کدوی دشتی سفید (رازک وحشی) Bry0nia alb.

به گزارش تور مالزی ارزان، داروهای هومیوپاتی/ داروهای پلی کرست

بنیان شخصیتی دارو: احساس ضرر و زیان اقتصادی است که هر چه زودتر باید جلوی آن را بگیرد. به همین دلیل، فردی مصمم، کاری، ماهر، فعال و پرحرارت است.

کدوی دشتی سفید (رازک وحشی) Bry0nia alb.

نویسنده: بهزاد زمانی مقدم

داروهای هومیوپاتی/ داروهای پلی کرست

میازم:

میازم تیفویید با سابقه سورا

سوگرایی:

راست

استعداد ابتلا به بیماری:

روماتیسم و نقرس

ارتباط با گرما و سرما:

گرمایی

بنیان شخصیتی دارو:

احساس ضرر و زیان اقتصادی است که هر چه زودتر باید جلوی آن را بگیرد. به همین دلیل، فردی مصمم، کاری، ماهر، فعال و پرحرارت است.

محدوده عملکرد داروی:

پرده های سروزی، پرده های مخاطی، کبد، بافت های لیفی، سیستم تنفسی و مغز، از جمله مراکز اصلی عملکرد این دارو هستند.

ویژگی های ساختاری:

لاغر، قدبلند، با موهای تیره، چهره تیره، لب های خشک و ترک دار، با عضلاتی سفت.

نکات کلیدی:

بیزار از مزاحمت و برهم خوردن تنهایی و آرامشی که نیاز دارد. صحبت دائمی در خصوص تجارت و مسائل کاری خود دارد. تشدید عمومی عوارضش با حرکت، و در ساعت 9 شب. بهبود عمومی با خوابیدن به طرف عضو دردناک. سردرد بالای چشم چپ و پیشانی که به پس سر توسعه می یابد و سپس کل سر را می گیرد. عطش شدید به آب. شکستگی یا رگ به رگ شدگی همراه دردی که با کوچکترین حرکت بدتر می گردد. خشکی در تمام سطوح روحی و جسمی او دیده می گردد (مانند پرده های مخاطی، احساسی و...). پلورزی که با حرکت یا تنفسی، دردش بیشتر می گردد و با فشار و خوابیدن به سمت دردناک بهتر می گردد. در مواردی که تب می نماید، هذیان می گوید مانند می خواهم بروم به خانه ام .

عوارض بالینی:

الکلیسم، آسم، حملات صفراوی، مسائل مغزی، یبوست، اِدِم، سوءهاضمه، تب روده، سردرد، مسائل قلبی، سرخاک، مننژیت، روماتیسم، قاعدگی نیابتی، مسائل پستان، سرفه، خون دماغ، مسائل معدی، پلورزی، پنومونی، مسائل تنفسی، عطش، دندان درد، سرگیجه، سیاه سرفه.

مدالیته ها:

تشدید: با کمترین حرکت، فعالیت، لمس، گرما، غذا و نوشیدنی گرم، اتاق گرم و در تابستان. تشدید عمومی در ساعت 9 شب و فرونشاندن ترشحات و تخلیه ها (از هر نوع).

بهبود:

با استراحت کامل، دراز کشیدن روی طرف دردناک، فشار منطقه درد، سرما، خوردن غذا و نوشیدنی های سرد.

Rubrics:

- Fear of poverty.

- Talk of business.

- Delusions, fancies, is doing business.

- Delirium, busy.

- Industrious.

- Disturbed, averse to being.

اطلاعات شخصیتی فرد مربوط به Bryonia

روان:

بسیار عبوس و بداخلاق. تحریک پذیر (باجرقه ای عصبانی می گردد). احساس اصلی او ضرر و زیان است. دائم به مال و دارایی خود افزوده می نماید. هنگام خواب، هذیان در خصوص کارش می گوید. آدمی خشک و کم حرف است و دوست ندارد کسی وارد مسائل خصوصی اش گردد (احساس می نماید که دیگران مزاحمش می شوند). رفتارش کاسب گونه است. افسرده و نگران (در خصوص مسائل اقتصادی خود). ترس شدید از فقر دارد. از مشخصات بسیار مهم او تنهایی و ناامنی است. دائم در پی جایی آمن است (برای مثال مهمانی نمی رود و اصرار در ماندن خانه دارد، شب را حتماً باید در خانه اش بخوابد). آدمی در خود است و علاقه ای به ارتباط با دیگران ندارد (علاقه به تنهایی). در ناراحتی ها و گرفتاری ها، دلداری دادن به او حالش را بدتر می نماید؛ یعنی نیاز به سکون فکری دارد (کلاً با سکون حالش بهتر است). فردی مسئول و از نظر احساسی آدمی خشک است. فعال و مصمم. به سمت چپ می خوابد و رؤیاهای تجاری می بیند.

سر:

سردرد انفجاری همراه با درد تیرکشنده و سوراخ کننده، به علت کوران هوا و یبوست، که در صبح و با حرکت بدتر و با بستن چشم ها و خوابیدن در اتاق تاریک و بستن محکم سر با پارچه بهتر می گردد. خشکی شدید دهان و تمام پرده های مخاطی (عطش شدید به آب سرد). لب ها خشک و ترکدار، زبان خشک و با بار سفید زیاد است. خشکی بینی همراه عطسه های مکرر و عدم درک بویایی دارد. خون دماغ به جای قاعدگی (قاعدگی نیابتی).

عوارض تنفسی:

سرفه ای که طرف راست سینه درگیر است و در اثر هوای سرد ایجاد می گردد. سرفه خشک و سخت به همراه تهوع، درد و استفراغ که هنگامه سرفه بیمار سینه اش را با دست می فشارد. پنومونی که لُب تحتانی ریه راست را درگیر می نماید؛ تنفسش عمیق است و دردی تیرکشنده در قفسه سینه دارد. احساس سنگینی زیاد در سینه (در پستان ها؛ احساس سفتی، گرمی، و درد دارد).

عوارض گوارشی:

فشار و سنگینی در معده؛ سوء هاضمه که به همراه زخم معده است. تهوع و بالا آوردن صفرا بلافاصله پس از خوردن غذا (تشدید پس از خوردن غذا که با فشار بهتر نمی گردد). خشکی زیاد پرده های مخاطی کولون و در نتیجه یبوست شدید. تمایل به دفع ندارد؛ مدفوع سفت، خشک و گره دار است. یبوستی که منشأ سردرد است.

اسهال:

پس از نوشیدنی سرد، و صبح ها به محض بیرون آمدن از تختخواب (Nat.s.). اسهال آبکی و سوزان که حاوی تکه های هضم نشده غذا است.

تب:

در انواع تب به ویژه تیفویید بسیار مفید است. نبض پُر و شدید و تند به همراه عرق زیاد. هنگام تب، سرفه های خشک دارد. در تب مننژیت دائماً بازو و پای چپ را تکان می دهد. هذیان در تب. دوست دارد بخوابد و هیچ حرکتی نکند (حتی چشمان خود را برنگرداند).

ملاحظات:

- Alumina حالت مزمن. Bry است، و پس از آن خیلی خوب اثر می نماید.

- در آرتریت و روماتیسمی که با کوچک ترین حرکت بدتر می گردد، مفید است.

- در خصوص تبی که شروعش کُندو از درون است. Bry و Gels و در خصوص تب ناگهانی .Acon و Bell مصرف دارند.

منبع مقاله :

زمانی مقدم، بهزاد؛ (1386)، راهنمای درمان هامیوپاتیک، تهران: اطلاعات

منبع: راسخون
انتشار: 26 مهر 1400 بروزرسانی: 26 مهر 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2087

به "کدوی دشتی سفید (رازک وحشی) Bry0nia alb." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدوی دشتی سفید (رازک وحشی) Bry0nia alb."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید