اتفاقی عجیب و غریب؛ تولد اولین زرافه بدون خال دنیا، عکس

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، در یکی از نادرترین پدیده های دنیای حیوانات، به تازگی بچه زرافه ای بدون خال در باغ وحشی در استان تنسی آمریکا به دنیا آمده که گمان می رود تنها زرافه به این شکل در دنیا باشد.

اتفاقی عجیب و غریب؛ تولد اولین زرافه بدون خال دنیا، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، وقتی به زرافه فکر می کنید اولین تصویری که به ذهنتان می رسد چیست؟ احتمالا گردن دراز و لکه های زیاد؟ زرافه ها به خاطر گردن بسیار بلندشان نمادین هستند، اما این لکه ها نیز بسیار مفید هستند نه تنها برای خود زرافه، بلکه برای محققان نیز!

از آنجایی که زرافه ها در مکان هایی زندگی می نمایند که عموماً بسیار گرم هستند، به یک راه خوب برای خنک کردن خود احتیاج دارند. لکه ها احتمالاً یکی از روش هایی هستند که برای انجام این کار استفاده می شوند. پوست زیر لکه ها دارای غدد عرق بسیار بزرگ و آرایش منحصر به فرد رگ های خونی است. این دو ویژگی با هم ترکیب می شوند تا به آنها اجازه می دهد تا گرمای بیشتری را از لکه ها به عنوان بخشی از سیستم تنظیم حرارت خود از دست بدهند.

یکی دیگر از عملکردهای بالقوه لکه ها، بهبود مقدار بقای گوساله ها است. در مناطقی که تعداد زیادی از شکارچیان، به ویژه شیرها وجود دارد، بقای گوساله به توانایی آنها در اجتناب یا پنهان شدن از آن شکارچیان بستگی دارد. این تئوری وجود دارد که این لکه ها به گوساله ها یاری می نمایند تا زمانی که در سایه ها پنهان می شوند با محیط اطراف خود ترکیب شوند. با بقای گوساله های جوان با ویژگی های لکه ای خاص، مانند مقدار و شکل، ارتباط وجود دارد. با این حال، معین نیست که آیا این ویژگی ها واقعاً باعث افزایش بقا می شوند یا صرفاً با سایر ویژگی هایی که ممکن است مهم تر باشند، مانند عوامل محیطی یا مادری، مرتبط هستند.

در یکی از اتفاقات نادر در طبیعت اخیرا زرافه ای بدون خال متولد شده است.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 شهریور 1402 بروزرسانی: 1 شهریور 1402 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2542

به "اتفاقی عجیب و غریب؛ تولد اولین زرافه بدون خال دنیا، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتفاقی عجیب و غریب؛ تولد اولین زرافه بدون خال دنیا، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید