جشنواره تجسمی جوانان در مقبرة الشعرای تبریز شروع شد

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی مرکز هنرهای تجسمی، مراسم افتتاحیه بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان روز جمعه 26 مرداد ماه در مقبرة الشعرا تبریز برگزار گردید.

جشنواره تجسمی جوانان در مقبرة الشعرای تبریز شروع شد

در این مراسم، هادی مظفری مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی، محمد محمدپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، رضوان صادق زاده دبیر جشنواره هنرهای تجسمی جوانان، عبدالرحیم سیاهکارزاده رییس موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر و استادان کارگاه ها و 100 هنرمند پذیرفته گردیده در جشنواره حضور داشتند.

هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی به جای سخنرانی در افتتاحیه متنی از خاطرات روزهای دور و اتفاقات امروز خواند.

رضوان صادق زاده دبیر بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان گفت: در سال 2018 تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای جهان اسلام معرفی گردیده است و جای خوشحالی است که این دوره از جشنواره در تبریز برگزار می گردد.

محمد محمدپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه جشنواره هنرهای تجسمی جوانان یک رویداد بسیار مهم در عرصه هنرهای تجسمی کشور است، بیان نمود: مکانی که هم اکنون در آن حضور داریم مدفن 410 شاعر، عارف و ادیب ایرانی در طول هزار سال گذشته است و هم اکنون همه آنها میزبان شما هستند. افتخار می کنیم که شما هنرمندان در شهر ما حضور دارید.

وی شرح داد: تبریز در طول تاریخ مبدا تحولات بسیار بزرگی بوده است. 2 دوره باشکوه نگارگری در زمان ایلخانیان و صفویان در تبریز شکل گرفت و نمونه های بسیاری از این دست باعث شد که تبریز سال جاری به عنوان پایتخت گردشگری معرفی گردد.

کارگاه های 3 روزه بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان از امروز شنبه 27 تا 29 مرداد ماه برگزار می گردد و 100 هنرمند جوان در این کارگاه ها حضور پیدا می نمایند.

بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان با حمایت مرکز هنرهای تجسمی و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی و موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر تا 30 مرداد ماه در تبریز ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 فروردین 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 259

به "جشنواره تجسمی جوانان در مقبرة الشعرای تبریز شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره تجسمی جوانان در مقبرة الشعرای تبریز شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید