بازگشت گروه خودرویی به پیست تالار شیشه ای، قطعه سازان پیشتاز رشد ارزش سهام

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، گروه خودرویی در دومین هفته آبان ماه، به واسطه تعطیلات روند آرامی را پشت سر گذاشت و در روز پایانی هفته بازگشت قیمتی را تجربه کرد.

بازگشت گروه خودرویی به پیست تالار شیشه ای، قطعه سازان پیشتاز رشد ارزش سهام

به گزارش، گروه خودرویی در دومین هفته آبان ماه هفته با توجه به تعطیلات روندی آرام و بدون تب و تاب داشت هر چند که در روز سرانجامی هفته بازار شرایط بازگشت از کف قیمتی سهام را پشت سر گذاشته و با توجه به اُفت قیمت سهم ها طی دو هفته گذشته و همین امر موجب شد در ابتدای هفته جاری و در نبود معامله گران و جو آرام، اکثر نمادهای بازگشت قیمتی را تجربه کردند و گروه خودرویی نیز از موضوع دور نبود.

آنالیز دقیق تر 5 نماد از گروه خودرویی به توضیح زیر است:

سهام گروه سایپا در هفته جاری مورد معامله نهاده شد و از 2 هزار و 958 سهم در ابتدای هفته به 8 هزار و 885 سهم صعود کرد و حجم از 35 میلیون و 629 سهم با رشد به 201 میلیون و 635 سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت سرانجامی در ابتدای هفته با منفی 1.01 درصدی روبرو شد که این روند در سرانجام به رشد 4.85 درصدی رسید.

سهام گروه ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله نهاده شد و از 2 هزار و 416 سهم در ابتدای هفته به 2 هزار و 680 افزایش یافت و حجم از 18 میلیون و 177 سهم با رشد به 22 میلیون 213 سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت سرانجامی در ابتدای هفته با روند نزولی 0.84 درصدی روبرو شده که این روند در سرانجام هفته به رقم مثبت 3.73 درصدی رسید.

سهام گروه زامیاد در هفته جاری مورد معامله نهاده شد 2 هزار و 93 سهم در ابتدای هفته به یک هزار و 991 سهم اُفت کرد و حجم از 37 میلیون و 416 سهم با روند نزولی به 29 میلیون و 459 سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت سرانجامی در ابتدای هفته با روند منفی 2.8 درصدی روبرو شده که این روند در سرانجام هفته به رشد 3.86 درصدی رسید.

سهام گروه پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله نهاده شد و تعداد آن از 5 هزار و 234 سهم در ابتدای هفته به 3 هزار و 957 سهم کاهش یافت و حجم آن نیز از 91 میلیون و 529 سهم با اُفت به 61 میلیون و 634 سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت سرانجامی در ابتدای هفته با روند مثبت 1.67 درصدی روبرو شد که این روند در سرانجام هفته به رقم صعودی 2.71 درصدی رسید.

سهام گروه بهمن در هفته جاری مورد معامله نهاده شد و تعداد آن در ابتدای هفته 350 سهم در سرانجام هفته با افزایش به رقم 541 سهم رسید، همچنین حجم از 4 میلیون و 412 با رشد به 7 میلیون و 125 سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت سرانجامی در ابتدای هفته با روند منفی 2.86 درصدی روبرو شد که این روند در سرانجام هفته به رشد 3.73 درصدی رسید.

برای دو گروه سهام گروه سایپا دیزل و سهام گروه ایران خودرو دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار نگرفت.

در همین رابطه، همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه اعلام کرد: گروه خودرویی در دومین هفته آبان ماه هفته با توجه به تعطیلات روندی آرام و بدون تب و تاب داشت هر چند که در روز سرانجامی هفته بازار شرایط بازگشت از کف قیمتی سهام را پشت سر گذاشته و با توجه به اُفت قیمت سهم ها طی دو هفته گذشته و همین امر موجب شد در ابتدای هفته جاری و در نبود معامله گران و جو آرام، اکثر نمادهای بازگشت قیمتی را تجربه کردند و گروه خودرویی نیز از موضوع دور نبود.

وی در ادامه اضافه نمود: علی رغم اینکه گزارشات گروه خودرویی مطلوب نیست به مدد بهتر شدن وضعیت کلی بازار، شایعات مربوط به تجدید ارزیابی و وجود نقدینگی فعال در بازار گروه خودرویی نیز تحت تاثیر نهاده شد و سهم قطعه سازان از این توجه و رشد سهام بیشتر بود.

منبع: میزان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 آذر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 855

به "بازگشت گروه خودرویی به پیست تالار شیشه ای، قطعه سازان پیشتاز رشد ارزش سهام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت گروه خودرویی به پیست تالار شیشه ای، قطعه سازان پیشتاز رشد ارزش سهام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید