معافیت های مالیاتی بدون چارچوب منطقی، باعث کاهش درآمدهای شهرداری می شود

به گزارش تور مالزی ارزان، نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه معافیت های مالیاتی باید بر اساس چارچوب منطقی باشد، گفت: اگر معافیت ها به نحوی باشد که توجیه نداشته باشد، باعث کاهش چشمگیر درآمدهای دولت و شهرداری ها می شود.

معافیت های مالیاتی بدون چارچوب منطقی، باعث کاهش درآمدهای شهرداری می شود

به گزارش تور مالزی ارزان به نقل از شهرنوشت، سید ابراهیم امینی نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به معافیت های مالیاتی ماده 9 لایحه مالیات بر ارزش افزوده، گفت: معافیت های مالیاتی باید بر اساس چارچوب های منطقی باشد. اگر معافیت ها به نحوی باشد که توجیه نداشته باشد یا باعث کاهش چشمگیر درآمدها باشد، دولت و مدیریت شهری هر دو برای تامین منابع مالی با مشکل روبرو می شوند.

وی در خصوص واگذاری وضع عوارض به وزارت کشور در ماده 53 لایحه مالیات بر ارزش افزوده، شرح داد: این تصمیم ناشی از عدم شناخت جایگاه واقعی شوراهای اسلامی شهر و شهرداری ها به عنوان مجلس محلی و دولت محلی است.

نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران عنوان کرد: با توجه به اینکه در قانون اساسی اختیاراتی به شوراهای اسلامی شهر تفویض شده بود، اما شورها در سال 77 و 20 سال پس از آن تشکیل شدند. با یک وقفه 20 ساله در خلا حضور شوراهای شهر اختیارات آن ها بین دیگر نهادهای قدرت تقسیم شد. پس از آن به دلیل بخشی نگری قدرت ها اختیارات شوراها را به آن ها بازنگرداندند.

امینی ادامه داد: در اصل 103 قانون اساسی پیش بینی شده است، مصوبات شوراهای اسلامی شهر برای استانداران، فرمانداران و سایر مقامات اجرایی، لازم الاتباع باشد. اما با اینکه هیئت تطبیق ایرادی به این مصوبات نمی گیرد، باز هم نهادهای حاکمیتی به آن ها ایراد می گیرند.

وی با تاکید بر اینکه شوراهای اسلامی شهر به عنوان مجلس های محلی وظیفه تدوین برنامه برای اداره شهر، ایجاد منابع، تعیین ردیف های هزینه و وضع عوارض شهری را به عهده دارند، گفت: هر شهر وضعیت خاص خود را دارد و بر اساس آمایش سرزمین نمی توان تمام شهرها را با نسخه ای یکسان اداره کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 آذر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 825

به "معافیت های مالیاتی بدون چارچوب منطقی، باعث کاهش درآمدهای شهرداری می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معافیت های مالیاتی بدون چارچوب منطقی، باعث کاهش درآمدهای شهرداری می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید