هدف تمامی هنرها تحکیم صلح و دوستی است

به گزارش تور مالزی ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو، سرور بختی رئیس این نهاد بین المللی طی سخنانی در این مراسم تاکید نمود: هدف تمامی هنرها در منطقه ما تحکیم و تعمیق صلح و دوستی است و تمامی فرهنگ ها با شیوه های مختلف در این عرصه گام برمی دارند که هدف مؤسسه فرهنگی اکو هم به همین دلیل معنی پیدا می نماید.

هدف تمامی هنرها تحکیم صلح و دوستی است

وی در ادامه اضافه نمود: هنر مرزی نمی شناسد و در حقیقت جلوه های زندگی هر ملّت است.

رئیس موسسه فرهنگی اکو در این مراسم که با حضور دیپلماتهایی از بلا روس و آذربایجان برگزار گردید با تاکید بر اینکه دانشگاه هنر تهران ، قطب هنر ایران و یکی از کهن ترین دانشگاه های سرزمین اکو است، خاطر نشان کرد: این همکاری افق های جدیدی را در آینده پیش روی ما باز می نماید.

سرور بختی بعلاوه با تجلیل از ابعاد گسترده هنر استاد مترجم زاده، گفت: ایشان با این نمایشگاه ثابت نمودند که هنر فقط تماشا نیست، بلکه چگونه تماشا است. که به قول علاّمه اقبال: تماشا دیگر آموز!.

دکترسید حسن سلطانی رئیس دانشگاه هنر نیز طی سخنانی در این مراسم ضمن قدردانی از توسعه همکاری های مشترک با موسسه فرهنگی اکو تاکید نمود: باید از زبان هنر برای معرفی کشورهای عضو اکو به یکدیگر استفاده کنیم.

دکتر محمد خداد مترجم زاده نیز ضمن تشکر از همراهی پروفسور سرور بختی رئیس موسسه فرهنگی اکو در برپایی نمایشگاه عکس استعاره هایی از جنس چوب و .... اظهار امیدواری کرد برگزاری چنین نمایشگاههایی فرصت تعامل بیشتری برای هنرمندان این حوزه تمدنی فراهم آورد.

آقایان دکتر سروش کیایی و مهدی مقیم نژاد دیگر سخنرانان این مراسم بودند که به آنالیز ابعاد مختلف آثار استاد محمد مترجم زاده پرداختند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 2 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1401 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2279

به "هدف تمامی هنرها تحکیم صلح و دوستی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدف تمامی هنرها تحکیم صلح و دوستی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید