رشد بخش خصوصی امارات کُند شد ، ثبت پایین ترین نرخ رونق در 9 سال گذشته

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، رشد فعالیت های بخش خصوصی امارات عربی متحده در ماه سپتامبر (شهریور و مهر) گذشته به پایین ترین حد در 9 سال گذشته رسید.

رشد بخش خصوصی امارات کُند شد ، ثبت پایین ترین نرخ رونق در 9 سال گذشته

به گزارش دویچه وله، تازه ترین آمار رسمی منتشر شده از اقتصاد امارات نشان می دهد، شاخص مدیران خرید برای بخش خصوصی غیر وابسته به نفت از 51.6 در ماه اوت به 51.1 در ماه سپتامبر رسیده است. این شاخص، وضعیت رونق یا رکود بخش های مختلف صنعت، کشاورزی و خدمات را بر اساس پاسخ های مدیران بخش های خرید و فروش شرکت ها نشان می دهد.

این شاخص طی همین مدت در اقتصاد عربستان سعودی از 57 به 57.3 افزایش یافته و متوسط آن از ابتدای سال 2019 تا انتها سپتامبر به 56.9 رسیده که بالاتر از میانگین 53.6 شاخص مدیران خرید در مدت مشابه سال 2018 میلادی است.

هر چند نرخ بالای 50 این شاخص نشان دهنده ادامه رشد کسب و کار بخش خصوصی امارات است ولی این شاخص از ماه می سال 2010 تاکنون به این میزان از کندی رشد نرسیده بود. رخدادی که به باور کارشناسان بیش از هر چیز متاثر کاهش تقاضا در اقتصاد امارات عربی متحده است.

چنان که در بازار کار این کشور نیز روند رشد اشتغال تقریبا متوقف شده و طی ماه گذشته سطح اشتغال شرکت ها فعال در این کشور ثابت باقیمانده بود.

هر چند دولت امارات سطح رشد پیش بینی شده برای سال 2019 را تا 2.4 درصد افزایش داده ولی این اقدام تحت تاثیر رشد قیمت نفت در بازارهای جهانی بوده است و الا رشد بخش خصوصی غیر وابسته به بخش نفت کندتر از سال 2018 شده است.

نرخ رشد اقتصاد امارات در سال 2018 در مجموع 1.7 درصد بود.

  • نگاهی به اقتصاد امارات
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 851

به "رشد بخش خصوصی امارات کُند شد ، ثبت پایین ترین نرخ رونق در 9 سال گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد بخش خصوصی امارات کُند شد ، ثبت پایین ترین نرخ رونق در 9 سال گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید