6 نمره از ارزشیابی درس تربیت بدنی ابتدایی ها به اجرای بسته ارتقای سواد حرکتی اختصاص دارد

به گزارش تور مالزی ارزان، تهران (پانا) - مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش گفت معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در کنار اجرای درس تربیت بدنی با اجرای پروژه هایی که به ارتقای سرانه سواد حرکتی کمک می کند، مربیان و مدیران را توانمند می کند و در این راستا برنامه های مختلفی دارد.

6 نمره از ارزشیابی درس تربیت بدنی ابتدایی ها به اجرای بسته ارتقای سواد حرکتی اختصاص دارد

محمد جعفری در گفت وگو با پانا با بیان اینکه در سال تحصیلی نو در راستای برنامه ها، بسته تحولی ارتقای سواد حرکتی دانش آموزان ابتدایی را در دستور کار قرار داده ایم اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش سیاست ها، نقشه راه و برنامه های خود را توجه به آموزه های سند تحول بنیادین ترسیم کرده است در سند نیز موضوع سلامت و توانایی جسمانی دانش آموزان مورد توجه جدی واقع شده است.

وی افزود: در اهداف کلان و جشم انداز خود نشاط و سلامت جسمانی دانش آموزان از طریق ورزش و تفریحات سالم فردی و گروهی را مورد توجه داریم. زندگی مدرن تبعات و عوارض بسکمک را به همراه دارد؛ مهم ترین پیامد پیشرفت ها و توسعه تکنولوژی تغییرات سبک زندگی به ویژه بچه ها و نوجوانان است.

جعفری ادامه داد: سبک زندگی کم تحرک به ویژه در شرایط کرونایی منجر به افزایش اضافه وزن و چاقی شده است که پیامدهای مختلفی مانند بیماری های غیرواگیر را به همراه دارد. با توجه به اینکه فعالیت بدنی و رفتار بی تحرک از رفتارهای قابل تغییر در سبک زندگی هستند پایش و بررسی آنان یک ضرورت انکارناپذیر است.

ارتقای سرانه فعالیت های بدنی دانش آموزان و کاهش رفتارهای بی تحرک

مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش شرح داد: در پی ارتقای سرانه فعالیت های بدنی دانش آموزان، کاهش رفتارهای بی تحرک و بهبود سرانه فعالیت جامعه هستیم. سازمان جهانی بهداشت روزانه حداقل 60 دقیقه فعالیت بدنی شدید یا میانه را برای بچه ها و نوجوانان توصیه می کند.

وی بر ضرورت توجه به سواد حرکتی دانش آموزان به ویژه در دوران کودکی تاکید و عنوان کرد: باید سواد حرکتی را به عنوان یک دانش، درک و شایستگی بدنی در انجام فعالیت های جسمانی و حرکتی بدانیم. تداوم فعالیت های ورزشی و حرکتی با افزایش سن بچه ها بیشتر خواهد شد با توجه به این امر شاخص رشد حرکتی نیز افزایش می یابد.

جعفری گفت: معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در کنار اجرای درس تربیت بدنی با اجرای پروژه هایی که به ارتقای سرانه سواد حرکتی کمک می کند، مربیان و مدیران را توانمند می کند و در این راستا برنامه های مختلفی دارد.

مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش به برنامه های معاونت تربیت بدنی در راستای ارتقای سواد حرکتی دانش آموزان اشاره کرد و گفت: باید زمینه توسعه سلامت جسمانی و افزایش سواد حرکتی ایجاد شود اما شرایط سبک زندگی باعث می شود تا این امر به صورت مطلوب اتفاق نیافتد.

وی ادامه داد: ما در راستای تحقق اهداف دوره های تحصیلی بسته تحولی ارتقای سواد حرکتی دانش آموزان ابتدایی را با رویکرد توسعه مهارت ها و ترویج سبک زندگی فعال در دستورکار داریم که با مشارکت حداکثری دانش آموزان را به انجام فعالیت های حرکتی دعوت می کنیم.

مشارکت 30 درصد دانش آموزان دختر و پسر دوره ابتدایی در بسته ارتقای سواد حرکتی

جعفری با تشریح اهداف این بسته تحولی اشاره کرد: سنجش و شناسایی سواد حرکتی دانش آموزان ابتدایی نیز از جمله اهداف این بسته تحولی است. گروه هدف ما در این بسته تحولی 30 درصد دانش آموزان دختر و پسر دوره ابتدایی است که در سال تحصیلی نو اجرا خواهد شد.

مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش در پایان با اشاره به برگزاری دوره آموزشی 12 ساعته برای معلمان تربیت بدنی جهت اجرای این بسته تحولی افزود: اختتامیه این بسته تحولی همرمان با هفته معلم برگزار خواهد شد. 6 نمره از درس تربیت بدنی دانش آموزان ابتدایی که ارزشیابی توصیفی دارند، به این پروژه اختصاص دارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 آذر 1400 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2154

به "6 نمره از ارزشیابی درس تربیت بدنی ابتدایی ها به اجرای بسته ارتقای سواد حرکتی اختصاص دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 نمره از ارزشیابی درس تربیت بدنی ابتدایی ها به اجرای بسته ارتقای سواد حرکتی اختصاص دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید