واگذاری باغ بزرگ آقا به مردم ، افتتاح پلاسکو در مهر 99

خبرنگاران آنلاین:رئیس بنیاد مستضعفان از تحویل دو باغ این بنیاد به شهرداری برای تبدیل شدن به فضای شهری عمومی اطلاع داد.

واگذاری باغ بزرگ آقا به مردم ، افتتاح پلاسکو در مهر 99

محمد سعیدی کیا صبح دوشنبه 29 بهمن در حاشیه مراسم طرح بازآفرینی باغ وثوق الدوله (باغ بزرگ آقا) با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص هماهنگی بنیاد مستضعفان و شهرداری در راستای تحویل و حفظ باغات، اظهار کرد: در حال حاضر 15 باغ در اختیار بنیاد مستضعفان است که دارای متراژهای مختلفی است. سیاست بنیاد مستضعفان این است که این باغات را در اختیار شهرداری قرار دهد تا شهرداری هم به طور طبیعی آنها را به فضای سبز شهری و گردشگری تبدیل کند.

به گزارش ایسنا، او در پاسخ به این سوال که بعضی معتقد هستند بنیاد مستضعفان بعد از مدتی این باغات را پس خواهد گرفت، گفت: ما چنین سیاستی نداریم که در ابتدا باغ را در اختیار شهرداری قرار داده و بعد از آنکه آباد شد آن را پس بگیریم و در سال های اخیر تدبیر بین شهرداری و بنیاد مستضعفان این بود که به تدریج باغات را به شهرداری تحویل دهیم که در ابتدا باغ وثوق الدوله به متراژ دو هکتار و باغ عبقری به متراژ یک هکتار به شهرداری واگذار می گردد.

رئیس بنیاد مستضعفان در پاسخ به این سوال که بعضی کارشناسان معتقدند که تعداد باغات بنیاد مستضعفان از 15 بیشتر است، افزود: تعداد باغات بنیاد مستضعفان در تهران همین قدر است.

سعیدی کیا در خصوص آخرین وضعیت پلاسکو نیز با بیان این که گودبرداری در حال اجرا است و خوشبختانه چهل وهشت شمع برای سازه نگهبان نصب شده است، گفت: امیدواریم قبل از سال جدید کار گودبرداری به طور کامل به اتمام برسد.

او با بیان این که کوشش شده است در همان فضای پیشین یعنی 22 هزار متر زیربنا در 15 طبقه روی زمین و پنج طبقه منفی ساختمان پلاسکوی جدید را بسازیم در پاسخ به سوالی مبنی بر مخالفت شورای عالی معماری با ساخت پنج طبقه منفی گفت: شورای عالی شهرسازی مصوبه کمیسیون ماده پنج را تصویب نموده است.

سعیدی کیا در خصوص زمان ساخت پلاسکوی جدید نیز گفت: از مهر سال جاری که مجوزها صادر شده است کار را شروع کردیم و دو سال به طور می انجامید.مهرماه 1399 ساختمان جدید پلاسکو افتتاح می گردد که در آن نمادهایی برای آتش نشانان به صورت گالری در نظر گرفته شده است.

رئیس بنیاد مستضعفان در پاسخ به این سوال که پلاسکو یکی از متهمان بوی بد نامتبوع تهران است، اظهار کرد: من نیز از رسانه ها شنیدم که بیان کردند بوی بد تهران ناشی از فاضلاب پلاسکو است، اما با معاون وزیر تماس گرفتم و او بیان کرد که این ادعا امکان پذیر نیست.

باغ وثوق الدوله که لوکیشن باغ بزرگ آقا در سریال شهرزاد بود، صبح امروز با حضور مسئولان شهری و بنیاد مستضعفان در اختیار شهرداری نهاده شد تا مراحل بازپیرایی آن برای تبدیل شدن این باغ به یک فضای عمومی تا اردیبهشت ماه سال 1398 انجام گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 25 خرداد 1398 شناسه مطلب: 419

به "واگذاری باغ بزرگ آقا به مردم ، افتتاح پلاسکو در مهر 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واگذاری باغ بزرگ آقا به مردم ، افتتاح پلاسکو در مهر 99"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید