پیش بینی کمیته اوپک پلاس از بازگشت اشباع عرضه نفت

به گزارش تور مالزی ارزان، کمیته فنی مشترک اوپک پلاس پیش بینی کرد بازار نفت سال جاری 0.9 میلیون بشکه در روز کمبود عرضه خواهد داشت اما در سال 2020 با 2.5 میلیون بشکه در روز مازاد عرضه روبرو می گردد.

پیش بینی کمیته اوپک پلاس از بازگشت اشباع عرضه نفت

به گزارش خبرنگاران، کمیته فنی مشترک اوپک پلاس انتظار دارد تقاضای جهانی برای نفت سال جاری 5.95 میلیون بشکه در روز رشد کند که مطابق با پیش بینیهای قبلی است و در سال میلادی آینده 3.28 میلیون بشکه در روز افزایش پیدا کند.

منابع مطلع به رویترز اظهار کردند: با وجود فشار آمریکا برای افزایش بیشتر فراوری، در نشست روز چهارشنبه وزیران اوپک پلاس احتمالا در برنامه این گروه تغییری داده نمی گردد.

کمیته فنی مشترک اوپک پلاس که پیش از ملاقات وزیران گروه ارزیابی خود از عوامل بنیادین بازار را ارائه می نماید، انتظار دارد ذخایر تجاری نفت در کشورهای عضو سازمان توسعه و همکاری مالی تا ژانویه سال 2022 پایین میانگین پنج ساله 2015 تا 2019 بماند اما تا خاتمه سال 2022 از این میانگین فراتر می رود.

این کمیته سناریوی دیگری را هم ارائه کرد که بر اساس رشد کمتر فراوری و عرضه بالاتر نفت غیراوپک پیش بینی کرد بازار نفت سال جاری با 400 هزار بشکه در روز و در سال آینده با 4.5 میلیون بشکه در روز مازاد عرضه روبرو می گردد.

بر اساس گزارش رویترز، خبرگزاری تاس روسیه به نقل از نورلان نوگایف، وزیر انرژی قزاقستان نوشت: تدابیری که از سوی اوپک پلاس به کار گرفته شده، برای تثبیت بازار نفت خام کافی است. با این حال این گروه برای انجام تغییراتی در توافقات فراوری در جلسه اول سپتامبر مذاکره می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2034

به "پیش بینی کمیته اوپک پلاس از بازگشت اشباع عرضه نفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی کمیته اوپک پلاس از بازگشت اشباع عرضه نفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید