فیلمنامه فصل دوم بانوی عمارت سفارشی و باعث تحقیر مخاطب است

به گزارش تور مالزی ارزان، عزیزالله حمیدنژاد کارگردان سریال بانوی عمارت با انتشار یادداشتی به شدت از فیلمنامه فصل دوم این مجموعه تلویزیونی انتقاد نموده و آن را سفارشی دانسته که باعث تحقیر مخاطب می گردد.

فیلمنامه فصل دوم بانوی عمارت سفارشی و باعث تحقیر مخاطب است

فیلمنامه فصل اول بانوی عمارت را احسان جوانمرد نوشته بود که به دوره ای از تاریخ قاجار می پرداخت. فصل دوم این سریال را قرار بود محمد داوودی و محسن قرایی بنویسند که سال گذشته با فیلمنامه قصر شیرین از جشنواره فجر جایزه بهترین فیلمنامه را دریافتد. اما در نهایت داوودی به تنهایی فیلمنامه فصل دوم بانوی عمارت را نوشت.

حمیدنژاد که قرار است فصل دوم این مجموعه را هم کارگردانی کند، در یادداشتی که خبرگزاری مهر منتشر کرد، از این فیلمنامه انتقاد نموده است. در این یادداشت آمده:

نظر به اینکه مخاطبان بسیاری درباره ادامه ساخت سریال بانوی عمارت از بنده سوال می نمایند ضروری است به اطلاع برسانم اینجانب به دلایل اختلاف سلیقه حرفه ای در کم وکیف نگارش متن فصل دوم این سریال نبوده ام و آنچه اخیراً پس از نه ماه برای نظرخواهی و تصمیم گیری به دست من رسیده است برخلاف خبرهای منتشر شده به وسیله تهیه نماینده و نویسنده محترم،... فیلمنامه نیست بلکه طرح مبسوطی از تخیلات نویسنده با وام دریافت سطحی از برخی حوادث و برخی دیگر از شخصیت های سریال است؛ متاسفانه از زاویه دید فراوری، نوشته ای بسیار سفارشی و غیرنمایشی است به طوری که دو تا از آدم های سریال حدود 10 قسمت در یک کاه دونی بسر می برند و دیالوگ می گویند و این گونه پرداخت ها چیزی جز تحقیر مخاطب و پس زدن او را بدنبال ندارد.

به عقیده حقیر اگر همچنان سازمان صداوسیما تاکید بر ساخت ادامه این سریال را دارد بهتر است مانند خیلی از طرح ها حق و حقوق نویسندگان پرداخت شده و این طرح کنار گذاشته گردد و تیمی جدید و حرفه ای با نگرش احترام به جذب مخاطب روی آن متمرکز گردد. کسانی که به راحتی درباره فراوری فصل دوم سریال نظر می دهند هرگز نمی دانند که فصل یک با چه پشتوانه و مرارت و ظرایفی تصویر شده است.

9410

منبع: آی سینما
انتشار: 27 آبان 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 786

به "فیلمنامه فصل دوم بانوی عمارت سفارشی و باعث تحقیر مخاطب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلمنامه فصل دوم بانوی عمارت سفارشی و باعث تحقیر مخاطب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید