هدف صندوق تثبیت بازار سرمایه نگهداری سهام نیست

به گزارش تور مالزی ارزان، خبرگزاری خبرنگاران- رئیس هیات عامل صندوق تثبیت و توسعه بازار سرمایه گفت:این صندوق در شرایط رشد اقدام به فروش سهام و در شرایط ریزش بازار اقدام به خرید سهام می نماید و سهم را نگهداری نمی نماید.

هدف صندوق تثبیت بازار سرمایه نگهداری سهام نیست

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، محمد آقابابایی درباره نحوه عملکرد صندوق تثبیت بازارسرمایه گفت: براساس اساسنامه و هدف صندوق تثبیت بازارسرمایه، ورود در شرایط بحرانی به بورس است و اگر اتفاقی، چون ترس در بازار و ناهماهنگی بین دستگاه ها صورت بگیرد با تصمیم هیات مدیره صندوق، وارد بازار سرمایه می شویم.

وی ادامه داد: ورود صندوق تثبیت به بازارسرمایه نیازمند دلیل است و نمی توانیم بدون مجوز هر روز در بازار اقدام به خرید کنیم. در صورتی که شرایط بازار براساس معیار های هیات امنای صندوق باشد و صف های فروش درسهام تعداد زیادی از شرکت ها صورت گیرد، صندوق تثبیت بازار سرمایه به مدت 3 روز متوالی وارد بازار می گردد واقدام به خرید سهام می نماید.

رئیس هیات عامل صندوق تثبیت و توسعه بازار سرمایه در رابطه با ادعای بعضی از کارشناسان مبنی بر اینکه صندوق تثبیت بازار در زمان رونق بازار اقدام به خرید سهام کرد و در زمان افت اقدامی انجام نداد گفت: در بازار سرمایه دو صندوق حمایتی، صندوق تثبیت بازار سرمایه و صندوق حمایت از توسعه بازار وجود دارد که صندوق تثبیت بازار سرمایه هنوز نوپا است و در زمان رونق منابع زیادی در اختیار نداشت بطوریکه از مرداد 99 تا به امروز گردش خرید و فروش صندوق بیش از 6 برابر موجودی و منابع بوده است.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از صدا و سیما، وی بیان نمود: ما در زمانی که بازار خوب و رو به رشد باشد اقدام به فروش سهام می کنیم و در زمانی که بازار ریزشی باشد سهام خریداری می کنیم، زیرا هدف صندوق نگه داری سهام نیست.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1620

به "هدف صندوق تثبیت بازار سرمایه نگهداری سهام نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدف صندوق تثبیت بازار سرمایه نگهداری سهام نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید