پشتیبانی از نویز کنسلیشن احتمالا به آیفون 13 بر نمی شود

به گزارش تور مالزی ارزان، اواخر سال گذشته، بسیاری از کاربران آیفون 13 متوجه نبود فناوری نویز کنسلینگ هنگام برقراری تماس در گوشی های خود شدند که این فناوری به قطع صدای پس زمینه در هنگام تماس تلفنی یاری می کرد. در آن موقع تصور می شد که این مشکل به علت باگ های نرم افزاری سیستم عامل iOS 15 به وجود آمده و اپل به زودی آن را رفع می نماید، اما اکنون به نظر می رسد که این اتفاق نخواهد افتاد.

پشتیبانی از نویز کنسلیشن احتمالا به آیفون 13 بر نمی شود

این اطلاعات را یکی از کارکنان قسمت پشتیبانی شرکت اپل به ما داده است. یکی از کاربران آیفون 13 چند ماه پیش به علت پشتیبانی نکردن از فناوری نویز کنسلیشن با پشتیبانی فنی این شرکت تماس گرفت. در ابتدا به او گفته شد که برای برطرف مشکل باید منتظر انتشار آپدیت های نرم افزاری باشد. با این حال، بعدها یک نماینده پشتیبانی فنی گفت که فناوری نویز کنسلیشن تماس های تلفنی در مدل های آیفون 13 در دسترس نیست، به همین علت است که شما این گزینه را در تنظیمات گوشی خود مشاهده نمی کنید. بعلاوه به سؤال درباره احتمال پشتیبانی مجدد از این ویژگی در آینده پاسخی داده نشد.

باید خاطر نشان کنیم که دسامبر سال گذشته، بسیاری از کاربران آیفون 13 متوجه نبود گزینه ای برای فعال/غیبرطرفال کردن نویز کنسلیشن هنگام تماس در تنظیمات گوشی هوشمند خود شدند. پس از تماس های متعدد با پشتیبانی اپل در نهایت معین شد که این شرکت در حال کار بر روی برطرف این مشکل است. اما گفته نشد که چه زمانی این قابلیت دوباره در اختیار کاربران قرار می گیرد. اکنون معین شده که فناوری نویز کنسلیشن در آیفون 13 دیگر ظاهر نخواهد شد. شایان ذکر است که اپل هیچ اطلاعیه رسمی در خصوص در دسترس قرار گرفتن قابلیت نویز کنسلیشن در آینده ارائه ننموده است. بنابراین ممکن است یک فرد پشتیبان به علت نامطلعی یا به اشتباه این موضوع را گزارش نموده باشد.

اگر اپل واقعا تصمیم گرفته باشد که دیگر از فناوری نویز کنسلیشن در گوشی های خود پشتیبانی نکند، دلایل چنین اقدامی نامعین است. به خصوص با توجه به اینکه این فناوری در گوشی های هوشمند نسل های قبلی این شرکت در اختیار کاربران قرار گرفته بود. همانطور که احتمالا می دانید قابلیت نویز کنسلیشن به زبان ساده یعنی حذف صداهای مزاحم اطراف شما، چه در هنگام صحبت کردن و چه در هنگام گوش دادن به موسیقی یا کتاب صوتی دلخواهتان.

به همین دلیل، یکی از کاربران اینترنتی به بحثی در انجمن اپل در ماه اکتبر اشاره نموده است: من نمی توانم گزینه خاموش/ روشن کردن نویز کنسلیشن را در آیفون 13 پرو مکس پیدا کنم. آیا این فناوری جابجا یا حذف شده است؟ وقتی از FaceTime استفاده می کنم و به وسیله بلندگو اقدام به حرف زدم می کنم، صدایم قطع می گردد.

یکی دیگر از کاربران هم اعلام نموده که اپل از این موضوع مطلع است: آیفون 13 هرگز این گزینه را با سیستم عامل iOS 15 نداشته است زیرا احتمالا با یک مشکل نرم افزاری همراه است. من با پشتیبانی اپل در این مورد صحبت نموده ام. این یک مسأله شناخته شده برای آن هاست که در حال حاضر بدون اعلام هیچ زمانی برای بازگرداندن آن، روی این موضوع کار می نمایند. با این حساب باید منتظر ماند و دید که در نهایت مسئولان شرکت اپل درباره بازگرداندن این فناوری چه تصمیمی خواهند گرفت.

منبع: Gizchina

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 1 اسفند 1400 بروزرسانی: 1 اسفند 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2223

به "پشتیبانی از نویز کنسلیشن احتمالا به آیفون 13 بر نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشتیبانی از نویز کنسلیشن احتمالا به آیفون 13 بر نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید