694 تن میوه نوروزی در خراسان شمالی توزیع شد

به گزارش تور مالزی ارزان، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: تا به امروز 387 تن پرتقال و 316 تن سیب برای تأمین میوه شب عید در بازار استان توزیع شده است و این فرایند ادامه دارد.

694 تن میوه نوروزی در خراسان شمالی توزیع شد

به گزارش تور مالزی ارزان آنلاین به نقل از ایرنا، امین قربانی دوشنبه 11 فروردین گفت: برای تأمین میوه شب عید، سال جاری هزار و 200 تن محصول شامل 700 تن پرتقال و 500 تن سیب در بازار توزیع می گردد.

وی اضافه نمود: قیمت پرتقال تنظیم بازار در خراسان شمالی، با 2 نوبت کاهش اکنون به 45 هزار ریال در هر کیلوگرم رسیده است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: در راستای حمایت از حقوق مصرف کننده، قیمت پرتقال تنظیم بازار، با 9 هزار ریال در هر کیلوگرم، به 45 هزار ریال رسیده است.

قربانی اضافه نمود: با پیگیری ها و رایزنی اجرا شده با کمیته ملی راهبری در سطح وزارتخانه، موافقت برای کاهش قیمت این محصول حاصل شده است.

پیش ازاین پرتقال، به ازای هر کیلوگرم، 54 هزار ریال عرضه می شد. توزیع پرتقال شب عید در خراسان شمالی که به دلیل بالا بودن قیمت سبب اعتراض مردم و متوقف شده بود، پیش ازاین هم اصلاح و با کاهش قیمت این میوه به هر کیلوگرم 54 هزار ریال، رسید و اخیراً دوباره کاهش یافته است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: بر اساس تصمیم استانی، قیمت اعلام شده برای عرضه سیب تنظیم بازار شب عید کیلویی 55 هزار ریال است.

وی توضیح داد: میوه به اندازه احتیاج، در استان ذخیره شده و نگرانی در تأمین این کالا وجود ندارد و بر اساس برنامه ریزی اجرا شده، میوه تنظیم بازار تا 15 فروردین ماه باقیمت مصوب، عرضه می گردد.

قربانی گفت: برنامه ریزی به گونه ای است که شبکه توزیع در شهرها گسترده است، عرضه میوه شب عید در 90 نقطه بجنورد و درمجموع بیش از 200 نقطه استان در حال اجرا است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: میوه شب عید، توسط اصناف توزیع می گردد و سازمان تعاون روستایی هم کار توزیع این محصول در روستاها را انجام می دهد.

خراسان شمالی با 863 هزار نفر جمعیت در شمال شرق کشور واقع است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1176

به "694 تن میوه نوروزی در خراسان شمالی توزیع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "694 تن میوه نوروزی در خراسان شمالی توزیع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید