8 متهم پرونده ویلموتس معرفی شدند

به گزارش تور مالزی ارزان، پرونده مارک ویلموتس ابعاد جدیدی به خود گرفته است. همزمان با پیگیری شکایت این مربی در فیفا که طی روز های گذشته منجر به محکومیت 6.2 میلیون یورویی ایران شده و جنجال زیادی را در جامعه ایجاد نموده، سازمان بازرسی از سرانجام تحقیقات خود و ارسال پرونده هشت نفر به دادستان عمومی و انقلاب تهران خبر داده است.

8 متهم پرونده ویلموتس معرفی شدند

از چندین ماه قبل که زمزمه محکومیت احتمالی فدراسیون فوتبال ایران در پرونده مارک ویلموتس خبرساز شد، ماموران سازمان بازرسی نیز با دستور رئیس این سازمان مشغول آنالیز ابعاد مختلف قرارداد همکاری با سرمربی بلژیکی شدند و چندی پیش غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری خاطرنشان کرد که در آنالیز ها معین شده این قرارداد یکسری اشتباهات داشته و برای حضور 63 روزه این مربی در ایران هزینه سنگینی به کشور وارد شده است.

پس از اتفاقات اخیر که خبر محکومیت ایران هم تایید شد، در روز های گذشته خبری مبنی بر ارائه لیست اموال اعضای هیات رئیسه به مراجع ذی صلاح منتشر شد که علی کفاشیان، نایب رئیس فدراسیون فوتبال این خبر را تایید کرد.

ساعاتی بعد از این اتفاق بود که سازمان بازرسی با اتمام آنالیز ها در پرونده اقدامات دخیل در قرارداد فدراسیون فوتبال با سرمربی سابق تیم ملی، از ارسال گزارش نهایی به دادستان عمومی و انقلاب تهران اطلاع داد.

در این گزارش آمده است: پرونده هشت نفر به اتهام اهمال منجر به تضییع و ایجاد دین بر ذمه فدراسیون و خسارت به اموال دولتی و حقوق عمومی و تضییع آن ها به دادستان عمومی و انقلاب تهران ارسال شد.

این هشت نفر اعضای هیات رئیسه فدراسیون هستند که در هنگام عقد قرارداد همکاری با ویلموتس سند قرارداد را امضا نموده اند و در حال حاضر به علت انجام اشتباهات متعدد در نوع قرارداد متهم شناخته شده اند. مهدی تاج به عنوان رئیس و حیدر بهاروند، لیلا صوفی زاده، محمود اسلامیان، کاظم طالقانی، راهنمایی ممبینی، محمود شیعی و فریدون اصفهانیان، این هشت نفر هستند.

با این حال علی کفاشیان، به علت محرومیت در آن مقطع زمانی از حضور در فوتبال و در نتیجه امضا نکردن این سند به همراه این هشت نفر به دادسرا نمی رود.

البته ارسال پرونده این هشت نفر به دادسرا در حالی است که هنوز ایران این فرصت را دارد که با ادله خود در دادگاه حکمیت ورزش (CAS) ورق را برگرداند، اما وجود اشتباهات در قرارداد برای سازمان بازرسی مسجل شده است.

تا به امروز فدراسیون فوتبال 2 میلیون دلار به مارک ویلموتس بابت قسط اول و دوم قراردادش پرداخت نموده و باید از این پس 6.2 میلیون یورو نیز پرداخت کند که بیش از 220 میلیارد تومان برای این فدراسیون بی پول هزینه دارد و به همین دلیل کارگروهی با حضور بخش های حقوقی دولت و مجلس تشکیل شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 17 مهر 1399 بروزرسانی: 17 مهر 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1431

به "8 متهم پرونده ویلموتس معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 متهم پرونده ویلموتس معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید