پای پوروشنکو هم به پرونده اوکراین باز شد

به گزارش تور مالزی ارزان، در بحبوحه تحقیقات برای استیضاح ترامپ، روزنامه وال استریت ژورنال نوشت دو تن از مشاوران وکیل شخصی رییس جمهور آمریکا ظاهرا از رییس جمهور سابق اوکراین درخواست کرده بودند در ازای یک سفر رسمی به واشنگتن، تحقیقات از بایدن و پسرش را آغاز کند.

پای پوروشنکو هم به پرونده اوکراین باز شد

روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داد: این درخواست چند ماه قبل از علنی شدن تماس تلفنی 25 ژوییه دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا با ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور کنونی اوکراین مطرح شد.

لو پارناس و ایگور فرومن، دو تن از مشاوران جولیانی با پترو پوروشنکو، رییس جمهور وقت اوکراین اواخر فوریه سال جاری میلادی در دفتر یوری لوتسنکو، دادستان کل اوکراین در کی یف دیدار کردند.

گزارش شده که لوتسنکو در ماه مارس گفته بود که از جو بایدن، معاون رییس جمهور سابق آمریکا و هانتر بایدن، پسرش تحقیق می کند، اما در ماه مه گفت که هیچ سندی دال بر انجام این اقدامی اشتباه از سوی این دو تن وجود ندارد.

روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داد: به دنبال این گفت وگوها هیچ نشستی حاصل نشد. این نشست گزارش شده چند ماه قبل از تماس تلفنی ترامپ با زلنسکی صورت گرفت؛ تماس تلفنی که در جریان آن ترامپ از رییس جمهور کنونی اوکراین خواسته بود تا از بایدن و پسرش تحقیق کند و در حال حاضر در مرکز تحقیقات دموکرات های مجلس کنندگان آمریکا برای استیضاح ترامپ قرار گرفته است.

براساس گزارش روزنامه وال استریت ژورنال این دیدار با مشاوران جولیانی همچنین بیانگر تلاش های نزدیکان ترامپ در اوایل فوریه برای کمک دریافت از اوکراین به منظور تحقیق از رقبای سیاسی رییس جمهور آمریکا می باشد.

در جریان آن دیدار پوروشنکو در رقابت تنگاتنگی برای انتخاب مجدد به عنوان رییس جمهور اوکراین قرار داشت و به معاونانش گفته بود که می خواهد به واشنگتن سفر کند؛ سفری که می توانست شانس وی برای ماندن در راس قدرت در کی یف را تقویت کند.

براساس گزارش روزنامه وال استریت ژورنال در نتیجه وی پیشنهاد مشاوران جولیانی را پذیرفت اما در نهایت نتوانست در انتخابات اوکراین پیروز شود و سفرش به واشنگتن هرگز میسر نشد.

یکی از منابع آگاه به روزنامه وال استریت ژورنال گفت: او به دعا و یک سفر رسمی به واشنگتن نیاز داشت و آماده بود تا به منظور دریافت حمایت آمریکا بهترین دوست ترامپ شود.

پارناس و فرومن ماه گذشته میلادی در کمپین اتهامات مالی بازداشت شدند. مقامات فدرال مدعی هستند که آنها قانون را نقض کرده اند تا بتوانند به کمیته های مختلف جمهوری خواهان پول تزریق کنند. این در حالی بود که پارناس و فرومن هر دو اظهار بی گناهی کردند.

گزارش شده این دو فرد جولیانی را به چندین مقام اوکراینی معرفی کردند تا درباره اخراج یکی از دادستان های ارشد در اوکراین گفت وگو کنند.

ترامپ بدون ارائه اسناد و مدارک ادعا کرده که بایدن قصد داشته تا اوکراین را برای اخراج این دادستان تحت فشار قرار دهد؛ چرا که وی مشغول تحقیق از شرکتی بودن که هانتر بایدن در آن مشغول کار بود اگرچه هیچ سند و مدرکی دال بر انجام اقدامی اشتباه به دست نیامده است.،ایسنا

بیشتر بخوانید،علت تغییر لحن اخیر ترامپ مقابل ایران چیست ؟، آیا ترامپ از قدرت نظامی تهران می ترسد؟

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 877

به "پای پوروشنکو هم به پرونده اوکراین باز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پای پوروشنکو هم به پرونده اوکراین باز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید