موافقت پاکستان با استفاده آمریکا از حریم هوایی این کشور برای دسترسی به افغانستان

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، دستیار معاون وزارت دفاع آمریکا در امور هند و اقیانوس آرام گفت که پاکستان موافقت نموده تا آمریکا از حریم هوایی این کشور برای دسترسی به افغانستان و حمایت از حضور نظامی اش در این کشور استفاده کند.

موافقت پاکستان با استفاده آمریکا از حریم هوایی این کشور برای دسترسی به افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، دیوید هیلوی دستیار معاون وزارت دفاع آمریکا در امور هند و اقیانوس آرام اظهارداشت که واشنگتن به رایزنی ها با پاکستان درباره افغانستان ادامه خواهد داد زیرا حمایت و مشارکت اسلام آباد درباره آینده افغانستان و صلح این کشور بسیار مهم است.

هیلوی به اعضای کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا گفت که پاکستان به آمریکا اجازه دسترسی و استفاده از حریم هوایی خود را داده تا از این طریق از حضور نظامی در افغانستان حمایت کند.

به گزارش هندو، جیمز اینهاف عضو ارشد این کمیته هم با مخالفت خروج نیروها از افغانستان در شرایط فعلی آن را اقدامی سیاسی دانست که بی ثباتی در افغانستان را افزایش داده و سبب تشدید حملات طالبان خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه طرح آنسوی افق آمریکا برای مبارزه با تروریسم جواب نخواهد داد، تاکید نمود که خروج کامل از افغانستان هزینه حمایت از نیروهای امنیتی افغان را افزایش خواهد داد و این کار را دشوارتر خواهد نمود.

عارف علوی رئیس جمهور پاکستان اوایل ماه گذشته با استقبال از اعلام خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان گفته بود: کوشش های دولت های آمریکا، پاکستان، روسیه و ایران برای ثبات و ترغیب دولت افغانستان و طالبان برای یک رسیدن به یک توافق سیاسی مهم است.

وی درباره اینکه آیا آمریکا برای انتقال پایگاه های نظامی خود از افغانستان به پاکستان درخواست داده، هم گفت: اطلاعی ندارم، فکر نمی کنم پاکستان در جایگاهی باشد که بتواند چنین چیزی ارائه دهد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 مرداد 1400 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1990

به "موافقت پاکستان با استفاده آمریکا از حریم هوایی این کشور برای دسترسی به افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت پاکستان با استفاده آمریکا از حریم هوایی این کشور برای دسترسی به افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید