پیشرفت علمی و فناوری ایران بهانه کشور های استکباری، تحلیل سال جاری دشمن از انتخابات غلط از کار در می آید

به گزارش تور مالزی ارزان، وزیر کشور گفت: با وجود همه فشار ها و تحریم ها در همه حوزه ها،ایران پیشرفت علمی و فناوری خوبی داشته که همه بهانه کشور های استکباری و دعوای آن ها با ما بر سر همین مسئله است.

پیشرفت علمی و فناوری ایران بهانه کشور های استکباری، تحلیل سال جاری دشمن از انتخابات غلط از کار در می آید

به گزارش خبرنگار از ، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در صدو چهلمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی در مشهد گفت: ایران با وجود همه فشار ها و تحریم ها در همه حوزه ها از جمله امنیت، علمی، پزوهشی پیشرفت های خوبی داشته و همه بهانه کشور های استکباری و دعوای آن ها با ما بر سر همین پیشرفت علمی و فناوری ماست.

او توضیح داد: در حوزه مالی هم با دارا بودن نیروی انسانی متخصص در همه زمینه ها، تجار زبده و مدیران خبره در زمینه فراوری پیشرفت هایی داشته ایم، اما چون دشمن به دنبال تحریم مالی ما بوده این موضوع برای کشور مسائلی را به وجود آورده است.

وزیر کشور بعضی قوانین و مقررات از جمله ارائه برنامه و بودجه مناسب را از مهمترین مسائل در زمینه توسعه اقتصاد بیان کرد و گفت: برطرف این موانع مستلزم اراده ملی است.

رحمانی فضلی با اشاره به تاکیدات اخیر رئیس جمهور به استانداران در حوزه زیر ساخت ها، اضافه نمود: با هدف دستیابی سریعتر به توسعه مالی و فراوریی در بعضی قوانین به استانداران اختیاراتی داده شده که این کوتاهترین راه برای پیشرفت است.

او توضیح داد: به دستور دکتر روحانی مقرر شده است هر استان سه طرح بزرگ و اصلی را در دو سال آینده به بهره برداری برساند.

وزیر کشور با اشاره به جلسه اخیر با رهبر معظم انقلاب و تاکید بر برطرف محرومیت در شهر ها، گفت: در 31 شهرستان محروم در 31 استان اقداماتی برای برطرف محرومیت برنامه ریزی شده و با تقسیم کشور به 9 منطقه قرار است استانداران هر منطقه با همفکری برای برطرف مسائل حوزه خود اقدام نمایند.

رحمانی فضلی ادامه داد: ستاد برطرف موانع فراوری هم در کشور به ریاست وزیر کشور و با حضور نمایندگان سه قوه تشکیل شده است و هر تصمیمی که در این ستاد گرفته گردد اجرایی است.

او با اشاره به تملک دو هزارو 200 واحد فراوریی در کشور به وسیله بانک ها، توضیح داد: با دستور رئیس جمهور باید مسائل این واحد ها با همکاری بانک ها برطرف گردد.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مصوبه دولت در زمینه سرمایه گذاری اتباع در کشور گفت: اتباع بیگانه ای که بتوانند 250 هزار دلار در کشور سرمایه گذاری نمایند از اقامت 5 ساله بهره مند می شوند و این امر برای استانهایی، چون خراسان رضوی که از نظر جغرافیایی موقعیت خاص دارد و با کشور های مختلفی همسایه است ظرفیت خوبی به شمار می رود.

رحمانی فضلی به تشکیل شورای مشورتی توسعه در هر استان متشکل از 11 عضو از بزرگان فراوری و اقتصاد نیز اشاره نمود و اضافه نمود: تاکنون 31 شورا مشورتی در کشور داشته ایم.

او درباره انتخابات پیش رو در انتها سال جاری، گفت: کشور های بیگانه با 40 سال تحلیل غلط درباره ایران همچنان به دنبال تنش و تبلیغات منفی در این انتخابات هستند، اما بدانند انتخابات بسیار سالم و آرامی برگزار خواهیم کرد.

وزیر کشور گفت: تحلیل سال جاری دشمن از انتخابات هم غلط از کار در می آید و این انتخابات همچنان از موقف هایی برای کشور ما است که در ارتقا سطح امنیت در جهان برای ما بسیار موثر خواهد بود.

ز.م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 680

به "پیشرفت علمی و فناوری ایران بهانه کشور های استکباری، تحلیل سال جاری دشمن از انتخابات غلط از کار در می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشرفت علمی و فناوری ایران بهانه کشور های استکباری، تحلیل سال جاری دشمن از انتخابات غلط از کار در می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید