پاکستان کمیته ویژه مبارزه با احتکار بنزین تشکیل داد

به گزارش تور مالزی ارزان، در پی کاهش 40 درصدی قیمت بنزین در پاکستان و کم شدن ناگهانی موجودی سوخت صندلی ها، دولت اسلام آباد دستور تشکیل یک کمیته ویژه تحقیقاتی را صادر کرد.

پاکستان کمیته ویژه مبارزه با احتکار بنزین تشکیل داد

به گزارش دفتر منطقه ای تور مالزی ارزان به نقل از داون نیوز، دولت اسلام آباد بیان کرد: علی رغم کاهش چشمگیر قیمت بنزین، ذخیره این سوخت در پاکستان به اندازه ای است که هیچ مسئله ای در تامین احتیاج مردم وجود ندارد.

دولت اسلام آباد توضیح داد: کم شدن عرضه سوخت در پمپ بنزین ها و شلوغ شدن بعضی صندلی ها نشان می دهد که عده ای بنزین را احتکار نموده اند.

وزارت انرژی پاکستان با هدف رسیدگی به این موضوع مهم کمیته تحقیقاتی 8 نفره ای تشکیل داده و قرار است عاملان احتکار بنزین و کم شدن میزان عرضه آن را به مردم معرفی کند.

دولت عمران خان معتقد است: با کاهش شدید قیمت بنزین عده ای سودجو قصد دارند بازار سیاه ایجاد نموده و بنزین دو نرخی را به مردم عرضه نمایند.

همچنین دولت دستور داد به صندلی های سوخت در شهرهای مختلف به خصوص مراکز ایالت ها سهمیه ویژه تعلق بگیرد و مشکل کمبود سوخت حل گردد.

این کمیته تحقیقاتی وظیفه دارد علت کم شدن سوخت در صندلی ها و تشکیل صف های طولانی توسط مردم را آنالیز کند.

همچنین اگر تعیین گردد مسئولین یک صندلی به امید گران تر فروختن بنزین عامدانه دست به نفروختن سوخت یا احتکار آن زده اند نیز با آنها به شدت برخورد صورت خواهد گرفت.

از زمان شروع بحران کرونا و پس از کم شدن قیمت جهانی نفت، قیمت بنزین و دیگر سوخت ها در پاکستان به صورت مرحله ای کم شد و انتها طی یک هفته اخیر نسبت به دو ماه گذشته 40 درصد کاهش یافت.

همزمان با کاهش قیمت بنزین میزان عرضه آن نیز کم شد و صف های طولانی جلوی پمپ بنزین ها شکل گرفت.

از سوی دیگر دولت مدعی است که در تمام این مدت ذخیره بنزین کشور بسیار بیشتر از مصرف مورد احتیاج مردم بوده و کم شدن عرضه بنزین دلایل دیگری دارد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1312

به "پاکستان کمیته ویژه مبارزه با احتکار بنزین تشکیل داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکستان کمیته ویژه مبارزه با احتکار بنزین تشکیل داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید