مهلت ثبت نام در آزمون دستیاری فوق تخصصی پزشکی 1400 تمدید شد

به گزارش تور مالزی ارزان، نسخه ویرایش شده دفترچه راهنمای ثبت نام سی و نهمین دوره آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی پزشکی منتشر شد و با توجه به ویرایش دستورالعمل ثبت نام، فرصت شرکت در آزمون تمدید شد.

مهلت ثبت نام در آزمون دستیاری فوق تخصصی پزشکی 1400 تمدید شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، آزمون کتبی سی و نهمین دوره آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی در رشته های مصوب به صورت تمام الکترونیک و یا کاغذی صبح روز پنجشنبه 30 دی ماه 1400 در مرکز سنجش آموزش پزشکی و دانشگاه های علوم پزشکی سطح شهر تهران برگزار خواهد شد.

کارت ورود به جلسه آزمون در روز های سه شنبه و چهارشنبه 28 و 29 دی ماه 1400 به وسیله سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی http://sanjeshp.ir توزیع می گردد.

محل شرکت در آزمون هر داوطلب به وسیله مرکز سنجش آموزش پزشکی مشخص و اطلاع رسانی شده و حوزه امتحانی هر داوطلب بنابه راهنمای مربوطه در هنگام صدور کارت ورود به آزمون از سوی مرکز سنجش مشخص می گردد. بعلاوه مرحله شفاهی آزمون نیز در همان روز به صورت الکترونیکی درهمان محل برگزار می گردد.

با توجه به تغییرات دستورالعمل ثبت نام برای شرکت در سی و نهمین دوره آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی پزشکی و ویرایش دفترچه، مهلت ثبت نام در این آزمون تا سه شنبه 14 دی ماه تمدید شد.

داوطلبان تا ساعت 24 روز سه شنبه 14 دی ماه 1400 فرصت دارند با مراجعه به سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی http://sanjeshp.ir و با توجه به رشته تخصصی پیش احتیاج و در نظر گرفتن شرایط شرکت در آزمون (آزاد، بومی و یا رزمنده) صرفاً یکی از رشته های فوق تخصصی را انتخاب و براساس مفاد راهنما ثبت نام نمایند.

ثبت نام بیش از یک بار مجاز نبوده و باعث حذف نام داوطلب از فهرست داوطلبان شرکت در آزمون می گردد. پس از ثبت نام و انتخاب رشته، تغییر رشته به هیچ عنوان مجاز نیست. صرفاً به مدارک ثبت نامی که در مهلت مقرر ثبت نام و به وسیله سایت اینترنتی مربوطه ارسال گردد ترتیب اثر داده خواهد شد.

در این دوره محدودیت سنی جهت شرکت در آزمون وجود ندارد. انجام مراحل ثبت نام، شرکت در آزمون، پذیرش و آغاز به دوره متقاضیان پذیرش در این آزمون مطابق با آئین نامه آموزش دوره های فوق تخصصی و مفاد راهنما خواهد بود.

توجه: براساس موضوع 2 هشتاد و چهارمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی در این دوره داوطلبان شرکت نماینده واجد شرایط در آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی، مجاز به شرکت در آزمون دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) آینده نخواهند بود.

هزینه ثبت نام داوطلب مبلغ 3 میلیون ریال (300 هزار تومان) و خدمات پیغام کوتاه 8،500 ریال است که داوطلب به وسیله سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی http://sanjeshp.ir آن را پرداخت نموده و با دریافت کد رهگیری ثبت نام خود را انجام می دهد.

تمامی مدارک از جمله عکس پرسنلی، تصاویر صفحه اول شناسنامه، کارت انتها خدمت نظام وظیفه و یا معافیت از خدمت وظیفه عمومی جهت آقایان، مجوز معاونت درمان جهت پزشکان متخصص مشمول خدمات ضریب K، حکم استخدامی، گواهی مرکز امور هیأت علمی، دانشنامه تخصصی یا گواهی قبولی در امتحان دانشنامه تخصصی، گواهی انتها خدمات مورد تعهد، مستندات سهمیه ایثارگران و رزمندگان، مستندات سهمیه بومی منطقه ها محروم باید به صورت اسکن شده ارسال گردد.

شرایط لازم جهت شرکت در سی و نهمین دوره آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی

1. تأیید صلاحیت عمومی طبق ضوابط شورای عالی انقلاب فرهنگی. تبصره: اعضای هیأت علمی رسمی (قطعی یا آزمایشی) برای تحصیل در دوره های فوق تخصصی احتیاج به گزینش عمومی مجدد ندارند.

2. داشتن مدرک دانشنامه تخصصی رشته پیش احتیاج و یا گواهی قبولی آن از دانشگاه ها یا مراکز مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

3. پزشکان مشمول خدمت ضریب k که دارای گواهی انتها تعهدات حداکثر تا تاریخ 25 شهریور 1401 هستند.

4. داشتن کارت انتها خدمت نظام وظیفه یا معافیت از خدمت وظیفه عمومی برای آقایان:

- کلمه معافیت به مفهوم معافیت دائم است و داوطلبان دارای معافیت موقت پزشکی و یا کفالت با مسئولیت خود می توانند در آزمون پذیرش دستیار شرکت نمایند. در صورت فراخوانده شدن به انجام خدمت وظیفه عمومی وزارت بهداشت هیچ گونه تعهدی برای ترخیص آنان به عهده نخواهد داشت.

- داوطلبانی که در حال اجرا خدمت وظیفه عمومی یا پیغام آوران بهداشت هستند در صورت ارائه گواهی مبنی بر اینکه مدت خدمت سربازی آنان تا تاریخ 31 شهریورماه سال بعد به اتمام می رسد مجاز به شرکت در آزمون پذیرش دستیار خواهند بود.

- آن دسته از متقاضیانی که به عنوان ماده یک قانون نحوه تأمین هیأت علمی مشغول انجام خدمت وظیفه در دانشگاه های علوم پزشکی کشور هستند در صورت موافقت دانشگاه محل خدمت و ارائه گواهی مبنی بر اینکه تا تاریخ 31 شهریورماه سال بعد معادل مدت خدمت وظیفه عمومی مصوب ستاد فرماندهی کل نیرو های مسلح را (دو سال از آغاز به خدمت وظیفه عمومی) خواهند گذراند، می توانند با ارائه گواهی از سوی مرکز امور هیأت علمی به طور مشروط در آزمون شرکت نمایند.

این گروه در صورت قبولی و نداشتن منع قانونی از نظر سازمان وظیفه عمومی ناجا، طبق مقررات آغاز به آموزش نمایند.

- داوطلبان حائز رتبه های برتر (5 درصد) دانشنامه تخصصی هر رشته پیش احتیاج در هر سال تحصیلی، در صورتی که مشمول خدمت وظیفه عمومی بوده و در حال اجرا خدمت باشند با رعایت سایر شرایط مندرج در آئین نامه می توانند به طور مشروط، در آزمون ثبت نام و شرکت نمایند و در صورت قبولی با استفاده از ماده یک قانون نحوه تأمین اعضای هیأت علمی تا تاریخ 31 شهریور ماه سال بعد از خدمت ترخیص شده، آغاز به آموزش نمایند.

5. شرکت و قبولی در آزمون پذیرش دستیار

6. نداشتن نقص عضو مؤثر حرفه ای برحسب رشته

7. عدم اشتغال به تحصیل در یکی از رشته های فوق تخصصی پزشکی و دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) و (Ph.D)

تبصره: دارندگان مدرک دانشنامه فوق تخصصی و قبول شدگان آزمون نهایی فوق تخصصی در یکی از رشته های پزشکی بالینی مجاز به شرکت مجدد در آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی نیستند.

شرایط اختصاصی به همراه مشمولین استفاده از سهمیه های رزمندگان و ایثارگران و بومی منطقه ها محروم، تعهدات پذیرفته شدگان آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی در دفترچه ثبت نام تشریح شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 فروردین 1401 بروزرسانی: 19 فروردین 1401 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2262

به "مهلت ثبت نام در آزمون دستیاری فوق تخصصی پزشکی 1400 تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت ثبت نام در آزمون دستیاری فوق تخصصی پزشکی 1400 تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید