مصوبات امروز هیات دولت چه بود؟

به گزارش تور مالزی ارزان، تهران (پانا) - در جلسه صبح روز چهارشنبه هیئت دولت که به ریاست حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار گردید، اعضای دولت با اصلاح مصوبه مربوط به برنامه جایگزینی شناورهای سنتی تجاری با ظرفیت کمتر از (500) تُن (لنج تجاری) موافقت کردند.

مصوبات امروز هیات دولت چه بود؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، براساس مصوبه هیئت وزیران، 30 درصد از 50 درصد سود بازرگانی وصولی از کالاهای ملوانی ناشی از اجرای این تصویب نامه به عنوان اجرای طرح جایگزین و اسقاط شناورهای سنتی چوبی به حساب مربوط نزد خزانه داری کل کشور واریز می گردد تا از محل اعتبارات مصوب مربوط در اختیار سازمان بنادر و دریانوردی قرار گیرد.

همچنین 20 درصد به جامانده از 50 درصد سود بازرگانی وصولی از کالای ملوانی ناشی از اجرای تصویب نامه مذکور به عنوان اجرای طرح جایگزین و اشتغال زایی ملوانانی که شغل خود را از دست داده اند و تأمین بیمه آنها به حساب مربوط نزد خزانه داری کل کشور واریز می گردد تا از محل اعتبارات مصوب مربوط در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گیرد.

تصویب آیین نامه اجرایی مجوز تهاتر مطالبات و بدهی های سازمان های ایدرو و ایمیدرو و وزارت نفت با دولت

هیئت وزیران به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور، آیین نامه اجرایی بند (هـ) تبصره (7) قانون بودجه سال 1400 کل کشور موضوع تهاتر مطالبات سازمان های گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و همچنین وزارت نفت با بدهی آنها به دولت به وسیله شرکت دولتی را به تصویب رساند.

به موجب آیین نامه فوق، سهم هر یک از سازمان های توسعه ای برای استفاده از تهاتر موضوع این آیین نامه، یک سوم رقم مندرج در ردیف تملک دارایی های اقتصادی مندرج در قانون، 10 هزار میلیارد ریال می باشد. در صورت عدم استفاده از این سهم توسط هر یک از سازمان های توسعه ای تا خاتمه آذر ماه سال 1400، با تأیید سازمان، سهم آنها توسط سایر سازمان های توسعه ای قابل مصرف است.

لایحه تصویب مقاوله نامه حق تشکل و مذاکره دسته جمعی

هیئت وزیران به پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور، لایحه تصویب مقاوله نامه حق تشکل و مذاکره دسته جمعی، مشتمل بر یک مقدمه و 16 ماده را تصویب و اجازه تسلیم اسناد آن را صادر کرد.

بر این اساس، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسئولیت اجرای این قانون را بر عهده دارد و مکلف است آیین نامه اجرایی آن را ظرف مدت شش ماه پس از تصویب این قانون، تهیه و برای تصویب به هیئت وزیران تقدیم کند.

همچنین وزارتخانه مذکور موظف است پیش نویس لوایح مورد احتیاج در اجرای این قانون را تهیه و برای تصویب به مراجع ذی ربط تقدیم کند.

لایحه تصویب اصلاحات ضمائم کنوانسیون بین المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از کشتی ها

دولت با پیشنهاد وزارت راه وشهرسازی مبنی بر لایحه تصویب اصلاحات ضمائم کنوانسیون بین المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی ازکشتی ها موافقت کرد.

بر این اساس، اصلاحات ضمایم کنوانسیون بین المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از کشتی ها 1973 موضوع قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به تشریفات (پروتکل) 1978 مربوط به کنوانسیون بین المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از کشتی ها 1973 و الحاقات و اصلاحات بعدی آن، (مارپل 78/1973)، به تصویب رسید.

لایحه تصویب کنوانسیون سازمان ملل متحد درباره موافقتنامه های حل و فصل بین المللی ناشی از میانجیگری

هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت دادگستری، لایحه تصویب کنوانسیون سازمان ملل متحد درباره موافقتنامه های حل و فصل بین المللی ناشی از میانجیگری را به تصویب رساند.

بر این اساس، کنوانسیون سازمان ملل متحد درباره موافقتنامه های حل و فصل بین المللی ناشی از میانجیگری مشتمل بر یک مقدمه و (16) ماده، تصویب و اجازه مبادله اسناد آن داده می گردد.

همچنین جمهوری اسلامی ایران طبق جزء (ب) بند (1) ماده (8)، کنوانسیون را تنها تا محدوده مورد توافق طرف های موافقتنامه حل و فصل به اعمال کنوانسیون، اجرا می نماید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1872

به "مصوبات امروز هیات دولت چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصوبات امروز هیات دولت چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید