کسب سود بیشتر عرضه اولیه شستا با صندوق آساس

به گزارش تور مالزی ارزان، به گزارش تجارت نیوز، طبق گزارش های بورس قرار است که طی سال 1399 عرضه اولیه بیش از 16 شرکت در بورس انجام گردد؛ عرضه هایی که پرطرفدار است و سودهای جذابی را نصیب سرمایه گذاران می نمایند.

کسب سود بیشتر عرضه اولیه شستا با صندوق آساس

طبق آخرین گزارش شرکت سپرده گذاری مرکزی هم اکنون 11 میلیون و 655 هزار نفر سهامدار در بازار بورس است؛ افزایش تعداد کد بورسی و استقبال سرمایه گذاران به بازار سهام طبیعتا روی میزان تخصیص عرضه های اولیه تاثیر می گذارد و سهم هر سرمایه گذار را کاهش می دهد؛ اما چه راهکاری برای کسب منفعت بیشتر از عرضه های اولیه وجود دارد؟ صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF) بهترین گزینه سرمایه گذاران خواهد بود

کسب سود غیرمستقیم از عرضه اولیه

با خرید واحد صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس مانند آسمان آرمانی با نماد آساس می توانید به طور غیرمستقیم از عرضه اولیه ها سود ببرید و با علاوه بر این با مبالغ بالا سود بیشتری از عرضه های اولیه کسب کنید؛ چرا که این صندوق ها سهمیه تخصیص عرضه اولیه دارند. به طور نمونه صندوق آساس مجوز خرید حدود 3 میلیون و 120 سهم عرضه اولیه شستا را در روز شنبه 30 فروردین ماه امسال دارد. این در مقایسه با سقف 10 هزار سهم برای هر کد بورسی بی شک مزیت های بیشتری را ایجا می نماید.

طبق اطلاعیه عرضه اولیه شستا، حداکثر سهمیه هر کد حقیقی و حقوقی 10 هزار سهم اعلام شده است که با سقف قیمتی 8600 ریال، هر شخص نهایتا 86 میلیون ریال می تواند خرید کند؛ البته این با فرض این است که به هر نفر 10 هزار سهم برسد، در حالی که گزارش ها گویای آن است که احتمالا هر شخص حدود 40 میلیون ریال خرید خواهد داشت که عدد ناچیزی قلمداد می گردد.

حال فرض را بر این بگیرید که شما می توانید با سرمایه بیشتر با سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری آسمان آرمانی منفعت بیشتری از خرید مستقیم و محدود به وسیله کد بورسی شخصی خود داشته باشید.

مقایسه صندوق های در سهام قابل معامله در بورس (ETF) نشان می دهد که صندوق آسمان آرمانی (آساس) صندلی برتر کسب منفعت از عرضه اولیه شستا را به خود اختصاص داده است که نتیجه آن در افزایش سود سرمایه گذاران این صندوق خواهد بود.

مجوز ورود سرمایه گذاران تازه کار

طبق ابلاغیه سازمان بورس و اوراق بهادار در تاریخ 7 اسفند ماه 1398، آن دسته از کدهای معاملاتی که پس از ابلاغ این مصوبه برای اشخاص حقیقی صادر می گردد، پس از یک ماه از تاریخ صدور، از قابلیت انجام معامله برخوردار خواهند شد.؛ این ابلاغیه به این معناست که افرادی که هم اکنون کد بورسی تهیه می نمایند تا یک ماه نمی توانند معامله سهام انجام دهند.

تبصره ششم این ابلاغیه صندوق های قابل معامله در بورس و عرضه های اولیه را از این قاعده مستثنی نموده است؛ بنابراین صندوق سرمایه گذاری آسمان آرمانی سهام به دلیل صندلی برتر کسب بازدهی در سال 1398 گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری می تواند باشد؛ این صندوق در سال گذشته بازده 184 درصدی نصیب سرمایه گذاران خود کرد.

تخفیف حدود 75 درصد کارمزد صندوق ها

طبق ابلاغ سازمان بورس و اوراق بهادار، کارمزد معاملات صندوق های سرمایه گذاری معادل 25 درصد سقف نرخ های کارمزد معاملات معمول اوراق بهادار با رعایت حداکثر سقف ریالی مصوب در هر معامله خواهد شد که این موضوع به معنای تخفیف حدود 75 درصد کارمزد این صندوق ها است.

این گزارش حاکی است، سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، شرکت رایان هم افزا (رافزا)، شیر پاستوریزه پگاه گیلان (غگیلا)، مجتمع صنایع لاستیک یزد (پیزد)، لیزینگ پارسیان (ولپارس)، توسعه جهت برق گیلان (بگیلان)، ایمن خودرو شرق (خیمن)، پتروشیمی بوعلی سینا (بوعلی)، فراوری نیروی جنوب غرب صبا(بصبا)، ترانسفورماتور توزیع زنگان (برانسفو)، پتروشیمی ایلام (شایلام)، پتروشیمی مروارید (شمروارید)، پالایش نفت جی (شجی)، راه آهن حمل و نقل (حرآهن) و صنایع چوب خزر کاسپین (چخزر) لیست عرضه اولیه ها تا سرانجام سال است.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 19 خرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1221

به "کسب سود بیشتر عرضه اولیه شستا با صندوق آساس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسب سود بیشتر عرضه اولیه شستا با صندوق آساس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید