افزایش آمار قربانیان حمله باج افزاری نو به هزار شرکت

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، شرکت امنیتی هانترس لبز اعلام نمود حمله باج افزاری گسترده به زنجیره تامین نرم افزار، بیش از هزار کسب و کار را تا به امروز درگیر کرده و تعداد آنها ممکن است افزایش پیدا کند.

افزایش آمار قربانیان حمله باج افزاری نو به هزار شرکت

این حمله فراهم کنندگان خدمات مدیریت شده را هدف گرفته که خدمات فناوری اطلاعات را برای شرکتهای کوچک و میانه فراهم می کنند. چنین حملاتی می تواند تاثیرات تکثیرشونده داشته باشد زیرا هکرها می توانند در مرحله بعد به شبکه های مشتریان فراهم کنندگان خدمات مدیریت شده دسترسی پیدا کرده و نفوذ کنند.

جان هاموند، محقق امنیت سایبر در شرکت هانترس لبز اظهار کرد: تا به امروز بیش از 20 شرکت فراهم کننده خدمات مدیریت شده هدف این حمله باج افزاری قرار گرفته اند. تاثیر این حمله به تدریج روشن می شود. به نام مثال فروشگاه مواد غذایی زنجیره ای کوپس با بیش از 800 شعبه در سوئد روز شنبه نتوانست فعالیت کند زیرا این حمله باعث اختلال عملکرد صندوقهای پول این فروشگاه شد.

این هکرها به نام گروه باج افزاری REvil شناسایی شدند که در روسیه مستقر هستند و متهم هستند ماه گذشته به شرکت صنایع گوشتی جی بی اس حمله کردند.

طبق تحقیق شرکت امنیت سایبری ESET، قربانیان حمله باج افزاری اخیر در 11 کشور شناسایی شده اند.

به نظر می رسد این هکرها شرکت نرم افزاری Kaseya که در میامی آمریکا مستقر است و برای فراهم کنندگان خدمات مدیریت شده نرم افزار طراحی می کند را هدف قرار داده اند.

به گفته هاموند، آنچه این حمله را منحصر می کند، تاثیر تراوشی بوده که از فراهم کننده خدمات مدیریت شده به شرکتهای کوچک داشته است. شرکت Kaseya به مدیریت شرکتهای بزرگ تا کوچک در سطح جهانی می پردازد بنابراین پتانسیل انتشار باج افزار به کسب و کارها در هر سایزی وجود داشته است.

این شرکت در بیانیه ای گفت اف بی آی را آگاه کرده است. همچنین گفت تا به امروز کمتر از 40 مشتری را شناسایی کرده که تحت تاثیر حمله باج افزاری قرار گرفته اند.

دو منبع آگاه از رخنه های اجرا شده به بلومبرگ گفتند شرکتهای فراهم کننده خدمات مدیریت شده Synnex Corp و Avtex در این حمله باج افزاری هدف قرار گرفته اند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، جورج دمو، رییس شرکت Avtex در پیامی به بلومبرگ گفت صدها شرکت فراهم کننده خدمات مدیریت شده، هدف حمله قرار گرفته اند. ما با مشتریانی که با حمله باج افزاری روبرو شده اند همکاری می کنیم تا به احیای فعالیتشان کمک کنیم.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1976

به "افزایش آمار قربانیان حمله باج افزاری نو به هزار شرکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش آمار قربانیان حمله باج افزاری نو به هزار شرکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید