کرونا در اروپا ، از عدم تزریق واکسن آسترازنکا توسط یک مقام آلمانی تا انتقاد سازمان بهداشت جهانی از فرایند کند واکسیناسیون

به گزارش تور مالزی ارزان، در حالی که مقامت اروپایی در کوشش هستند با راهکارهای مختلف اعتماد از دست رفته شهفرایندان به واکسن آسترازنکا را بازگردانند وزیر کشور آلمان از تزریق این واکسن خودداری نموده و سازمان بهداشت جهانی هم فرایند کُند واکسیناسیون در اروپا را غیر قابل قبول دانسته است

کرونا در اروپا ، از عدم تزریق واکسن آسترازنکا توسط یک مقام آلمانی تا انتقاد سازمان بهداشت جهانی از فرایند کند واکسیناسیون

با ما سفر کنید و با بهترین تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ویروس کرونا همراه با همه عواقب سیاسی، اجتماعی و مالی آن همچنان در اروپا جولان می دهد و نگرانی های بیشتری را برای مقامات و شهفرایندان این اتحادیه ایجاد می نماید.

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در سخنانی بر لزوم تست گیری های مداوم و سیستماتیک از جمله در مدارس و مهد کودک ها تاکید و آن را امری غیر قابل اجتناب ارزیابی کرد.

وی تاکید نمود : با یاری تست گیری ها نمی توانیم بر این پاندمی غلبه کنیم، اما این یک ابزار مهم برای کنترل این بیماری است. وی از همه شهرودان خواست به صورت قاطعانه به قواعد کرونایی پایبند باشند.

ادامه فرایند افزایشی بستری شدگان در اورژانس های آلمان

موارد بستری شدگان در بخش های مراقبت های ویژه آلمان همچنان افزایش پیدا می نماید و به گفته یکی از مقامات مسئول شمار این بیماران به 3718 نفر افزایش پیدا نموده است. شمار بیماران بستری شده در اورژانس های آلمان از 12 مارس به صورت روزانه افزایش پیدا می نماید. در نقطه اوج موج دوم کرونا در سوم ژانویه شمار این افراد به 5745 مورد رسیده بود.

درخواست وزیر بهداشت آلمان از شهفرایندان برای پایبندی کامل به محدودیت ها

ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان هم همه شهفرایندان را به دلیل شرایط حاد کرونایی به رعایت کردن جوانب احتیاط در تعطیلات عید پاک فراخوانده است. وی از شهرونان خواست تا جایی که ممکن است ارتباطات خود را کاهش دهند.

وی همچنین گفت: بسیاری از ابتلاها در حال حاضر در جمع های خصوصی و ملاقاتهای بین همسایگان اتفاق می افتد.

وزیر بهداشت آلمان همچنین گفت که او هم از ملاقات با والدین خود در دوران کرونا اجتناب نموده و این کار را به صورت دیجیتال انجام می دهد.

با توجه به افزایش چشمگیر آمار مبتلایان،اتریش هم برای روزهای عید پاک بعضی منع ترددها را برای شهفرایندان مد نظر قرار داده است.

بر اساس پیش بینی های مقام های بهداشتی اتریش شمار بیماران در بخش های مراقبت های ویژه اتریش تا 14 آوریل به 670 نفر افزایش پیدا خواهد نمود.

رادولف آنشوبر، وزیر بهداشت اتریش با توجه به این آمارهای نگران نماینده در درخواستی فوری اعلام نموده که اکنون آخرین فرصت ها برای کشیدن ترمز اضطراری است. وی اضافه نمود: ما به همه شهفرایندان در اتریش به عنوان بخشی از راهکار احتیاج داریم.

وی از شهفرایندان خواست در روزهای عید پاک به صورت قاطعانه از قواعد ضد کرونایی تبعیت نمایند از خود همبستگی نشان دهند و مسئولیت خود را بپذیرند. وی از جمله این وظایف رعایت فاصله گذاری، استفاده از ماسک و تست گیری های منظم را نام برد

با توجه به شرایط حاد کرونایی از پنجشنبه محدودیت های کرونایی سختگیرانه تری در مناطق شرق اتریش و به ویژه وین ، پایتخت این کشور اعمال خواهد شد.

سباستین کورتس، صدر اعظم اتریش هم چهارشنبه بعد از انجام مذاکراتی با سفیر روسیه در وین گفت: ما در آخرین مراحل سفارش واکسن روسی اسپوتنیک وی قرار داریم و احتمالا هفته آینده این سفارش انجام خواهد شد.

وی از وعده های های الزام آور طرف روسی برای تحویل واکسن بسیار ابراز خرسندی نموده است.

اشتیاق بالای اتریشی ها به خرید واکسن روسی

نتایج یک نظرسنجی آنلاین نشان می دهد که اتریشی ها بسیار مشتاق به خرید واکسن روسی هستند.

بر این اساس حدود 69 درصد شهفرایندان اتریشی خواهان خرید واکسن روسی بوده و 57 درصد هم می توانستند تصور نمایند که با این واکسن واکسینه شوند.

صدر اعظم اتریش بعد از ملاقات با سفیر روسیه گفت: اگر ما اسپوتنیک را سفارش دهیم در ماه آوریل حدود 300 هزار دوز در ماه می حدود 500 هزار و در اوایل ژوئن حدود 200 هزار دوز دریافت خواهیم کرد

تمدید قرنطینه در فرانسه

رئیس جمهور فرانسه از تمدید یک ماهه قرنطینه سراسری در این کشور برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اطلاع داده است.

امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه چهارشنبه در اظهاراتی گفت: دولت تدابیر قرنطینه ای و محدودنماینده برای مقابله با شیوع ویروس کرونا را به مدت یک ماه تمدید می نماید.

وی در یک سخنرانی تلویزیونی خطاب به مردم فرانسه، اضافه نمود: کسب و کارهای غیرضروری تعطیل خواهد شد و کارمندانی که قادر به دورکاری هستند، در خانه خواهند ماند. شهفرایندان فرانسوی نیز پس از ساعت 7 عصر اجازه خروج از خانه را نخواهند داشت غیر از کارهای ضروری.

این تدابیر جدید قرار است از شنبه اعمال گردد. فرانسه با افزایش چشمگیر موارد ابتلا به ویروس کرونا روبرو شده و ظرفیت بیمارستان ها برای پذیرش بیماران کرونایی رو به تکمیل است.

بیشتر مدارس فرانسه نیز به مدت سه هفته تعطیل خواهد بود. فرانسه از جمله کشورهای اتحادیه اروپا است که با کاهش فرایند تزریق واکسن کرونا روبرو شده است.

تزریق واکسن کرونای آسترازنکا به رئیس جمهور آلمان

فرانک والتر اشتاین مایر، رئیس جمهور آلمان هم اولین دوز واکسن کرونای خود را دریافت کرد. وی روز پنج شنبه در بیمارستان ارتش در برلین واکسن کرونای شرکت آسترازنکا را دریافت کرد.

انتقاد سازمان بهداشت جهانی به فرایند کند واکسیناسیون در اروپا

هانس کلوگ، رئیس بخش اروپایی سازمان بهداشت جهانی هم کمپین واکسیناسیون در اروپا را بسیار کند و غیر قابل قبول ارزیابی و گفت که تنها 10 درصد شهفرایندان این اتحادیه تا به حال واکسینه شده اند.

وی تاکید نمود که ما باید فراوری واکسن را تسریع کنیم و موانع استفاده از آن را رفع کنیم و از دوزهای موجود استفاده کنیم.

امتناع وزیر کشور آلمان از تزریق واکسن آسترازنکا

هورست زیهوفر، وزیر کشور آلمان اعلام نموده که در حال حاضر نمی خواهد با واکسن شرکت انگلیسی-سوئدی آسترازنکا واکسینه گردد. وی در گفتگویی با روزنامه بیلد آلمان در واکنش به درخواست وزیر بهداشت در این باره پاسخ منفی داد. .وی در پاسخ به درخواست وزیر بهداشت مبنی بر اینکه سیاستمداران بلند پایه بالای 71 سال باید با این واکسن واکسینه شوند تا الگویی برای شهفرایندان باشند به این درخواست جواب رد داد.

با توجه به افزایش عوارض جانبی در بین افرادی که واکسن آسترازنکا را تزریق نموده اند دولت آلمان در توافق با مقامات ایالتی و بنا به توصیه کمیسیون دائمی واکسیناسیون استفاده از این واکسن را تنها برای افراد بالای 60سال توصیه کرد.

وزرای بهداشت ایالات و دولت فدرال آلمان اخیرا ا تصمیم گرفتند که با توجه به مشاهده عوارض جانبی در افرادی که واکسن آسترازنکا را تزریق نموده اند برای استفاده از این واکسن محدودیت های سنی اعمال نمایند.

کمیسیون دائمی واکسیناسیون آلمان واکسن آسترازنکا را فقط برای افراد بالای 60 سال توصیه می نماید. داده های موجود نشان می دهد احتمال بروز عوارض جانبی نادر اما بسیار شدید ترومبوآمبولیک در افراد واکسینه شده جوان تر بیشتر است.

قبل از توصیه کمیسیون دائمی واکسیناسیون آلمان، ایالت های برلین و براندنبورگ و شهر مونیخ گفتند که تا اطلاع بعدی دیگر افراد زیر 60 سال را با آسترازنکا واکسینه نمی نمایند. وزارت بهداشت ایالت عظیم نوردراین-وستفالن نیز واکسیناسیون کرونا با این واکسن را برای مردان و زنان زیر 60 سال فورا متوقف کرد.

چندی پیش به دلیل بروز موارد ترومبوز مغزی، تزریق آسترازنکا در بسیاری از کشورهای اروپایی متوقف شد. اما آژانس دارویی اروپا (EMA) بعد از آنالیز مجدد واکسن بریتانیایی ـ سوئدی آسترازنکا، آن را ایمن و کارا ارزیابی کرد و استفاده از آن بار دیگر ازسر گرفته شد.

رکورد بالای مبتلایان در ترکیه

وزیر بهداشت ترکیه هم از حدود 39 هزار مورد ابتلا به کرونا در مدت 24 ساعت اطلاع داده که یک رکورد بالا از زمان شروع این بحران محسوب می گردد. نهادهای بهداشتی همچنین 152 مورد مرگ کرونایی در 24 ساعت در این کشور را ثبت نموده است.

شیوع گسترده ویروس انگلیسی در ترکیه

وزیر بهداشت ترکیه از شیوع گسترده ویروس انگلیسی دراین کشور سخن گفته و اعلام نموده که شمار مبتلایان به این ویروس به 75 درصد کل مبتلایان رسیده است.

بیش از 24 هزار ابتلای روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم از ابتلای 24300 مورد ابتلا به کرونا در مدت 24 ساعت و 201 مورد مرگ کرونایی جدید اطلاع داده است.

حدود 90 درصد مبتلایان به کرونا در آلمان به ویروس انگلیسی آلوده می شوند

شمار افراد آلوده به ویروس جهش یافته انگلیسی در آلمان به 88 درصد موارد کل مبتلایان رسیده است. انستیتو رابرت کخ آلمان گسترش این ویروس در کشور را از آنجایی که قدرت سرایت بالاتری داشته و احتمالا فرایند بیماری سخت تری را ایجاد می نماید بسیار نگران کنده ارزیابی نموده است.

انستیتو رابرت کخ با توجه به این شرایط افزایش موارد بستری در کلینیک ها را پیش بینی نموده است.

آلمانی ها به سیاست واکسیناسیون دولت اعتماد ندارند

نتایج جدیدترین نظرسنجی موسسه اینسا که به سفارش نشریه بیلد آلمان اجرا شده است نشان می دهد که بیشتر قریب به اتفاق شهفرایندان آلمانی اعتماد به سیاست واکسیناسیون دولت آلمان را از دست داده اند.

بر این اساس تنها 25 درصد شهفرایندان آلمانی گفتند که به استراتژی واکسن دولت آلمان اعتماد دارند. تنها 21 درصد شهفرایندان هم اعتقاد دارند که دولت می تواند به وعده های خود مبنی بر اینکه تا 21 سپتامبر همه عظیمسالان را علیه کرونا واکسینه کند عمل کند.

ماه مارس بدترین ماه کرونایی برای جمهوری چک

آمارها نشان می دهد که ماه مارس بدترین ماه کرونایی از زمان شیوع این بحران در جمهوری چک بوده است. در این ماه بیشترین موارد مرگ کرونایی برای این کشور از زمان شیوع بحران رقم خورد. بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت حدود 5779 نفر در این ماه در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند که تعداد آن ها 800 نفر بیشتر از زمان نقطه اوج موج دوم کرونا در ماه نوامبر بود.

جمهوری چک به سختی تحت تاثیر بحران کرونا قرار گرفته و در مجموع در این کشور با حدود 10.7 میلیون نفر جمعیت تا به حال 153 میلیون نفر به کرونا مبتلا شده و بیش از 26 هزار نفر هم جان داده اند.

اخیرا آمار مبتلایان جدید در این کشور به شدت افزایش پیدا نموده و به 423 مورد ابتلا در ازای هر 100 هزار نفر رسیده است.

تمدید محدودیت های کرونایی در ایتالیا

ایتالیا هم محدودیت های کرونایی در این کشور را تا اواخر آوریل تمدید نموده است. این خبر را دولت ایتالیا بعد از نشستی که شب گذشته در رم برگزار گردید گفت.

کرواسی در فهرست مناطق خطر کرونایی آلمان

به دلیل افزایش شمار مبتلایان در کرواسی، دولت آلمان این کشور را در فهرست مناطق خطر کرونایی خود قرار داده است. به این ترتیب همه افرادی که از کرواسی به آلمان سفر می نمایند باید 10 روز در قرنطینه قرار گیرند و بعد از تست منفی کرونا می توانند از قرنطینه خارج شوند.

رکورد جدید مبتلایان در لهستان

وزیر بهداشت لهستان هم از 32251 مورد ابتلای جدید به کرونا در این کشور در مدت 24 ساعت اطلاع داد که یک رکورد جدید محسوب می گردد. سیستم بهداشت لهستان در حال حاضر در جریان موج سوم کرونا به مرزهای ظرفیت خود رسیده و در حال پر شدن است.

نارضایتی بیشتر شهفرایندان آلمانی از مدیریت بحران دولت

نتایج یک نظرسنجی موسسه اینفراتست دیامپ هم نشان می دهد که بیشتر قریب به اتفاق شهفرایندان آلمانی یعنی 79 درصد مدیریت بحران دولت در دوران کرونا را بسیار انتقادی تر از اوایل فوریه می بینند. تنها 19 درصد شهفرایندان رویکرد دولت در این بحران را مثبت ارزیابی می نمایند. بر این اساس 83 درصد شهفرایندان در حال حاضر کم تر و یا اصلا از مدیریت و فرایند واکسیناسیون در کشورشان راضی نیستند.

نتایج این نظرسنجی نشان می دهد که بیشتر آلمانی ها هم از درخواست ها برای اعمال قرنطینه سخت تر در کشورشان حمایت می نمایند. 67 درصد از درخواست بخش های مراقبت های ویژه برای اعمال قرنطینه سخت تر برای مهار کرونا حمایت می نمایند.

بر این اساس حدود 48 درصد شهفرایندان آلمانی اقدامات فعلی را برای مهار کرونا کافی نمی دانند. حدود یک چهارم اقدامات فعلی را کافی و 24درصد هم آن را سخت می دانند.

جدیدترین آمار مبتلایان در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها تا به امروز در انگلیس 4,350,266 نفر به کرونا مبتلا شده و 126,764 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در فرانسه هم تا کنون 4,644,423نفر به کرونا مبتلا شده و 95,640 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در اسپانیا هم تا کنون 3275819 نفر به کرونا مبتلا شده و 75305 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها تا کنون در ایتالیا 3,607,083 نفر به کرونا مبتلا شده و 109,847 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باختند.

در آلمان هم تا کنون 2,839,855 نفر به کرونا مبتلا شده و 77,129 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1829

به "کرونا در اروپا ، از عدم تزریق واکسن آسترازنکا توسط یک مقام آلمانی تا انتقاد سازمان بهداشت جهانی از فرایند کند واکسیناسیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا ، از عدم تزریق واکسن آسترازنکا توسط یک مقام آلمانی تا انتقاد سازمان بهداشت جهانی از فرایند کند واکسیناسیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید