فرهنگ مردم تایلند

به گزارش تور مالزی ارزان، تایلند یکی از زیباترین کشورهای قاره آسیا برای بازدید از جاذبه‌های متنوع است. مردم تایلند تقریبا همیشه و در هر موقعیتی لبخند بر لب دارند. مردم تایلند معمولا با چسباندن دو کف دست به یکدیگر در مقابل سینه، به یکدیگر سلام می کنند به این حرکت وای Wai می‌گویند.

فرهنگ مردم تایلند

تایلند را اغلب با نام سرزمین لبخند می شناسند زیر مردم آن تقریبا همیشه و در هر موقعیتی لبخند بر لب دارند. در تایلند معمولا با چسباندن دو کف دست به یکدیگر در مقابل سینه، به یکدیگر سلام می کنند این حرکت وای Wai نامیده می شود. در تور تایلند با مردمی روبرو خواهید شد که فرهنگی متفاوت با مردم ما دارند.

تایلندی ها، انسان هایی صبور و اهل مدارا بوده و از رفتارهای تند و توهین آمیز دوری می کنند. دست زدن به سر افراد یا اشاره با چیزی، در این کشور بسیار بد شمرده می شود. زیرا تایلندی ها، سر را مقدس ترین و پا را قسمت پست بدن در نظر می‌گیرند.

تابوهای مردم این کشور بیشتر در زمینه مذهب و سلطنت است، بنابراین گردشگران تور تایلند نباید حرکت یا بیان اهانت آمیزی به خاندان سلطنتی یا مذاهب دارند. هنگام بازدید از معابد یا کاخ پاشاهی باید لباس مناسب و نسبتا پوشیده ای به تن دارند و پیش از ورود، کفش ها را از پا در خواهند آورد.

در کشور تایلند، رنگ های مختلف نشانگر روزهای هفته هستند. زرد، رنگ روز دوشنبه است و از جایی که پادشاه کنونی در این روز متولد شده، رنگ زرد رنگ سلطنتی نیز است و پرچم هایی به این رنگ در سراسر کشور، نشانگر حمایت گسترده تایلندی ها از پادشاهی است. پس از سال 2006 که شصتمین سالگرد سلطنت پادشاه تایلند را در این کشور جشن گرفتند، بیشتر مردم در روز دوشنبه لباس زرد بر تن خواهند کرد تا وفاداری و احترام خود را نسبت به پادشاه نشان بدهند.

مذهب اصلی تایلند، بودایی Buddhism می‌باشد و بیشتر مردم این کشور پیرو مکتب تراودا Theravada می‌باشند. پس از بوداییان، مسلمانان دومین گروه مذهبی بزرگ در تایلند هستند که عمدتا در چهار ایالت جنوبی کشور سکونت دارند. در تایلند، نزدیک به 90 درصد مردم بودایی، حدود 8 درصد مسلمان، حدود یک درصد مسیحیان کاتولیک و کمتر از یک درصد باقی ادیان می‌باشند.

انتشار: 20 فروردین 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 317

به "فرهنگ مردم تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرهنگ مردم تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید