هواپیمای مفقوده مالزی برای خروج از کنترل رادارها مسیری غیرمعمول را پرواز کرد

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، خبرنگاران: دولت مالزی طی گزارشی فاش ساخت که هواپیمای مفقود شده به طور عمدی تغییر جهت داده تا از کنترل رادارها خارج گردد.

هواپیمای مفقوده مالزی برای خروج از کنترل رادارها مسیری غیرمعمول را پرواز کرد

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه دیلی تلگراف، مالزی یک گزارش مقدماتی درباره هواپیمای مفقود شده منتشر نموده است که نشان می دهد هواپیمای مزبور پس از گردش به سمت غرب از پرواز بر فراز خشکی دور شده به گونه ای که ظاهرا هدفش این بوده که از کنترل رادارهای نظامی خارج گردد.

دولت مالزی روز پنجشنبه با انتشار اولین یافته ها درباره گم شدن مرموز هواپیما، یک نقشه مبسوط ارائه کرد که نشان می دهد پرواز مسیری غیرمعمول را طی نموده است.

پیشتر یک شرکت استرالیایی بیان کرد که قطعاتی در خلیج بنگال یافته که طبق ادعاها می تواند مربوط به بوئینگ مفقود شده شرکت مسافربری مالزی باشد.

این شرکت خصوصی گفته اشیایی که به گفته این شرکت لاشه های مربوط به هواپیما است را یافته است و خواهان انجام تحقیقات درباره این قطعات یافت شده در خلیج بنگال شده تا تعیین گردد آیا قطعات ذکر شده مربوط به هواپیمای مفقود شده مالزی هستند یا خیر.

هواپیمای مسافربری از نوع بوئینگ 777 متعلق به شرکت هواپیمایی مالزی با 239 مسافر و سرنشین بامداد روز 8 مارس از کوالالامپور ـ پایتخت مالزی ـ به سوی پکن، پایتخت چین، پرواز کرد، اما پس از عبور از خاک مالزی و هنگامی که بر فراز خلیج تایلند در حال پرواز بود از صفحه رادار محو شد. دو مسافر ایرانی هم در این پرواز بوده اند.

جستجوهای بین المللی برای یافتن این هواپیما 7 هفته به طول انجامیده اما تا کنون نتیجه ای نداشته اند و سرنوشت پرواز ام اچ 370 شرکت هواپیمایی مالزی همچنان یک معمای بین المللی باقی مانده است.

.

منبع: تسنیم
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 714

به "هواپیمای مفقوده مالزی برای خروج از کنترل رادارها مسیری غیرمعمول را پرواز کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواپیمای مفقوده مالزی برای خروج از کنترل رادارها مسیری غیرمعمول را پرواز کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید