فیل های چیانگ مای

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، فیل‌ها را تنها می‌توان در قاره‌های آسیا و آفریقا مشاهده نمود. این موجودات در خطر انقراض هستند و در حفظ آن‌ها باید کوشید. پارک طبیعی فیل‌ها در چیانگ مای، یکی از معدود پناهگاه‌های این موجودات در کشور تایلند است.

فیل های چیانگ مای

از همان زمان که با تور چیانگ مای وارد این پارک شوید،د، می‌بینید که چقدر زمان زود می‌گذرد و همیشه سرگرم خواهید بود و از دیدن این موجودات لذت خواهید برد.

در این مکان گردشگران داوطلب تور چیانگ مای به گروه‌هایی تقسیم می‌شوند تا از همه سایبان‌هایی که شب‌ها فیل‌ها در آن زندگی می‌کنند، دیدن کنند. در این پارک خبری از وسواسی بدون نیست و وقتی کار داوطلبانه در این مکان را انجام می‌دهید باید خودتان را آماده نمایید و از غذا دادن به فیل‌ها تا نظافت جای آنها را انجام بدهید. قدم زنی با فیل‌ها، تکه تکه کردن هندوانه، موزها و کدو تنبل و پر کردن کامیون‌های غذایی از دیگر کارهایی که در این مجموعه برای داوطلبان در نظر گرفته شده است. 

در تایلند، شغل نگهداری فیل‌ها احترام و جایگاه بالایی ندارد و پارک طبیعی فیل‌ها سعی نمایید تا این نقطه نظر را تغییر بدهد و به مردم آموزش بدهد تا تصویر بهتری از آن برای خود خلق کنند.

خانم Lek، یک خانم فوق‌العاده بوده که همه زندگی خود را صرف نگهداری گونه‌های در حال انقراض و مخصوصا فیل‌ها نموده و می‌گوید:

ای این توانستم این تجربه را داشته باشم نه تنها راضی هستم بلکه از ته دل خوشحالم و مطمئنا این، آخرین بار نخواهد بود چون هیچ چیزی در دنیا بهتر از بیدار شدن با صدای حیوانات و خوردن صبحانه در جنگل های انبوه استوایی و بازی با این حیوانات مهربان در گل و لای نمی‌باشد!

انتشار: 20 فروردین 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 340

به "فیل های چیانگ مای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیل های چیانگ مای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید