پلوسی خواهان تعویق سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره

به گزارش تور مالزی ارزان، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در نامه ای از دونالد ترامپ خواسته است با توجه به تعطیلی بخشی از دولت فدرال و مشکل تأمین امنیت سخنرانی سالانه خود در کنگره را به تعویق بیاندازد یا متن این سخنرانی را به بفرستد و در کنگره حاضر نشود.

پلوسی خواهان تعویق سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره

به گزارش تور مالزی ارزان، به نقل از خبرگزاری رویترز، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا این موضوع را در حالی مطرح نموده است که تعطیلی بخشی از دولت فدرال وارد بیست وششمین روز خود شده است.

قرار است که دونالد ترامپ روز 29 ژانویه در نشست مشترک مجلس نمایندگان و سنای آمریکا سخنرانی سالانه خود درباره وضعیت کشور را انجام دهد.

در سخنرانی سالانه رئیس جمهوری آمریکا اعضای سنا، مجلس نمایندگان، اعضای دیوان عالی آمریکا و دیپلمات های خارجی حضور دارند.

نانسی پلوسی در این نامه تصریح نموده است، به دلیل این که شماری از کارکنان وزارت امنیت داخلی و پلیس مخفی که مسئولیت حفاظت از مقام ها را برعهده دارند به دلیل تعطیلی بخشی از دولت کار نمی نمایند، نمی توان امنیت این مراسم تامین کرد.

رئیس مجلس نمایندگان در نامه خود نوشته است: متأسفانه، با توجه به نگرانی های امنیتی و صورتی که دولت در هفته جاری بازگشایی نگردد، پیشنهاد می کنم برای مشخص یک روز مناسب دیگر پس از بازگشایی دولت برای زمان این سخنرانی سالانه مذاکره کنیم یا این که متن سخنرانی سالانه خود را برای قرائت به کنگره ارسال کنید.

پلوسی همچنین به تور مالزی ارزان گفته است، اگر دونالد ترامپ نتواند سخنرانی سالانه خود را به زمان بازگشایی بخشهای دولت فدرال موکول کند، می تواند سخنرانی خود را از دفترش در کاخ سفید انجام دهد.

کاخ سفید هنوز به این نامه نانسی پلوسی پاسخ نداده است.

در واکنش به این نامه نانسی پلوسی، کریستن نیلسن، وزیر امنیت داخلی آمریکا در توییتر خود نوشته است: وزرات داخلی و پلیس مخفی آماده اند تا وظیفه محافظت از رئیس جمهوری آمریکا را در سخنرانی سالانه بر عهده بگیرند.

در همین حال، جیم جردن، نماینده مجلس نمایندگان و از متحدان جمهوری خواستار در کنگره گفته است، نامه نانسی پلوسی نشانگر آن است که دموکرات ها به جای خدمت به کشور بر مقابله با رئیس جمهوری متمرکز شده اند.

اختلاف دونالد ترامپ با دموکرات ها در کنگره آمریکا بر سر تامین بودجه مورد احتیاج برای ساخت دیوار در مرز با مکزیک باعث شده است تا بخش هایی از دولت فدرال آمریکا تعطیل گردد.

ترامپ خواستار اختصاص بودجه پنج میلیارد و 700 میلیون دلار برای ساخت این دیوار است.

سخنرانی ابتدای سال رئیس جمهوری در کنگره یک آیین منظم و مهم بوده و اکثر روسای جمهوری از این فرصت برای همراه کردن افکار عمومی با برنامه های دولت خود در سال جدید استفاده نموده اند.

در تاریخ ایالات متحده ارسال کتبی رئوس موضوعات مورد نظر رئیس جمهوری بی سابقه نبوده است. بنابر اسناد مرکز ملی اسناد آمریکا، توماس جفرسون، سومین رئیس جمهوری این کشور رئوس مطالب مورد نظر خود را به صورت کتبی به کنگره می فرستاده است. این سنت تا سال 1913 ادامه داشته اما در دوره ریاست جمهوری وودرو ویلسون، او تصمیم گرفت شخصا در کنگره و با حضور اعضای هر دو مجلس نمایندگان و سنا سخنرانی کند. پس از او به غیر از چند مورد نادر، همه روسای جمهور آمریکا از این تریبون سالانه برای تشریح برنامه های خود استفاده نموده اند.

دبیر: اسدی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 خرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 394

به "پلوسی خواهان تعویق سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلوسی خواهان تعویق سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید