضافه نمود:

حضور در نمایشگاه های دداخلی و خارجی و در بخش تعامل با فعالین حوزه توریستی؛ ارائه مشوق به آژانس های فعال توریستی خارجی، در بخش ایجاد و توسعه مراکز دائمی سوغات و صنایع دستی، راه اندازی موزه زنده سفال ارس و نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی و در بخش افزایش سهم جوامع محلی در توریستی نیز راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی در روستاهای کردشت، گلفرج، سیه سران و سایر روستاها اجرا شده است.

منطقه آزاد ارس در شمال غرب ایران واقع شده و علاوه بر ظرفیت های بالقوه در توسعه تجارت جهانی، به واسطه وجود ذخیره گاه های حیات وحش، منطقه ها حفاظت شده محیط زیست، جنگل های ارسباران، گونه های مختلف گیاهان دارویی، آثار تاریخی و ثبت جهانی و ملی و زیبایی های حاشیه رودخانه ارس از جلفا تا خداآفرین نیز قابلیت توسعه صنعت توریسم و افزایش فراوری ناخالص داخلی حاصل از این بخش را دارد.

منبع: کجارو / خبرگزاری مهر
انتشار: 29 بهمن 1400 بروزرسانی: 29 بهمن 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2221

به "احداث هتل های نو با درجه های کیفی مختلف در منطقه آزاد ارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احداث هتل های نو با درجه های کیفی مختلف در منطقه آزاد ارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید