راهنمای دریافت ویزای کانادا

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، برای بازدید از کانادا باید گذرنامه معتبری با حداقل شش ماه اعتبار داشته باشید.

راهنمای دریافت ویزای کانادا

برای دریافت خدمات ویزای کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

برای بازدید از کشورهای معاف از ویزا(به استثای ایالات متحده) احتیاج به خرید یک مجوز سفر الکترونیک (eTA, $7) که چیزی شبیه به برگه معافیت از ویزای SAs ESTA است دارید.برای بازدید از کشورهایی که احتیاج به ویزا دارند باید پیش از ورود به خاک کانادا برای درخواست ویزا اقدام گردد.

بازدیدکنندگان بعضی کشورها برای ورود به کانادا احتیاج به ویزا دارند برای بازدید از کشورهای معاف از ویزا(به استثای ایالات متحده) احتیاج به خرید یک مجوز سفر الکترونیک (eTA, $7) دارند.این کار باید پیش از سفر انجام گیرد البته به صورت آنلاین نیز می توان فرم را تکمیل نمود. این کار معمولا چند دقیقه زمان می برد.

اطلاعات بیشتر:

در حال حاضر برای 46 کشور،شامل بیشتر اعضای اتحادیه اروپا،استرالیا و نیوزلند برای بازدید از این کشور بیش از 6 ماه احتیاجی به ویزا نیست.

در صورتی که شما قصد تحصیل یا کار در کانادا را دارید ویزای جداگانه ای برای کلیه ملیت ها احتیاج است.

برای تمدید ویزا باید حداقل یک ماه پیش از انقضای ویزای فعلی خود اقدام نمایید.

موسسه تخصصی ویزای کانادا تمامی امور مربوط به ویزای کانادا از وقت سفارت کانادا تا اخذ ویزا را با تجربه ای چندین ساله در کنار مشاوره رایگان برای متقاضی توسط کارشناسان مجرب به انجام میرساند.

انواع ویزای کانادا

قبل از آغاز هر کاری در راستا اخذ ویزای کانادا باید خود را برای درخواست وقت سفارت کانادا آماده سازید و اولین قدم در این راستا تکمیل مدارک مورد احتیاج جهت ارائه به افسر پرونده ویزای کانادا و نیز امور انگشت نگاری میباشد.

گفتنی است در تمامی مراحل اعم از مصاحبه سفارت کانادا و انگشت نگاری حضور شخص مسافر الزامیست و هر جا به غیر از این را اعلام نمود باید به گفته و عملکردشان شک کنید.

ویزای کانادا در 3 نوع انجام میگردد:

Single ویزای یک بار ورود یا

multipleمولتی پل یا چند بار ورود

supervisaویزای 5 ساله یا سوپر ویزا

نکته مهم: داشتن یک یا دو ویزای شینگن برای دریافت ویزای کانادا الزامیست و نیز ویزاهای درجه یک مانند ویزای ژاپن و امریکا در پاسپورت شما یاری بزرگی برای اخذ ویزای کانادا میباشد.

وقت سفارت کانادا

لازمه اخذ ویزای کانادا مانند همه کشورها معین وقت سفارت کانادا میباشد که برای اتمام درخواست ویزا و ثبت آن در سفارت کانادا انگشت نگاری الزامیست.

در حالتی که متقاضی وقت سفارت کانادا, درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت می نماید تا 30 روز مهلت دارد که به یکی از شعب واک در آنکارا، استانبول یا ابوظبی دبی مراجعه کند در غیر اینصورت هزینه اون سوخت و درخواستش باطل خواهد شد.

در صورتی که فرد بخواهد حضوری وقت سفارت کانادا ثبت نام کند هنگام ثبت نام و تحویل مدارک انگشت نگاری انجام می گردد.

توجه: تا زمانیکه انگشت نگاری انجام نگردد ثبت نام وقت سفارت کانادا تکمیل نشده و درخواست ویزای او تحت آنالیز قرار نمی گیرد.

مدارک ویزای کانادا

1. کپی تمام صفحات پاسپورت که مهر یا ویزا دارند (از سال 2004)

تکمیل و تایید فرم درخواست ویزا (application form)2.

3. ترجمه شناسنامه

تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی (family information)4.

5. یک قطعه عکس 3.5 * 4.5

6. ارائه ترجمه سند ملکی

7. رزرو هتل و بلیط (اختیاری)

8. دعوتنامه (اختیاری)

9. ترجمه سند ازدواج (اگر زن و شوهر با هم اقدام کنند)

مدارک مورد احتیاج برای دریافت ویزای پنج ساله کانادا(Supervisa)10.

11. ارائه ترجمه مدرک شغلی (برای صاحبین مشاغل جواز کسب ضروری است، اما برای کارمندان نامه اشتغال به کار و فیش حقوقی باید ارائه گردد)

12.ویزای 5 ساله در اصل 10 ساله بوده اما از آنجا که اعتبار پاسپورت های ایرانی بیش از 5 سال نیست، مدت زمان این ویزا نیز برای افراد ایرانی 5 ساله لحاظ می گردد.

13-افرادی واجدالشرایط دریافت این نوع ویزا هستند که فرزند یا نوه آنها دارای اقامت موقت یا دائم باشد. (دارنده PR یا مقیم کانادا).

معمولاً والدین دانشجویان در حال تحصیل در کانادا یا والدین افراد مقیم کانادایی می توانند نسبت به درخواست این ویزا اقدام کنند.

14. پاسپورت: بسیاری از بازدیدکنندگان بین المللی برای ورود به کانادا احتیاج به پاسپورت دارند. در مرزهای دریایی و زمینی شهروندان امریکایی می توانند از گواهینامه ،کارت اقامت دایم و یا کارت نکسوز استفاده کنند.

هدایت ویزای مولتی 5 ساله کانادا

ویزای مولتی کانادا نوعی از ویزای کانادا است که به دارنده ویزا این اجازه را می دهد که به دفعات به وسیله کلیه مرزها و در زمان های مختلف به کانادا تردد کند.

ویزای مالتیپل تا یک ماه قبل از تاریخ ابطال گذرنامه فرد دارای اعتبار است.

از آنجا که گذرنامه های افراد ایرانی به طور معمول تا 5 سال اعتبار دارند، چنین ویزایی عملاً می تواند تا بیش از 4 سال اعتبار داشته باشد.

براساس دستورالعمل اداره مهاجرت، ویزای مولتی 5 ساله کانادا به طور معمول تنها شامل دو گروه زیر می گردد:

1. افرادی که به صورت مداوم به کانادا سفر می کنند.

2.پدر و مادرهای مسن و بازنشسته ای که قبلاً به وسیله فرزندانشان برای مهاجرت به کانادا اقدام کرده باشند.

به طور کلی سیاست دولت کانادا به شکلی است که تا جایی که ممکن است تقاضای پدر و مادرها برای ویزای کانادا را با دیده اغماض آنالیز کند و به این گروه ویزا بدهد، بویژه پدر و مادرهایی که بازنشسته شده اند و انگیزه ای برای کار و زندگی در کانادا ندارند و قبلا هم برای مهاجرت به کانادا به وسیله فرزندانشان اقدام کرده اند.

با این حال هیچ تضمینی برای اخذ ویزای وجود ندارد و در نهایت این افسر مهاجرت است که تصمیم می گیرد برچسب ویزا را برای شخص بزند یا نه.

نوعی از ویزای مولتی کانادا ویزای 5 ساله کانادا میباشد که به وسیله موسسه تخصصی ویزای کانادا ارائه خدمات مشاوره و اجرای تضمینی صفر تا صد این امور در سریع ترین زمان انجام میگردد.

مقررات گمرکی کانادا

در وب سایت رسمی آژانس مرزی کانادا در خصوص قوانین مقرراتی مواردی ذکر شده که چند نمونه از این مقررات به توضیح ذیل است:

می توانید در مجموع تا سقف 60 دلار هدیه با خود همراه داشته باشید.

تا سقف10000 دلار وجه نقد موردگمرکی نداشته ،اما بیش از آنها باید به گمرک گزارش گردد.

همراه داشتن لوازم شخصی همانند لوازم کمپ ،تجهیزات ورزشی،دوربین ،لپ تاب در گمرک مشکل نخواهد داشت. اما بهتر است وجود این وسایل را به گمرک گزارش دهید . به خصوص زمانیکه چندین بار از مرز امریکا و کانادا قصد عبور داشته باشید.

حیوانات خانگی باید دارای شناسنامه باشند و گواهی مبتنی بر این طی 36 ماه گذشته داروی هاری دریافت کرده اند را همراه داشته باشند.

می توانید داروهای شخصی خود را برای استفاه 90 روزه همراه داشته باشید(در نظر داشته باشید درصورتی که داروها در امریکا تهیه شده باشد از لحاظ قانونی با مشکل روبرو خواهید شد.)

تا سقف 200 نخ سیگار،50 نخ سیگار برگ،200 گرم تنباکو،200 نخ چوب تنباکو را بدون پرداخت عوارض گمرکی همراه داشته باشید.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 11 مرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 492

به "راهنمای دریافت ویزای کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای دریافت ویزای کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید