سرقت خودروهای برقی تسلا در 2ثانیه!

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، به تازگی گروهی از متخصصان امنیتی دریافته و اعلام نموده اند که هکرها قادر خواهند بود با هک سیستم امنیتی خودروهای برقی تسلا، خودروهای موردنظر خود را به سرقت ببرند.

سرقت خودروهای برقی تسلا در 2ثانیه!

به گزارش خبرنگاران، به نقل از وب سایت هکرنیوز، با توجه به افزایش روزافزون حملات سایبری و هک سیستم های مختلف اعم از رایانه، گوشی هوشمند، سیستم های هوشمند خانگی و پایگاههای داده شرکت های بزرگ، متخصصان و کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری این روزها بیش از پیش به دنبال یافتن آسیب پذیری و ضعف های امنیتی هستند که هکرها می توانند با سواستفاده از آن به حریم خصوصی کاربران نفوذ پیدا نموده و اطلاعات یا دستگاههای موردنظر خود را به سرقت ببرند.

به تازگی پژوهشگران امنیتی فعال در موسسه Computer Security and Industrial Cryptography بلژیک، به صاحبان خودروهای برقی و الکتریکی تسلا اس (Teslas Model S) ساخت شرکت خودروسازی تسلاموتورز آمریکا هشدار داده اند که مجرمان سایبری قادر خواهند بود با نفوذ از طریق یک آسیب پذیری، سیستم امنیتی فوق پیشرفته نصب گردیده بر این خودروها را هک نموده و خودروی مذکور را تنها در عرض مدت 2 ثانیه روشن نموده و به سرقت ببرند.

لنرت ووترز – یکی از این محققان امنیتی - در این خصوص می گوید: این روزها هکرها و مجرمان سایبری چنان دانش پیشرفته ای دارند که می توانند حتی یکی از پیشرفته ترین سیستم های امنیتی خودروهای تسلا را نیز فریب داده و به آن دسترسی پیدا نمایند.

به نظر می رسد که انتشار این خبر هم برای دارندگان این خودروها و هم برای شرکت تسلاموتورز بسیار ناخوشایند باشد و انتظار می رود که مقامات این خودروساز آمریکایی در روزهای آتی بیانیه ای منتشر نموده و به دنبال رفع کردن این آسیب پذیری باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 دی 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 129

به "سرقت خودروهای برقی تسلا در 2ثانیه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرقت خودروهای برقی تسلا در 2ثانیه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید