کارکنان فرودگاه های پاریس اعتصاب می نمایند

به گزارش تور مالزی ارزان، اتحادیه های صنفی فرودگاه های پاریس در اعتراض به برنامه صرفه جویی مالی جدید، خواهان اعتصاب در بازه زمانی اول تا پنجم ژوئیه (10 تا 14 تیر) شدند؛ در این برنامه، کاهش حقوق ها و حذف پاداش ها باهدف جبران پیامدهای مالی بحران شیوع کرونا پیش بینی شده است.

کارکنان فرودگاه های پاریس اعتصاب می نمایند

به نقل از روزنامه فرانسوی اوئست فرانس، بسیاری از اتحادیه ها از جمله کنفدراسیون عمومی کار، کنفدراسیون عمومی کارکنان فرانسه، اتحادیه ملی سندیکاهای کارگری مستقل و کنفدراسیون دموکراتیک فرانسوی کار با صدور بیانیه ای مشترک، برنامه صرفه جویی مالی جدید که منجر به حذف قطعی حقوق بیش از یک ماه همه کارمندان و همچنین اجبار آن ها به جابه جایی و طی مسافت بیشتر می گردد را محکوم کردند.

این روزنامه فرانسوی اضافه کرد: همچنین در این برنامه حذف بعضی پاداش ها و کاهش 4 تا 8 درصدی حقوق کارکنان پیش بینی شده و امتناع کارمند از پذیرش این شرایط منجر به اخراج وی خواهد شد.

اوئست فرانس توضیح داد: هدف از تدوین این برنامه صرفه جویی مالی، کاهش هزینه ها برای جبران پیامدهای ناگوار بحران شیوع کرونا به خصوص بر صنعت هوایی کشور عنوان شده است.

در این بیانیه آمده است: چگونه دولت فرانسه به عنوان سهامدار عمده به مدیریت فرودگاه های پاریس اجازه اجرایی کردن یک برنامه اجتماعی مخرب و بدون توجیه مالی را می دهد در حالی که هزار و 150 نفر از کارکنان شغل خود را از دست داده اند؟

به نوشته این روزنامه فرانسوی، این اتحادیه ها همچنین خرید خدمات فرودگاهی به مبلغ 1,2 میلیارد یورو در سال گذشته (2020 میلادی) از شرکت های هندی را محکوم کردند. ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 تیر 1400 بروزرسانی: 1 تیر 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1920

به "کارکنان فرودگاه های پاریس اعتصاب می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارکنان فرودگاه های پاریس اعتصاب می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید