بازار مائه کلونگ در تایلند

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، بازار مائه کلونگ، یکی از جاذبه‎های عجیب کشور تایلند در شهر بانکوک است. این بازار بر روی ریل‌های قطار برپا می‌شود که با گذر قطار از این بازار دست‌فروشان و مردم از روی ریب به کنار می‌روند.

بازار مائه کلونگ در تایلند

بازارچه مائه کلونگ از عجیب‌ترین و ترسناک‌ترین بازارهای جهان بوده و در جنوب غربی کشور تایلند قرار دارد. با نگاه اول با یک جای سرزنده و پرهیاهو و پر از زندگی روبرو می شوید با آدم‌هایی که همگی در حال خرید هستند اما چیزی که بیشتر از همه جلب توجه خواهد کرد و در همان نگاه اول نظر را به خود خیره می‌کند، چسبیده بودن این بازار به ریل قطار است. در این بازارچه، به محض رسیدن قطار به بازار، فروشنده‌ها، بساط خود را جمع می‌کنند و سایه‌بان‎های خود را به کنار می‌روند. نکته ای که وجود دارد و این بازارچه را چندین برابر خطرناک‌تر کرده این است که بازار در هر دو طرف ریل قطار برپا می‌شود. مردم در این بازار می‌توانند چند سانتیمتر از ریل عقب تر بروند. این بازار یکی از مهیج‌ترین جاذبه‌های تور ارزان تایلند برای بازدید می‌باشد.

مائه کلونگ، خریدی با طعمی از مرگ می‌باشد. البته فروشنده‌ها تقریبا حرفه‌ای هستند و کامل می‌دانند که لوکوموتیو چه زمانی از راه می‌رسد بنابراین چند دقیقه قبل از آمدن آن، بساط و سایه بان‌های خود را عقب می‌برند و بعد از اینکه قطار گذشت، دوباره آن را سرجای اول خود بازمی‌گردانند. خریداران هم مسیر را خالی می کنند تا قطار با فاصله ی میلیمتری از کنارشان رد شود و به ادامه ی خرید خود بپردازند… جدای از این، وقتی قرار است قطار بیاید، بوسیله ی بلندگوهایی که در بازارچه وجود دارد، صدای زنگ شنیده می شود اما حتی اگر کسی این صدای زنگ را هم نشنود، صدای بوق قطار آنچنان بلند می‌باشد که همه از رسیدن آن باخبر می‌شوند.

انتشار: 20 فروردین 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 347

به "بازار مائه کلونگ در تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار مائه کلونگ در تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید