52 درصد آمریکایی ها ترامپ را نژادپرست دانستند

به گزارش تور مالزی ارزان، نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می دهد، 52 درصد از آمریکایی ها دونالد ترامپ را فردی نژادپرست می دانند. یکی از سناتورهای دموکرات هم اخیرا او را پست نژادپرست خطاب کرد.

52 درصد آمریکایی ها ترامپ را نژادپرست دانستند

به گزارش ایسنا، نتایج نظرسنجی یاهو نیوز-یوگاو نشان می دهد، 52 درصد از آمریکایی ها معتقدند که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا فردی نژادپرست است. در مقابل تنها 37 درصد با این نظر مخالف بودند. 11 درصد هم نظری نداشتند.

در میان شرکت کنندگان در این نظرسنجی، دموکرات ها و سیاه پوستان و لاتین تبارهای آمریکا بیشتر تاکید دارند که رئیس جمهوری کشورشان یک نژادپرست است. تنها 13 درصد از جمهوری خواهان آمریکایی هم ترامپ را نژادپرست می دانند. سفیدپوستان آمریکایی هم در بحث نژادپرست بودن یا نبودن ترامپ دو دسته هستند.

دیدگاه آمریکایی ها درباره ترامپ بسته به اینکه فرد وابسته به چه حزبی باشد، تفاوت می کند. دموکرات هایی مثل سناتور اد مارکی که دونالد ترامپ را دوشنبه در پیامی توییتری نژادپرست و سفید توصیف کرد، او را فردی نژادپرست می داند. این سناتور نوشت: دونالد ترامپ بابت تحریک تنفر نژادی و خشونت در کشورمان فرد پستی است.

در میان شرکت کنندگان دموکرات، 86 درصد به نژادپرست بودن ترامپ باور دارند، در حالی که تنها 6 درصد با آن مخالف هستند. 80 درصد جمهوری خواهان هم او را فرد نژادپرست نمی دانند. در میان شرکت کنندگان مستقل، 56 درصد ترامپ را نژادپرست می دانند و 33 درصد مخالف این نظر هستند. 74 درصد از سیاه پوستان هم ترامپ را نژادپرست توصیف کردند و 13 درصد چنین نظری نداشتند.

71 درصد از لاتین تبارها هم به ترامپ برچسب نژادپرستی زدند، در حالی که 19 درصد مخالف آن هستند. سفیدپوستان آمریکایی هم درباره نژادپرستی ترامپ اختلاف نظر دارند. 43 درصد از آمریکایی های سفیدپوست پاسخ مثبت دادند و 46 درصد از این گروه هم پاسخ منفی.

منبع: عصر ایران
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1309

به "52 درصد آمریکایی ها ترامپ را نژادپرست دانستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "52 درصد آمریکایی ها ترامپ را نژادپرست دانستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید