کاهش 26 واحدی شاخص بورس

به گزارش تور مالزی ارزان، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در انتها معاملات امروز در یک فرایند نوسانی با عقب نشینی 26 واحد همراه شد.

کاهش 26 واحدی شاخص بورس

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، بورس اوراق بهادار تهران که این هفته را با رشد شروع کرده بود، امروز در آخرین روز کاری هفته در یک فرایند نوسانی با کاهش 26 واحدی شاخص کل به رقم یک میلیون و 301 هزار و 207 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن امروز 261 واحد عقب نشست و به رقم 333 هزار و 19 واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 5 میلیون و 202 هزار میلیارد تومان رسید. معامله گران امروز بیش از 7.7 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 388 هزار فقره معامله و به ارزش 4124 میلیارد تومان دادوستد کردند.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی بدون تغییر باقی ماند و این دو شاخص با معیار هموزن 8 صدم درصد عقب نشستند. شاخص آزاد شناور به اندازه یک صدم درصد کاهش یافت. شاخص بازار اول بورس 9 صدم درصد رشد کرد، اما شاخص بازار دوم بورس 12 صدم درصد کاهش یافت.

امروز نماد های بانک تجارت، چادرملو، بانک ملت، گل گهر و فولاد مبارکه، بیشترین اثر افزایشی بر شاخص بورس را داشتند و نماد های پتروشیمی نوری و پالایش نفت اصفهان بیشترین اثر کاهشی بر شاخص بورس را داشته است.

در فرابورس ایران امروز شاخص کل با کاهش 19 واحد به رقم 17 هزار و 661 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از 978 هزار میلیارد تومان رسید و ارزش بازار پایه فرابورس به 313 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله گران امروز در فرابورس ایران بیش از 2.7 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 179 هزار فقره معامله و به ارزش 4094 میلیارد تومان دادوستد کردند که با در نظر گرفتن معاملات بورس تهران، ارزش معاملات امروز دو بازار از 8.1 هزار میلیارد تومان فراتر رفت.

امروز نماد های فولاد هرمزگان، بیمه پاسارگاد و تجلی توسعه معادن و فلزات بیشترین اثر افزایشی بر شاخص فرابورس را داشتند و نماد های آریاساسول، پتروشیمی زاگرس، هلدینگ معدنی سرمایه گذاری میراث فرهنگی و فرابورس ایران بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشتند.

سرمایه گذاری در بورس همراه با ریسک و نوسان است و سرمایه گذاران قبل از ورود به بازار حتما مطالعه، مشاوره و تحلیل داشته باشند یا از طریق صندوق های با درآمد ثابت به صورت غیرمستقیم وارد بازار شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 اسفند 1400 بروزرسانی: 27 اسفند 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2250

به "کاهش 26 واحدی شاخص بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 26 واحدی شاخص بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید