همکاری دو دانشگاه برای ارتقای فناوری اینترنت اشیا در کشور

به گزارش تور مالزی ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت ارتباطات، سیداحمد معتمدی رئیس دانشگاه امیرکبیر و مشاور علمی و پژوهشی وزیر ارتباطات، به منظور همکاری در زمینه ارتقای اینترنت اشیا، از دانشکده مخابرات بازدید کرد.

همکاری دو دانشگاه برای ارتقای فناوری اینترنت اشیا در کشور

وی با اشاره به اعلام آمادگی برای همکاری در زمینه IOT (اینترنت اشیا) گفت: با توجه به تاکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در زمینه اینترنت اشیا، دانشگاه امیرکبیر و دانشکده پست و مخابرات همکاری های لازم را با یکدیگر دارند.

معتمدی با اشاره به ارتقای نظام آموزشی دانشکده پست و مخابرات، تاکید نمود: با توجه به اینکه دانشکده پست و مخابرات راهی به سوی مجموعه مخابرات کشور است بنابراین باید برای ارتقای نظام آموزشی آن گام برداریم.

رئیس دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه این دانشگاه دارای 110 عضو هیات علمی است و ظرفیت های خوبی در حوزه IT دارد، اضافه کرد: علاقمندیم همکاری لازم را با دانشکده پست و مخابرات در این حوزه داشته باشیم.

وی با تاکید به موضوع هوشمندسازی اعلام کرد: هوشمندسازی را از دانشگاه امیرکبیر در حوزه انرژی شروع کردیم. به طوری که از این طریق می توانیم 30 تا 40 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی کنیم. بنابراین در این حوزه با IOT و BMS ساختمان های هوشمند را تقویت خواهیم کرد.

در این دیدار، وحید یزدانیان رئیس دانشکده پست و مخابرات با اشاره به همکاری سه جانبه دانشگاه های خارجی، دانشگاه امیرکبیر و دانشکده پست و مخابرات و ابراز رضایت از همکاری با دانشگاه امیرکبیر در زمینه اینترنت اشیا اعلام کرد: در کوشش هستیم تا تفاهم نامه سه جانبه میان این دانشگاه ها منعقد گردد که در این زمینه دانشجویان بدون آزمون در دانشگاه های خارجی پذیرش شوند. در این زمینه تاکنون مذاکرات خوبی صورت گرفته است.

رئیس دانشگاه امیرکبیر در بازدید از بخش های مختلف دانشکده پست و مخابرات، از نزدیک در جریان فعالیت شرکت های دانش بنیان مستقر در این دانشکده نهاده شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 فروردین 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 180

به "همکاری دو دانشگاه برای ارتقای فناوری اینترنت اشیا در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری دو دانشگاه برای ارتقای فناوری اینترنت اشیا در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید