10 علت برای تنهایی سفر کردن (قسمت اول)

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، قطعا تنهایی سفر کردن یک تجربه خاص است و این تجربه برای گردشگران خاطراتی طلایی در کنار فراز و نشیب های زیادی به همراه دارد. با خبرنگاران همراه باشید.

10 علت برای تنهایی سفر کردن (قسمت اول)

فرقی نمی کند که تا به حال تنهایی سفر نموده باشید یا خیر؛ نکته اینجاست که مطمئنا همه ما تا کنون به تنهایی سفر کردن فکر نموده ایم و در خصوص سفرهای انفرادی و مستقل رویاهایی را در سر پرورانده ایم. نوع سفر و مقصد سفر هم فرقی نمی کند. سفر انفرادی می تواند با خودروی شخصی به شهر دیگری باشد یا حتی پروازهای خارجی یا مسافرت با کشتی و قطار به کشور دیگر یا حتی قاره دیگر برای بازدید کردن از جاذبه های توریستی گوناگون یا حتی تماشا یک دوست قدیمی باشد.

در اینجا مقصود تنها ماهیت سفرهای انفرادی است و توجه به این امر که سفر به صورت تنهایی یک تجربه هیجان انگیز، مستقل و شاید خطرناک باشد اما قطعا تجربه کردن این نوع سفر فارغ از تمام مسائلش بنا به دلایلی که در ادامه مطرح خواهند شد ارزشش را خواهد داشت. در ادامه و در قسمت اول از این مقاله با 5 علت همراه باشید:

1. همه چیز به خودتان بستگی دارد!

شما در سفرهای انفرادی در خصوص تمام تصمیم گیری هایتان آزاد هستید و این اختیار را دارید که هر تصمیمی که باب میلتان بود را انتخاب کنید. فقط کافی است کمی به این مسئله فکر کنید که شما می توانید هر جایی بروید؛ به هر شکلی که مایلید بروید و هر تصمیمی که خواستید را عملی کنید. در سفرهای انفرادی هر کس می تواند میل قلبی خود را دنبال کند و در هر روز از سفر تصمیم های نوی بگیرد و کارهای تازه ای انجام دهد. در این گونه سفرها هیچ شخص دوم یا سومی وجود نخواهد داشت تا مانع راه شما گردد. شما آزادانه تصمیم های خود را عملی می کنید.

2. با سایر توریستان هم جهت می شوید!

بیایید قبول کنیم که در سفر با دوستان و آشنایان همواره یک سری از خود گذشتگی ها و فداکاری ها (یا به بیانی بهتر، گفت و گوها و مذاکره ها در خصوص تصمیم گیری ها) وجود خواهد داشت. بد برداشت نکنید! قطعا برخی از این فداکاری ها به منظور داشتن سفری بهتر ارزش خواهند داشت. این مسئله هم قبول داریم که سفر با یک دوست نزدیک بسیار خاطره انگیز و فوق العاده خواهد بود؛ اما مسئله اینجا است که در سفر به صورت تنهایی دیگر فداکاری وجود نخواهد داشت و همه چیز باب میل خودتان پیش خواهد رفت. از طرفی دیگر هنگامی که تنهایی سفر می کنید عملا تنها نیستید! شک نکنید که در سفرهای انفرادی با توریستان بسیار آشنا خواهید شد که آن ها هم مثل شما به تنهایی سفر نموده اند. آشنا شدن با این افراد و در میان گذاشتن تجربیات و خاطرات با یکدیگر بسیار مفید و جالب خواهد بود.

3. درود بر حس غریزه!

در سفرهای انفرادی به محض اینکه به مقصد مورد نظر رسیدید (فارغ از هرگونه وسیله نقلیه ای که از آن استفاده نموده اید)، سریعا وارد مرحله بقا می شوید! احساسات مختلفی به سراغ شما خواهند آمد. جملات پایین را بخوانید:

الان کجا هستم؟ حس می کنم همه چیز را فراموش نموده ام! چگونه به مقصد مورد نظر برسم؟ نمی توانم این تابلو را بخوانم و نمی دانم منظور آن چیست! هیچ کس را نمی شناسم و کسی هم من را نمی شناسد!

تفکرات این چنینی مطمئنا به سراغتان خواهد آمد و اینجا دقیقا همان جایی است که باید به غریزه خود اعتماد کنید و آن را دنبال کنید تا از پس مسائل بر بیایید و این یعنی حس زنده بود و زندگی کردن! هیچ وقت این حس و این تجربه را دست کم نگیرید و از دست ندهید.

4. با قضاوت کردن دیگران خداحافظی کنید!

در سفرهای انفرادی شما مشتاق می شوید که با دیگران آشنا شوید، اطلاعات مختلفی را از دیگر توریستان بگیرید، به داستان ها و تجربیات آن ها گوش کنید و بدانید که باید چه کار کنید یا کجا بروید. شما به عنوان یک توریست که به صورت تنهایی سفر نموده است، هیچ گاه رفتار دیگران یا تجربیات و خاطرات آن ها را قضاوت نخواهید کرد چرا که هدف از هم صحبت شدن با دیگران چیز دیگری است. در بسیاری از مواقع شما حاضر هستید که عادت های بد و رفتارهای ناپسند دیگران را تحمل کنید یا حتی نادیده بگیرید. گاهی اوقات وجود همراهان آزار دهنده برای مدتی کوتاه به نفع سفر خود بهتر از این است که به کل هیچ کسی در اطرافمان نباشد.

5. زمان حال ساده!

حواستان باشد که در سفرهای انفرادی شما دیگر هیچ گونه وابستگی به خانه یا دوستان خود ندارید (حداقل تا زمانی که در حال سفر هستید) پس هیچ علتی وجود ندارد تا شما به خاطرات تلخ و شیرین یا وابستگی ها یا هر چیز دیگری که به زمان یا مکان دیگر ارتباط دارد فکر کنید. شما مکان های نو و افراد نوی را می بینید و تمام آن افراد تنها حال حاضر شما را می بینند. در نتیجه سفر به صورت تنهایی فرصت بسیار فوق العاده ای است که در زمان حال زندگی کنید و تنها به فکر کسب تجارب نو و خاطراتی طلایی باشید.

آیا تا کنون تنهایی سفر کردن را تجربه نموده اید و با فراز و نشیب آن آشنایی دارید؟ در این قسمت 5 علت برای تنهایی سفر کردن را خواندید. آیا این دلایل باعث ترغیب شما به سفر کردن به صورت تنهایی خواهد شد؟ نظرات و تجربیات خود را با خبرنگاران در میان بگذارید.

منبع: کجارو / stayatbase.com
انتشار: 6 اسفند 1400 بروزرسانی: 6 اسفند 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2228

به "10 علت برای تنهایی سفر کردن (قسمت اول)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 علت برای تنهایی سفر کردن (قسمت اول)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید